Napastowanie kobiet - nowa egipska plaga. Walczą z nią obywatelskie patrole

Grupa nastolatków napastuje kobiety w Kairze

Grupa nastolatków napastuje kobiety w Kairze (Fot. Ahmed Abdelatif ASSOCIATED PRESS)

Dotykanie i przemoc fizyczna, proponowanie pieniędzy za seks, obraźliwe komentarze - molestowanie Egipcjanek i cudzoziemek na ulicach miast w całym kraju to prawdziwa plaga - pisze w dzisiejszym wydaniu ?Gazeta Wyborcza?.
W Kairze z przemocą wobec kobiet zaczęły walczyć obywatelskie patrole. Atakują napastników, eskortują na policję albo malują im sprayem napis: "Napastuję kobiety".

Na dobre zaczęło się w ubiegłym tygodniu, w kończące ramadan święto Eid al-Fitr. W okolicach placu Tahrir, gdzie blisko dwa lata temu setki tysięcy Egipcjan żądały odejścia dyktatora Hosniego Mubaraka, pojawiły się patrole. Przemierzają ulice centrum Kairu i pilnują, by mężczyźni nie napastowali kobiet.

Metody mają różne. Niektórzy łapią delikwenta przyłapanego na dotykaniu lub obrażaniu i malują mu na plecach wielki napis: "Napastuję kobiety". Inni na miejscu wymierzają sprawiedliwość, bijąc napastnika albo ściągając go ze skutera, z którego wykrzykiwał obraźliwe uwagi. Wielu nosi odblaskowe kamizelki z napisem: "Walka z molestowaniem". Tłumaczą, że mają powyżej uszu ataków na ich siostry, matki i przyjaciółki.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Komentarze (65)
Napastowanie kobiet - nowa egipska plaga. Walczą z nią obywatelskie patrole
Zaloguj się
 • oxnard_m

  Oceniono 332 razy 288

  ech muzułmanie. Jak nie uważasz kobiety za człowieka, to nie traktujesz jej jak człowieka. Niech mnie ktoś spróbuje przekonać, że religia nie jest szkodliwa.

 • bonzo99_9

  Oceniono 166 razy 162

  W Egipcie przynajmniej się nie patyczkują. A w Belgii www.rtbf.be/info/regions/detail_salope-pute-petasse-c-est-dur-d-etre-une-femme-de-la-rue-a-bruxelles?id=7810997 . Tu kobieta, która nakręciła film o atakach imigrantów na kobiety w centrum Brukseli musi się tłumaczyć, że nie jest rasistką i że pokazała jak jest...

 • szoferek1

  Oceniono 129 razy 93

  Dotychczas zadowalali sie z kozami,i nagle im się światopogląd zmienił?

 • lava71

  Oceniono 132 razy 90

  widzę, że każda religia ma ulubione rzeczy ... w jednej obmacywanko a w innej śmietanka z kolanka.

 • yarrrr

  Oceniono 94 razy 80

  Tak to jest: prymitywny Islam ograniczał ich przez lata w wyrażaniu swojej seksualności i realizowaniu jej, to teraz napadają na kobiety. Tu trzeba zmiany mentalności i pokoleń.

 • tomspeed

  Oceniono 57 razy 55

  Zaraz powiedzą, że to zaraza przyniesiona z zachodu...

  papierkowezycie.blox.pl/html

 • hydrograf

  Oceniono 46 razy 32

  Bezrobocie + brak wykształcenia + brak wychowania + kultura dyskryminacji.... To mieszanka która musi eksplodować prymitywną agresją.

  Jest na to wypróbowany sposób - trzeba wszystkich gó...arzy powołać na kilka lat do armii.
  Co by nie mówić, wojsko "wychowuje".... A przynajmniej jasno wskazuje "miejsce w szyku" każdemu młodzianowi, a czasami daje jeszcze zawód.

  To się może nie podobać - jest niepoprawne politycznie. Ale ma jedną zaletę - jest skuteczne.

 • newyorkopen

  Oceniono 26 razy 14

  Doskonałe zestawienie na stronie: treść artykułu i reklama bielizny Frey.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje