Romney: Dałem z siebie wszystko. Ale naród wybrał innego przywódcę

07.11.2012 07:13
Mitt Romney podczas przemawia do swoich zwolenników. Wcześniej zadzwonił z gratulacjami do prezydenta Obamy

Mitt Romney podczas przemawia do swoich zwolenników. Wcześniej zadzwonił z gratulacjami do prezydenta Obamy (Fot. MIKE SEGAR REUTERS)

- Ubiegałem się o ten urząd, ponieważ martwię się o Amerykę. Te wybory się skończyły, ale nasze zasady trwają. Naród wybrał innego przywódcę, więc łączę się z wami w modlitwie za Baracka Obamę - mówił Mitt Romney w Bostonie. Chwilę wcześniej zadzwonił z gratulacjami do prezydenta Obamy.
Swoje krótkie przemówienie Mitt Romney zaczął od gratulacji Obamie. Dziękował Paulowi Ryanowi i swojej żonie, synom, ich żonom i ich dzieciom. - Ann byłaby wspaniałą pierwszą damą - mówił Romney. Swoim zwolennikom powiedział: "To jest czas wielkich wyzwań dla Ameryki i modlę się o to, by prezydent z sukcesem prowadził nasz naród".

- Ubiegałem się o ten urząd, ponieważ martwię się o Amerykę. Te wybory się skończyły, ale nasze zasady trwają. Wierzę przede wszystkim w nasze zasady, te, na których zbudowano Stany Zjednoczone Ameryki - mówił. Dodał, że dał z siebie wszystko w czasie tej kampanii. - Ale naród wybrał innego przywódcę, więc łączę się z wami w modlitwie za Baracka Obamę. Niech Bóg błogosławi Amerykę - zakończył Romney.Romney zwlekał ponad godzinę

Prezydent Barack Obama wygrał wybory w USA, pokonując swego republikańskiego rywala do Białego Domu Mitta Romneya i zapewniając sobie rządy na drugą kadencję. Obama uzyskał potrzebne do zwycięstwa minimum 270 głosów elektorskich dzięki nieznacznej wygranej w stanie Ohio - podała najpierw telewizja CNN, a potem inne media na podstawie wstępnych, ale wiarygodnych obliczeń głosów.

Kandydat Republikanów, który śledził wyniki głosowania w swoim sztabie w Bostonie, zwlekał ponad godzinę z przyznaniem się do porażki, czekając na wyniki w Ohio. W jego sztabie zapanował nastrój żałobny.

"Partia Republikańska musi się zmienić"

Niektórzy Republikanie kwestionują podany wynik głosowania w Ohio, zwracając uwagę, że różnica na korzyść Obamy jest minimalna (wg CNN 2 proc.). Podkreślają też, że - według niepełnych na razie obliczeń głosów - rozkład głosów bezpośrednich w całym kraju wygląda na równy - po 49 procent dla Obamy i Romneya.

W pierwszych komentarzach wyraża się jednak opinię, że Partia Republikańska poniosła dotkliwą porażkę - tym bardziej że nie udało się jej odzyskać większości w Senacie.

Komentatorzy przewidują burzliwe rozrachunki w stronnictwie, które - ich zdaniem - zanadto poszło na prawo, ulegając presji ultrakonserwatywnej Tea Party.

- Partia Republikańska musi się zmienić. Tea Party kosztowała ich te wybory - powiedział w telewizji CNN doradca byłego prezydenta Billa Clintona James Carville.

Zobacz także
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • blue911

  0

  Bezczelny gracz. Podpalacz swiata. Wojenka mu sie marzyla kolejna (naszym kosztem)!

 • blue911

  0

  A tak niewiele mial do dania i mimo to dal wszystko. Haahahah!

 • and-j1

  0

  Słyszysz Kaczyński, Ty mu nawet do pięt nie dorastasz ...........

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Prawdziwi przyjaciele nawet w niedoli nie zapomnieli o tobie, Mitt.

  Ogólnoświatowa ( z wyłączeniem Chin i Rosji) dominacja w mediach Narodu Wybranego jest faktem.
  Niektóre gazety belgijskie odwaliły numer który nie przydarzył się nawet w Polsce. Tłumacząc się różnicą czasu i pozorując niepewny wynik wyborów opublikowały DWUWARIANTOWY artykuł na temat wyniku wyborów w USA. W zależności od znanego już w momencie sprzedaży gazety wyniku wyborów, czytelnik miał sam wybrać właściwy wariant
  www.lenta.ru/news/2012/11/07/election/
  Fotomontaż zdjęcia twarzy zwycięzcy wyjaśnia wszystko…

 • rikardino33

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński nic z tego nie zrozumie.Bo on ma w sobie,coś z rycerza...tzn."zakuty łeb".

 • wiezet

  Oceniono 6 razy 6

  tyle że przegrany wspolpracuje i nie rozwala państwa "od środka" bo ma takiego focha, aż do następnego razu za cztery lata. U nas niestety jak na wsi, na zasadzie Kargula, "....sąd sądem, ale prawo i sprawiedliwość musi być po naszej stronie...."

 • normalny1945

  0

  ale się ten Romney chce zemscic na Obamie będzie się za niego modlił.

 • sakuracz

  0

  Co za bzdurny komentarz na koniec? Co ma Romney wspólnego z prawicowością czy Tea Party? W ostatecznym rozrachunku amerykanie mieli do czynienia z populistyczną licytacją na warunkach demokratów. Romney starał się być bardziej 'demokratyczny' niż Obama i ostatecznie przegrał, bo ludzie stwierdzili, że jak mają głosować, to już lepiej na 'prawdziwego' demokratę. Może przynajmniej coś się zmieni w partii republikańskiej i za cztery lata wystawi ona faktycznie republikańskiego kandydata. Ron Paul ftw

 • 2marcus

  Oceniono 5 razy 1

  Jeżeli republikanie chcą wygrać muszą pójść zdecydowanie bardziej na prawo. Socjalistyczny rząd Obamy zrujnuje USA i następne wybory wygra Rand Paul. Wtedy dopiero zacznie się odrodzenie Ameryki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje