Górski chce zakazu aborcji dla zgwałconych kobiet: "Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci"

Poseł Artur Górski zapowiadał w czwartek w Sejmie przebieg wprowadzenia ustawy o służbie cywilnej

Poseł Artur Górski zapowiadał w czwartek w Sejmie przebieg wprowadzenia ustawy o służbie cywilnej (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Poseł Artur Górski prowadzi własną krucjatę wobec prawa aborcyjnego. Domaga się całkowitego zakazu aborcji wobec zgwałconych kobiet, podkreślając, że "nie mamy prawa zabijać zdrowych dzieci". - Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci niezależnie od okoliczności, w jakich powstały - mówi w rozmowie z Gazeta.pl.
Aktualnie polskie prawo zezwala na usunięcie ciąży, która jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu. Pod warunkiem, że gwałt zostanie zgłoszony do prokuratury i która potwierdzi, że faktycznie miał miejsce.

Jednak według posła Górskiego, który powołuje się na raport rządowy, od dwóch lat nikt z tego przepisu nie skorzystał. - Same kobiety nie korzystają z tego zapisu ustawowego - mówi i postuluje jego zlikwidowanie, tłumacząc, że nie mamy prawa "zabijać zdrowych dzieci". Na stwierdzenie, że nie wszystkie gwałty są do prokuratury zgłaszane, odpowiada, że to "niczym niepotwierdzone spekulacje".

- Fundamentalną sprawą jest ochrona życia ludzkiego, w związku z tym pytanie powinno brzmieć nie - czy odbierać prawo kobietom zgwałconym do aborcji, ale - czy mamy prawo zabijać zdrowe dzieci poczęte w wyniku czynu zabronionego - wyjaśnia.

Zaznacza, że dzisiaj, jeśli kobieta zgwałcona chciałaby zabić swoje dziecko zgodnie z prawem, to nic nie stoi na przeszkodzie, ale to obowiązkiem państwa jest zapewnienie jej odpowiedniej ochrony, żeby nie decydowała się na tak "desperacki krok". - Zadaniem państwa jest stworzyć takie warunki, żeby kobiety były objęte jak największą pomocą i ochroną ze strony państwa, aby mogły urodzić te dzieci - mówi.

Obama "czarnym mesjaszem nowej lewicy"

Poseł Artur Górski należy do jednych z najbardziej konserwatywnych posłów w PiS. Jego wypowiedzi, o "czarnym mesjaszu nowej lewicy", jak nazwał Obamę w przemówieniu Sejmowym, sprawiła, że stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w swojej partii. - Obama to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka - grzmiał z sejmowej mównicy, zaznaczając, że cytuje swojego partyjnego kolegę.

Zobacz także
 • Po kłótni na Twitterze blogerka Kataryna wycofała swój podpis Kłótnia prawicowców o listy poparcia dla Gmyza. Kataryna wycofuje podpis
 • Pierwszy w Polsce ornat smoleński "Przyznam szczerze, zaniemówiłem". Ornat smoleński wkurzył senatora PO
 • Prezydent Bronisław Komorowski Kurski: Komorowski nie jest Komoruskim. "Gajowy" jest arcypolski
Komentarze (751)
Górski chce zakazu aborcji dla zgwałconych kobiet: "Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci"
Zaloguj się
 • zegrz

  Oceniono 2040 razy 1996

  Panie Górski, niestety chyba uważa się pan za mężczyznę, co jest o tyle przykre że zaniża pan dla nas średnią. Innymi słowy - myślę że jest Pan idiotą.
  Po pierwsze - zadaniem państwa jest stworzyć takie warunki, żeby kobiety nie były gwałcone.
  P drugie pojęcie "dziecko nienarodzone" ma taki sam sens jek "obraz nienamalowany" czy "dom niewybudowany".
  Żeby było dziecko najpierw musi być zarodek, potem płód i niemowlę (a po drodze poród), ale dla pana to wszystko jedno. Zakłada pan, że skoro zamiast karmin, karmazyn czy burgund może powiedzieć pan - czerwony, to podobne uproszczenie odnosi się do etapów rozwoju człowieka?. To tylko świadczy o pana ograniczeniach.
  Rozumiem, że nie przeszkadza panu jak będę dalej nazywał pana płodem. W końcu to dla pana wszystko jedno.
  Tak więc, płodzie Górski, jest płód niedoinformowany o czym świadczy chocby ten cytat :
  "Na stwierdzenie, że nie wszystkie gwałty są do prokuratury zgłaszane, odpowiada, że to "niczym niepotwierdzone spekulacje".
  Płodzie Górski przed wami jeszcze długa droga zanim staniecie się (w sensie intelektualnym) dzieckiem, a potem może i dorosłym człowiekiem.

 • poison_ivy20

  Oceniono 1154 razy 1118

  wezcie zajmijcie sie gospodarka a nie macicami kobiet.. katolicki beton chce wszystkich uszczesliwiac na sile

 • jaklucz

  Oceniono 924 razy 916

  Jeżeli chcesz zostać operatorem koparki - musisz przejść testy psychologiczne, jeżeli zostajesz posłem od którego zależy los milionów ludzi - nic nie musisz.

  Jak dowodzi casus tego człowieka oraz jego szefa, każdy ubiegający się o państwowe stanowisko decyzyjne, powinien przechodzić obligatoryjne badania psychiatryczne oraz testy osobowości, wykluczające psychopatów.

  DOŚĆ JUŻ WARIATÓW NĘKAJĄCYCH TEN BIEDNY KRAJ! WON!!

 • allegropajew

  Oceniono 470 razy 462

  Najgorsze inwektywy nie oddadzą tego, co myślę o tym człowieku. Mam nadzieję, że los rzuci go w miejsce, gdzie będzie tak długo gwałcony, aż CUDOWNIE i OBJAWIENIE zajdzie w ciążę.

  I będzie kochał, jak prawdziwa matka.

  Gościula

 • skiter

  Oceniono 431 razy 429

  w PiS zdaje się trwa konkurs na to, kto palnie większy idiotyzm publicznie - walka jest zażarta

 • fakiba

  Oceniono 410 razy 402

  Ciekawe czego lub kogo ofiarą jest poseł Górski bo to raczej nie możliwe żeby tak bez jakiejś ingerencji coś takiego powstało

 • jacmenos

  Oceniono 395 razy 391

  mężczyźni , którzy mają obsesję na tle ciąży , aborcji , jajników itp publicznie demonstrują swoją seksualną odmienność . Nie chcę zgadywać co pan Artur Górski ma mniejsze : mózg czy fiutka ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje