Górski chce zakazu aborcji dla zgwałconych kobiet: "Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci"

08.11.2012 12:11
Poseł Artur Górski zapowiadał w czwartek w Sejmie przebieg wprowadzenia ustawy o służbie cywilnej

Poseł Artur Górski zapowiadał w czwartek w Sejmie przebieg wprowadzenia ustawy o służbie cywilnej (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Poseł Artur Górski prowadzi własną krucjatę wobec prawa aborcyjnego. Domaga się całkowitego zakazu aborcji wobec zgwałconych kobiet, podkreślając, że "nie mamy prawa zabijać zdrowych dzieci". - Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci niezależnie od okoliczności, w jakich powstały - mówi w rozmowie z Gazeta.pl.
Aktualnie polskie prawo zezwala na usunięcie ciąży, która jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu. Pod warunkiem, że gwałt zostanie zgłoszony do prokuratury i która potwierdzi, że faktycznie miał miejsce.

Jednak według posła Górskiego, który powołuje się na raport rządowy, od dwóch lat nikt z tego przepisu nie skorzystał. - Same kobiety nie korzystają z tego zapisu ustawowego - mówi i postuluje jego zlikwidowanie, tłumacząc, że nie mamy prawa "zabijać zdrowych dzieci". Na stwierdzenie, że nie wszystkie gwałty są do prokuratury zgłaszane, odpowiada, że to "niczym niepotwierdzone spekulacje".

- Fundamentalną sprawą jest ochrona życia ludzkiego, w związku z tym pytanie powinno brzmieć nie - czy odbierać prawo kobietom zgwałconym do aborcji, ale - czy mamy prawo zabijać zdrowe dzieci poczęte w wyniku czynu zabronionego - wyjaśnia.

Zaznacza, że dzisiaj, jeśli kobieta zgwałcona chciałaby zabić swoje dziecko zgodnie z prawem, to nic nie stoi na przeszkodzie, ale to obowiązkiem państwa jest zapewnienie jej odpowiedniej ochrony, żeby nie decydowała się na tak "desperacki krok". - Zadaniem państwa jest stworzyć takie warunki, żeby kobiety były objęte jak największą pomocą i ochroną ze strony państwa, aby mogły urodzić te dzieci - mówi.

Obama "czarnym mesjaszem nowej lewicy"

Poseł Artur Górski należy do jednych z najbardziej konserwatywnych posłów w PiS. Jego wypowiedzi, o "czarnym mesjaszu nowej lewicy", jak nazwał Obamę w przemówieniu Sejmowym, sprawiła, że stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w swojej partii. - Obama to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka - grzmiał z sejmowej mównicy, zaznaczając, że cytuje swojego partyjnego kolegę.

Zobacz także
Komentarze (751)
Zaloguj się
 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Górski może kazać rodzić własnej zgwałconej żonie., ale wara mu od innych kobiet!

 • jurek1404

  Oceniono 1 raz 1

  Panie górski jest pan typowy Burak, sądzę że nie znasz nawet ,, 10 Przykazań" jełopie..

 • zimmel

  Oceniono 2 razy 2

  Nie czytając artykułu mogę stwierdzić ,że to ten facio ofiarą pękniętego balona.

 • cheffin

  Oceniono 2 razy 2

  Jezeli ktoras go chce lub chciala to musi byc strasznie glupia.

 • rozterka47

  Oceniono 3 razy 3

  Po gwałcie panie Górski niekoniecznie kobieta pozostaje zdrowa , i oby żadna z Pana bliskich nie musiała się o tym przekonac.

 • lehoo

  Oceniono 5 razy 5

  Kretyn w postaci krystalicznej. Wzorzec kretynizmu, coś jak sztabka w Sevres.

 • janmilion

  Oceniono 4 razy 4

  Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów.
  Stanisław Jerzy Lec
  ...
  I tyle w temacie Panie p...(O)śle Górski!!!

 • spanakopita

  Oceniono 5 razy 5

  Wyrazy współczucia dla pani Górskiej - o ile taka istnieje.

 • alaudin

  Oceniono 3 razy 3

  Potrudziłam się i zajrzałam na stronę osobistą rzeczonego P. (P)Osła Szczególną moją ciekawość wzbudziła zakładka "Moje poglądy" - większego nie trzymającego się kupy bełkotu dawno nie czytałam. Mamy tam np takie kwiatki: "3). Dla człowieka bardzo ważna jest wolność. Dlatego Państwo powinno do minimum ograniczyć swoją ingerencję w życie ludzkie." A zaraz obok: "2). Życie ludzkie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci, a wszelkie dewiacje – homoseksualizm czy pedofilia – powinny być leczone." lub "12). Należy szanować Boga, Wiarę, Kościół, i starać się żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła. Kościół zaś ma prawo do czynnego udziału w życiu publicznym przez głoszenie prawd moralnych." Pogratulować zdolności logicznego myślenia. :D :D :D
  W życiorysie nie ma ani słowa o rodzinie, z czego wnioskuję, że dla w/w P. (P)Osła małżeństwo i kobieta jako żona to całkowita abstrakcja. O dzieciach nie wspomnę. Trudno się dziwić - żadna normalna kobieta nie związałaby się z takim bucem
  Tak gwoli informacji dla P. (P)Osła, wybitnego znawcy zdrowia i normy kobiecej, jako osoba zawodowo zajmująca się pomaganiem osobom po tramach - kobieta po gwałcie zwykle przez jakiś czas nie jest zdrowa nie jest, zwłaszcza w sferze emocjonalnej. Daleko jej do normalnego samopoczucia, więc i z tą normalnościa może być różnie. Zakładam też, że skoro P (P)Oseł kazałby rodzić swojej żonie, to jako jej mąż bez szemrania podjąłby się roli ojca dziecka tego złego faceta.
  A tak poza tym, czy P. Górski stwierdzeniem, że "nie mamy prawa zabijać zdrowych dzieci" ie sugeruje, ze mamy prawo zabijać chore? To już śmierdzi eugeniką.
  Taką głupotę i bezmyślne okrucieństwo należy tępić, a nie dopuszczać do władzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje