Sejmowa awantura o policyjną "sieć IV RP na lewicę"

08.11.2012 06:00
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Tłumaczyła się z niej w środę szefowa katowickiej prokuratury apelacyjnej przed sejmową komisją sprawiedliwości. Zapewniała, że nic nie wie o liście tysiąca osób, głównie związanych z lewicą, na które w czasach rządów PiS zarzucono policyjną sieć. Ale jest dokument z jej podpisem.
Ze starcia z posłami prokurator Iwona Palka wyszła poturbowana. - Lista jest dokumentem mi nieznanym, nic mi o niej nie wiadomo - powtarzała. Jednak mocno się zmieszała, gdy obecny na posiedzeniu Andrzej Kratiuk (prezes fundacji Jolanty Kwaśniewskiej) pokazał kserokopię zarządzenia prokuratury z jej własnym podpisem. Na mocy tego pisma - tajnego wcześniej - lista znalazła się aktach sądowych. - Jestem kompletnie zaskoczona. Nie przypominam sobie tego faktu, ale jeżeli jest tam mój podpis, to prawdopodobnie tak było - odpowiadała prokurator Palka.

- Nie uwierzę, że lista, na której jest trzech byłych premierów i kilku ministrów, nikogo nie interesowała - komentowała Krystyna Łybacka (SLD) - Czy pani w ogóle nad czymś panuje w prokuraturze? - pytała Anna Grodzka (Ruch Palikota).

Powodem zwołania komisji był artykuł "Gazety" sprzed kilku tygodni. W tekście "Dziurawa sieć IV RP na polityków lewicy" opisaliśmy proces, który toczy się we Wrocławiu.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (54)
Zaloguj się
 • politol59

  0

  Wszystko to PISia robota! - PISiarni zdecydowane STOP!

 • an.chojnacki

  0

  Ależ nie - ona ma wiedzieć w momencie podpisania, łamie prawo czy nie - tłumaczenie dziś, że nie pamięta, a jak jest jej podpis to chyba tak - kompromituję ją - pod warunkiem, że złamała przepisy, prawo czy dobry obyczaj. Niepamięć nie jest okolicznością łagodzącą.

 • zorja35

  Oceniono 5 razy -3

  "Awantura, skandal, kompromitacja"!!! w tytułach, a w tekście okazuje się, że nic takiego nie miało miejsca, po prostu podkręca się temat, żeby zwabić czytelnika. Żenada.

 • oyayebye

  Oceniono 2 razy 2

  Czegoś nie rozumiem. Nie od dziś wiadomo że Kaczka to psychopata najwyższych lotów. Przecież jest na to paragraf KK. Zlecić badania niezależnej komisji pod przywództwem np. Niesioła. Nie musimy przecież importować fachowców ze Stanów czy Australii ( w przeciwieństwie do Kaczki ). Zobaczycie co się będzie dziać jak umrze mu matka. Nie chciałbym być na miejscu lekarzy i firmy pogrzebowej. Będzie to jego następna obsesja.

 • 20portal

  Oceniono 3 razy 1

  W Polsce następcy nigdy nie rozliczają poprzedników, ponieważ boja się, że sami tez mogą być rozliczeni. To taki niepisany układ w elitach władzy. Dlatego w Polsce nic dobrego w najbliższych latach się nie stanie, a demokracja (bardzo słabiutka) będzie niszczona jeszcze bardziej - od gminy po centrum. Jest na to przyzwolenie, więc hulaj dusza piekła nie ma. Do tego dochodzi zabetonowanie sceny politycznej poprzez system utrzymywania partii z budżetu. To oznacza, że tzw. politycy dobrze się w Polsce urządzili (można powiedzieć, że to "układ" mafijny). Pan Komorowski, rozmawiając z red. Paradowską (apologetką PO), mówi o potrzebie szacunku dla państwa. Jakiego i którego państwa? - pytam się Prezydenta. Czy tego, które opisałem w tych kilku powyższych zdaniach?

 • aja_88

  Oceniono 3 razy 1

  wszyscy po jednych pieniadzach.kto tylko przejmie władze to inwigiluje przeciwnikow.juz chyba sld robila to najmniej

 • puzonik48

  Oceniono 7 razy -1

  Widzę ,że najemnicy wstydzą się swojego zajęcia :):) ,więc minusiki walą :):)

 • ewa5.0

  Oceniono 10 razy 10

  Trzeba wreszcie te metody PiS -rodem z Białorusi,wyjaśnić a winnych usłużnych politycznie prokuratorów,ukarać i zabronić wykonywania zawodu!

 • pan_paradoks

  Oceniono 7 razy 7

  Kłam... Kłam i jeszcze raz kłam...

  A jeśli Ci zarzucą kłamstwo wypieraj się i mów, że to prawda...

  A jak załapią Cie za rękę mów, że to nie Twoja ręka...

  :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje