Radny PiS od zamieszek zawieszony w prawach członka partii

08.11.2012 12:32
Sosnowiecki radny PiS Tomasz Mędrzak, który w ub. tygodniu zamieścił w jednym z portali społecznościowych wpisy m.in. o "przewrocie i zamieszkach" 11 listopada w Warszawie, został zawieszony w prawach członka partii. Wobec radnego wszczęto postępowanie dyscyplinarne.
O zawieszeniu Mędrzaka przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości - z inicjatywy prezesa Jarosława Kaczyńskiego - oraz o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego prowadzonego przez rzecznika dyscypliny partyjnej Karola Karskiego poinformował rzecznik partii Adam Hofman.

Takie żarty...

Sam radny przekonuje, że jego wpisy miały charakter i kontekst żartobliwy, natomiast nie zdawał sobie sprawy, że mogą zostać potraktowane i użyte - przez przeciwników politycznych - na poważnie. Uważa to za swój błąd i przyjmuje decyzje partyjnych władz, zamierzając poddać się pod partyjny osąd. - Zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli - tak, jak było to w istocie - był to niefortunny, niepotrzebny żart, to przysporzył on wiele problemów i szkód mojej formacji. Ta decyzja (o zawieszeniu w członkostwie i postępowaniu dyscyplinarnym - red.) nie dziwi mnie i rozumiem ją - powiedział Mędrzak.

Zapowiedział, że w postępowaniu dyscyplinarnym będzie starał się rzetelnie i rzeczowo wyjaśnić sprawę. - Broń Boże nie było to żadne wezwanie do czynów karalnych. Po pierwsze, nie było na poważnie. Cały ten wpis, ta rozmowa i kontekst wymiany wpisów na Facebooku są ewidentnie żartobliwe - podkreślił radny. - Jeżeli mimo to stara się analizować je na poważnie, to faktycznie - olaboga! Trzeba gościa zamknąć, bo jest niebezpieczny. Zdaję sobie sprawę, że to mogło być cynicznie i z premedytacją potraktowane - i tak też zostało. To był mój największy błąd, że nie przewidziałem sytuacji, że ktoś będzie chciał w ten sposób to wykorzystać - ocenił Mędrzak.

''Szykujmy się na przewrót i zamieszki"

Jeden z wpisów radnego z 31 października na Facebooku brzmiał: "Wzywam wszystkich chętnych na wyjazd 11.11, abyśmy hasło tegorocznego marszu 'odzyskajmy Polskę' potraktowali dosłownie. Szykujmy się na przewrót i zamieszki w tym dniu, a w konsekwencji na zajęcie budynków rządowych. Nie ma już odwrotu". Drugi miał treść: "Podpalajmy jedynie wozy transmisyjne reżimowych mediów. Przynajmniej do chwili, gdy nasi siepacze opanują gmach telewizji".

Jeszcze tego samego dnia Mędrzak w swoim profilu wskazywał, że "wpis, który był groteską", został "z premedytacją i cynizmem użyty do politycznej nawalanki". Radny podkreślał, że "nie usprawiedliwia swojej skrajnej nieroztropności" oraz "że mimo prywatnego i żartobliwego charakteru rozmowy nie powinien był stwarzać okazji do kolejnego ataku na swoją formację". Akcentował też, że "słowo 'przepraszam' odmienił chyba przez wszystkie przypadki".

W poniedziałek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mędrzaka przesłał do sosnowieckiej prokuratury zarząd miejscowego klubu Ruchu Palikota. W zawiadomieniu napisano m.in., że zachodzi podejrzenie, że radny "w sposób celowy nawoływał w portalu społecznościowym Facebook między innymi do organizowania w czasie listopadowego Święta Niepodległości zamieszek celem przejęcia władzy i zajmowania budynków rządowych, podpalania wozów transmisyjnych reżimowych mediów do czasu, aż siepacze jego partii nie opanują gmachu telewizji".

Zobacz także
Komentarze (62)
Radny PiS od zamieszek zawieszony w prawach członka partii
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 138 razy 132

  Zawieszony moze byc ,ale " czlonkiem " to on juz zawsze bedzie.

 • dreamdre

  Oceniono 97 razy 89

  PiS ?? ... Podpalacze i Siepacze.

  Wzywam do delegalizacji tej antypolskiej, antyrządowej i wywrotowej partii.

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 87 razy 85

  Radny Medrzak po prostu na głos wypowiedział to, co sie PiSowi marzy. On nie żartuje i nie kłamie, on po prostu jest neofaszystą z partii narodowo-socjalistycznej i podażą tą samą drogą co Hitler

 • jaskozieloneucho

  Oceniono 65 razy 63

  Madrzak to on nie jest raczej Glupak. Chcial sie podlizac Jarkowi ale ten tez w tarapatach. Do partii pasuje.

 • pijanymarynarz

  Oceniono 40 razy 38

  Kaczyński, sam sobie ulepiłeś tych fanatyków a teraz ich usuwasz?

 • iwona-maria2108

  Oceniono 39 razy 37

  Może się powtarzam, ale powiem jeszcze raz - najgłupsi ludzie w Polsce to pisuary!!!

 • 1966jerry

  Oceniono 37 razy 35

  pogaduchy o C 4 w samolocie prezydenta ,o mordercy Tusku itp. to mogą sobie uprawiać żule spod budki z piwem a nie ludzie reprezentujący władze ,partie polityczne .,tak dla "żartu " powinni go wypie...ć z patii ,jak by się nie nazywała i przestrzec konkurentów politycznych ,że to nieobliczalny debil.,to wszystko w tym temacie.

 • ergo12

  Oceniono 38 razy 34

  Osobiście zawiadomiłem kogo trzeba, zaraz po publikacji przez tego faszystę apelu przelew krwi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje