Klan Kennedych wraca do amerykańskiego parlamentu

Joe Kennedy III

Joe Kennedy III (Fot. Bizuayehu Tesfaye AP)

Joe Kennedy III, wnuk zamordowanego w 1968 r. Roberta Kennedy'ego, został wybrany do Izby Reprezentantów. Od 2010 roku ta słynna rodzina nie miała swojego reprezentanta w amerykańskim parlamencie.
Odkąd w 1947 roku późniejszy prezydent John Fitzgerald Kennedy dostał się do Kongresu, ktoś z rodziny Kennedych zawsze zasiadał w amerykańskim parlamencie. Passę przerwał Patrick Kennedy, który w 2010 roku nie ubiegał się o reelekcję do Kongresu, przez co jego rodzina straciła reprezentację w parlamencie.

Dziś 32-letni prawnik Joe Kennedy III został wybrany do Kongresu z Brooklynu w stanie Massachusetts. Jest on wnukiem Roberta Kennedy'ego - brata Johna Fitzgeralada Kennedy'ego. Robert chciał startować w wyborach prezydenckich 1968 roku, miał duże szansę na wygraną. Jednak w czasie kampanii został zastrzelony przez Palestyńczyka Sirhana Sirhana.

Joe Kennedy III wygrał wybory z Seanem Bielatem - Republikaninem z polskimi korzeniami. Bielat dużo mówił w czasie kampanii o swoich polskich korzeniach, zaś Kennedy'ego atakował, że nie ma doświadczenia, a całą kampanię opiera na swoim nazwisku.

Zobacz także
 • Barack Obama dzwoni do wyborców w stanie Floryda Sprawdź się - quiz wiedzy o prezydentach USA
 • John F. Kennedy Rozpacz i chaos. Odnaleziono taśmy z Air Force One nagrane po zabójstwie Kennedy'ego
 • Air Force One w bazie amerykańskich sił powietrznych Andrews, USA Pilot Air Force One: Nawet prezydent nie może kazać mi lądować
Komentarze (12)
Klan Kennedych wraca do amerykańskiego parlamentu
Zaloguj się
 • rawahecht

  Oceniono 6 razy 6

  Joe wylądował w IR dzięki polskim korzeniom S.Bielata, którymi tenże za bardzo wymachiwał.

 • pogromca_ciemniakow

  Oceniono 8 razy 2

  "32-letni prawnik Joe Kennedy III został wybrany do Kongresu z Brooklynu w stanie Massachusetts. Jest on synem Roberta Kennedy'ego - brata Johna Fitzgeralada Kennedy'ego. Robert chciał startować w wyborach prezydenckich 1968 roku"

  Niesamowite. Nie dosc, ze zostal wybrany do kongresu to w dodatku urodzil sie 12 lat po smierci swojego ojca.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy -1

  Rozpaczliwa próba odwrócenia uwagi od klęski proizraelskiego Mitta Romney'a. A w jakiej kreacji wystąpila była miss stanowa Mrs Romney? Czy dzieci HBO były grzeczne? A czy córka Clintonów bierze cygaro do buzi jak Monika?

  Czytać moje komentarze sprzed 3 dni, a nie bieżące doniesienia polskich publikatorów.

  Tak jak przewidywałem polskie (?) publikatory będą starały się ukryć rozmiar porażki proizraelskiego Mitta Romney'a . Dlatego ostateczne wyniki nie zostaną opublikowane w Polsce a zostanie pozostawione MYLNE wrażenie jakoby wybory byly WYRÓWNANE. Tak nie bylo. Wszędzie w swiecie poza Polską opublikowano już że HBO już zdobył 280+ glosow elektorskich, a MR tylko 205 ai pozostale 3 stany Colorado, Floryda prawdopodobnie będą głosować za HBO co da mu 330+ glosów elektorskich.Prawdopodobne że MR nie przekroczy 210.

  A więc wybory nie były wyrównane...

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 9 razy -3

  "Dziś 32-letni prawnik Joe Kennedy III został wybrany do Kongresu z Brooklynu"
  Jeśli ma 32 lata, to musiał się urodzić w 1980... A może się mylę. Niezły wynik jak na syna Roberta, który zginął podczas kampanii w 1968 roku. 14 lat po śmierci ojca... Już wtedy przewidzieli in-vitro z mrożonymi zarodkami? Co na to wierny lud?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje