Nie będzie bury za 'tweetta' Sikorskiego. 'Chciał podzielić się radością, że gaz będzie tańszy'

07.11.2012 13:11
Wpis Radosława Sikorskiego o gazie

Wpis Radosława Sikorskiego o gazie (Źródło: Twitter)

Radosław Sikorski zaćwierkał przedwczoraj na Twitterze: Minister Budzanowski będzie miał ważne wiadomości w sprawie cen gazu dla Polski". Oburzyło to opozycję. - Nie zdradzono tu żadnych tajemnic - zapewnia Paweł Graś, komentując zarzuty PiS.
- Twitter to dla Polaków niebezpieczna sprawa - śmieje się rzecznik rządu. - Zupełnie na spokojnie to oczywiście sprawa rozdmuchana. Minister Sikorski nie zdradził żadnych poufnych informacji. Widocznie chciał podzielić się swoją radością, że będziemy mniej płacić za gaz - dodaje. 

PiS twierdzi, że notowania akcji PGNiG skoczyły o 15 proc. i te osoby, które były w posiadaniu takiej wiedzy, którą upublicznił Sikorski, mogły się wzbogacić. - Szef MSZ Radosław Sikorski mógł złamać prawo, umieszczając na Twitterze wpis ws. cen gazu dla Polski - alarmowali politycy PiS i Solidarnej Polski.

Graś zaprzecza. - Giełda "powiedziała", że żadnych spektakularnych operacji nie odnotowano po tym "tweecie", więc nie sądzę żeby rynki finansowe i giełda z zapartym tchem śledziła twitter pana ministra, chociaż ma już tam 70 tysięcy obserwujących, czego należy mu pogratulować - mówi Paweł Graś. 

Komentarze (91)
Nie będzie bury za 'tweetta' Sikorskiego. 'Chciał podzielić się radością, że gaz będzie tańszy'
Zaloguj się
 • jck12

  Oceniono 83 razy 73

  Chętnie udostępnię panu ministrowi namiary aby dzielił się tą radością ze mną trochę wcześniej niż z innymi. Mogę nawet oddawać mu połowę uzyskanej radości. Radosław... w sumie.. to chyba od radości.
  --
  grajstacja

 • hotin

  Oceniono 90 razy 60

  Miasto rodzinne Grasia,Kęty w Małopolsce przepraszają wszystkich Polaków za tego ciecia co Niemcowi w weekendy domu pilnuje!

 • cien_czlowieka

  Oceniono 74 razy 50

  Co za kraj, policjant nie idzie siedziec bo jest nerwowy, Sikorskiemu wlos z glowy nie spadnie bo jest infantylny...czy w tym kraju sadzimy ludzi wg prawa czy wg cech charakteru?

 • deliberator

  Oceniono 45 razy 35

  Jeżeli coś takiego robi zwykły człowiek to o 4 rano kominiarze wywalają mu drzwi i w kajdankach wloką do aresztu a jeżeli robi to pan minister to wtedy jest to dzielenie się dobrą nowiną.

 • kurzyrozumek

  Oceniono 41 razy 31

  Kilka miesięcy wcześniej przy wprowadzaniu podatku od miedzi też ktoś podzielił sie radością, a inny ktoś na tym zarobił :)
  Radość się udziela:)

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 48 razy 30

  Dyplomata powinien wiedzieć co mówi a nie mówić co wie. Szczerość w tym fachu raczej nie jest pożądana.

 • tekameka

  Oceniono 40 razy 28

  Przeciek - to "radość" a zysk to "dowcip"?

 • mmarek58

  Oceniono 37 razy 23

  Radość radością ale odrobina myślenia nie boli Panowie Ministrowie. Sami dajecie pretekst do niepochlebnych komentarzy.

 • swan_ganz

  Oceniono 43 razy 21

  no to popatrzmy jak było naprawdę... Tuż po godzinie 10 -tej ZdRadek zaćwierkał i co się dzieje z kursem?
  wyborcza.biz/Gieldy/0,114527,,LINE,,PGN,,ONE_DAY,LINE,2012-11-05.html
  No faktycznie; skoczył po niusie ZdRadka a potem ponownie spadł.. Może w PNIGU takie skoki o 15% to codzienność i nius ZdRadka nic do tego skoku nie ma? Sprawdźmy wiec ostatni miesiąc...
  wyborcza.biz/Gieldy/0,114527,,LINE,,PGN,,ONE_MONTH,LINE,.html
  Są oczywiście spadki i wzrosty - jak w przypadku każdego innego podmiotu - ale są niewielkie.. Skoro jednak ludzie z GPW mówią, że "spektakularnych" akcji nie było to trezba im wierzyć, co nie? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje