Po apelu na FB internauci oddają krew dla nastolatki. Centrum apeluje: Mamy jej już za dużo

Na Facebooku utworzono wydarzenie, w którym znajomi apelują o pomoc dla Julii

Na Facebooku utworzono wydarzenie, w którym znajomi apelują o pomoc dla Julii (Gazeta.pl)

"Potrzebna krew dla Julii Niewiadomskiej" - takie wydarzenie znajomi chorej dziewczyny utworzyli na Facebooku. Efekt? Ponad 50 tysięcy zaproszonych osób, półtora tysiąca zadeklarowało się, że pomoże. Stacja krwiodawstwa apeluje: "Poczekajcie z oddawaniem krwi, mamy jej już za dużo".
- Julia Niewiadomska jest ciężko chora, leży pod respiratorem i nie wiadomo, co jej jest. Potrzebna jest bardzo szybko krew (ARH-). Można ją oddawać w stacji krwiodawstwa przy ul. Saskiej w Warszawie. Pomóżcie! Ona ma 18 lat - taki apel można przeczytać nastronie wydarzenia na Facebooku .

"Krew może się zmarnować"

- Jest prośba od centrum krwiodawstwa, by wstrzymać akcję oddawania krwi dla Julii przynajmniej przez osoby posiadające RH+ z powodu nadwyżki krwi, która może prowadzić do przeterminowania - pisze jeden z internautów.

Zdaniem kierowniczki centrum krwiodawstwa, nikt nie jest odsyłany i krew pobierana jest od każdego dawcy. - Pacjentka dostała wczoraj krew, nie mamy na razie informacji ze szpitala, żeby potrzebowała jej więcej. W tej chwili idzie akcja na żywioł, my oczywiście wszystkich przyjmujemy i krew pobieramy, ale warto się z nami kontaktować, czy akurat dzisiaj tę krew oddawać. Możemy nie mieć takiego zapotrzebowania i krew najnormalniej w świecie się zmarnuje, pójdzie do utylizacji - mówi szefowa centrum.

W akcję pomocy dziewczynie, która występuje w teatrze Buffo, zaangażowały się m.in. Teatr Kamienica, muzyk Adam Sztaba, a także inne fanpage'e działające w tym serwisie. Znajomi Julii informują: - Jest kolejna malutka poprawa. Julcia do tej pory dostawała 100 proc. tlenu, teraz dostaje 75 proc., czyli małymi kroczkami zbliżamy się do 0 proc. Dalej trzymajcie kciuki, bo jeszcze przed nią długa droga - apelują.

Zobacz także
 • Zdjęcie z poszukiwań dziewczynki Żartował z zaginionej dziewczynki na Facebooku. Sąd skazał go na 12 tygodni więzienia
 • Karen Klein Uczniowie upokorzyli opiekunkę, a ludzie stanęli za nią murem. Wielka akcja pomocy w sieci
 • Rowerzysta w śpiączce. Bliscy szukają na Facebooku sprawcy wypadku. "Musimy go znaleźć!"
Komentarze (24)
Po apelu na FB internauci oddają krew dla nastolatki. Centrum apeluje: Mamy jej już za dużo
Zaloguj się
 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 80 razy 70

  No a nie mogą tego nadmiaru krwi gdzieś przekazać? Do innej stacji, szpitala czy gdzie tam?

 • jullass

  Oceniono 79 razy 41

  "Julcia do tej pory dostawała 100 proc. tlenu, teraz dostaje 75 proc., czyli małymi kroczkami zbliżamy się do 0 proc."
  Uduszą ją :(.

 • bratek1970

  Oceniono 39 razy 27

  Ech, przestańcie - ja miałam łzy w oczach, bo przecież ludzie pobiegli do stacji oddać krew, a nie tylko kliknęli na "like". Wróciła na mikrosekundę wiara w człowieka.

 • whitetooth

  Oceniono 26 razy 14

  raz za mało, raz za dużo. Nic rodaków nie zadowoli. Wiecznie tylko ględzą.

 • antrop

  Oceniono 17 razy 9

  Przecież mamy fabrykę do przerabiania krwi - szczepionki, osocze, surowice itp. powinno się już oddać do użytku! Jeszcze nie?Krew żyje 3 miesiące a później się nie nadaje więc takie akcje prowadzące do nadmiaru nie są potrzebne - Lepiej uzgodnić to punktem krwiodawstwa (telefon) i oddać gdy potrzeba

 • trudek46

  Oceniono 13 razy 7

  Skoro jest jej za dużo,przesłać tam gdzie jej nie ma,u nas zawsze, jak mało bieda dużo jeszcze większa bieda.Tfu.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 13 razy 5

  Jak można powiedzieć, żeby ludzie nie oddawali krwi, bo jest jej za dużo??? Przecież zawsze brakuje krwi! Są banki krwi, odpowiednie warunki przechowywania. Zamrożone osocze trzyma się dwa lata. Żeby pracownicy centrum krwiodawstwa zniechęcali ludzi od oddawania krwi, to już nie jest głupota, to jest zbrodnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje