Awaria platformy na Morzu Norweskim, planowana ewakuacja setek pracowników

07.11.2012 11:57
Platforma wiertnicza

Platforma wiertnicza (Fot. Youtube.com)

Kilkuset pracowników platformy mieszkalnej znajdującej się na jednym z pól naftowych na Morzu Norweskim zostanie wkrótce ewakuowanych - poinformował norweski koncern Statoil. Rano stwierdzono, że instalacja się przechyliła. Na platformie przebywają obecnie 374 osoby.
- Planujemy ewakuację pracowników, których obecność w tym miejscu nie jest niezbędna - powiedział rzecznik Statoil Ola Anders Skauby. Dodał, że operacja będzie dotyczyła "dużej części" osób przebywających na platformie. Chodzi o platformę mieszkalną Floatel Superior, znajdującą się na polu naftowym Njord, na wysokości miasta Kristiansund.

Z powodu nieszczelnego balastu instalacja zaczęła się przechylać. - Po godzinie platformę udało się ustabilizować dzięki częściowemu zalaniu pozostałych balastów - wyjaśnił Skauby. Zazwyczaj mamy dwa poziomy ochrony przeciw przeciekom, ale jako że został nam tylko jeden z nich, zdecydowaliśmy się ewakuować część personelu - dodał rzecznik.

W pobliżu platformy znajduje się obecnie pięć śmigłowców. Panują tam niekorzystne warunki pogodowe.

Zobacz także
Komentarze (11)
Awaria platformy na Morzu Norweskim, planowana ewakuacja setek pracowników
Zaloguj się
  • spluwa-orginal

    Oceniono 3 razy 3

    Jak dobrze ,ze to " tylko " platforma mieszkalna .Jezeli bylaby to platforma wiertnicza , to mieli bysmy podwyzke cen paliwa pewna jak w banku. Kazdy pretekst jest dobry.

  • moherek_pospolity

    Oceniono 13 razy 3

    A ja myślałem, że to o naszej platformie na szczęście u nas to tylko pisuary przeciekają.

  • cendros

    Oceniono 2 razy 0

    Fotka jest wlasciwa, tylko źle opisana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje