Radny PiS od zamieszek zawieszony w prawach członka partii

08.11.2012 12:32
Sosnowiecki radny PiS Tomasz Mędrzak, który w ub. tygodniu zamieścił w jednym z portali społecznościowych wpisy m.in. o "przewrocie i zamieszkach" 11 listopada w Warszawie, został zawieszony w prawach członka partii. Wobec radnego wszczęto postępowanie dyscyplinarne.
O zawieszeniu Mędrzaka przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości - z inicjatywy prezesa Jarosława Kaczyńskiego - oraz o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego prowadzonego przez rzecznika dyscypliny partyjnej Karola Karskiego poinformował rzecznik partii Adam Hofman.

Takie żarty...

Sam radny przekonuje, że jego wpisy miały charakter i kontekst żartobliwy, natomiast nie zdawał sobie sprawy, że mogą zostać potraktowane i użyte - przez przeciwników politycznych - na poważnie. Uważa to za swój błąd i przyjmuje decyzje partyjnych władz, zamierzając poddać się pod partyjny osąd. - Zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli - tak, jak było to w istocie - był to niefortunny, niepotrzebny żart, to przysporzył on wiele problemów i szkód mojej formacji. Ta decyzja (o zawieszeniu w członkostwie i postępowaniu dyscyplinarnym - red.) nie dziwi mnie i rozumiem ją - powiedział Mędrzak.

Zapowiedział, że w postępowaniu dyscyplinarnym będzie starał się rzetelnie i rzeczowo wyjaśnić sprawę. - Broń Boże nie było to żadne wezwanie do czynów karalnych. Po pierwsze, nie było na poważnie. Cały ten wpis, ta rozmowa i kontekst wymiany wpisów na Facebooku są ewidentnie żartobliwe - podkreślił radny. - Jeżeli mimo to stara się analizować je na poważnie, to faktycznie - olaboga! Trzeba gościa zamknąć, bo jest niebezpieczny. Zdaję sobie sprawę, że to mogło być cynicznie i z premedytacją potraktowane - i tak też zostało. To był mój największy błąd, że nie przewidziałem sytuacji, że ktoś będzie chciał w ten sposób to wykorzystać - ocenił Mędrzak.

''Szykujmy się na przewrót i zamieszki"

Jeden z wpisów radnego z 31 października na Facebooku brzmiał: "Wzywam wszystkich chętnych na wyjazd 11.11, abyśmy hasło tegorocznego marszu 'odzyskajmy Polskę' potraktowali dosłownie. Szykujmy się na przewrót i zamieszki w tym dniu, a w konsekwencji na zajęcie budynków rządowych. Nie ma już odwrotu". Drugi miał treść: "Podpalajmy jedynie wozy transmisyjne reżimowych mediów. Przynajmniej do chwili, gdy nasi siepacze opanują gmach telewizji".

Jeszcze tego samego dnia Mędrzak w swoim profilu wskazywał, że "wpis, który był groteską", został "z premedytacją i cynizmem użyty do politycznej nawalanki". Radny podkreślał, że "nie usprawiedliwia swojej skrajnej nieroztropności" oraz "że mimo prywatnego i żartobliwego charakteru rozmowy nie powinien był stwarzać okazji do kolejnego ataku na swoją formację". Akcentował też, że "słowo 'przepraszam' odmienił chyba przez wszystkie przypadki".

W poniedziałek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mędrzaka przesłał do sosnowieckiej prokuratury zarząd miejscowego klubu Ruchu Palikota. W zawiadomieniu napisano m.in., że zachodzi podejrzenie, że radny "w sposób celowy nawoływał w portalu społecznościowym Facebook między innymi do organizowania w czasie listopadowego Święta Niepodległości zamieszek celem przejęcia władzy i zajmowania budynków rządowych, podpalania wozów transmisyjnych reżimowych mediów do czasu, aż siepacze jego partii nie opanują gmachu telewizji".

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • filmik2000

  0

  Młotki maszerują: www.youtube.com/watch?v=suIP8sUN0ZI&feature=plcp

 • stefan_psychiatra

  0

  A kiedy się nim zajmie prokurator?

 • jabo23

  Oceniono 3 razy 3

  Oczywiście, że zawiesić, ale za jaja, najlepiej 11.11 i na trasie

 • ypsilonplus

  Oceniono 3 razy -3

  Takich patriotów Polska potrzebuje!
  Nie zapomnimy Ci tego! - Naród Polski

 • ypsilonplus

  Oceniono 5 razy 5

  A co na to prokuratura?

 • ypsilonplus

  Oceniono 3 razy 3

  To że przeciwnicy polityczni mogli to potraktować na poważnie to żadna krzywda nikomu się nie stanie. Gorzej jeśli zwolennicy potraktują to poważnie...

 • felss

  Oceniono 5 razy 5

  Radny PiS od zamieszek zawieszony w prawach pacjenta Tworek. Straszne.

 • swan_ganz

  Oceniono 8 razy -6

  ...i spuść bombę na czerską...
  wysłuchaj nas Pannnnie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje