Hajdarowicz: Gmyz może twierdzić, że widział Marsjan

06.11.2012 18:16
Grzegorz Hajdarowicz

Grzegorz Hajdarowicz (Fot. Micha3 Lepecki / Agencja Gazeta)

- Cezary Gmyz jest niewiarygodny i nie chcę, żeby niewiarygodny dziennikarz pracował w mojej gazecie - powiedział na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Hajdarowicz, prezes zarządu wydawnictwa Presspublica.
Hajdarowicz podkreślił, że nie miał żadnych wątpliwości w związku ze zwolnieniem redaktora naczelnego Rzeczpospolitej Tomasza Wróblewskiego i dziennikarza śledczego Cezarego Gmyza, autora tekstu "Trotyl we wraku tupolewa".

Według Hajdarowicza, artykuł Cezarego Gmyza nie był udokumentowany i wiarygodny. - Gmyz może twierdzić, że widział Marsjan, ale musi to udokumentować - mówił prezes Presspubliki.

Hajdarowicz: Co innego ustaliłem z Wróblewskim

Grzegorz Hajdarowicz ujawnił, że prosił redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", by publikacja o materiałach wybuchowych we wraku tupolewa była "wyważona, oparta na faktach i z racjonalnym tytułem".- To, co zobaczyłem rano, było zupełnie czym innym, co mówił mi redaktor naczelny - stwierdził prezes Presspubliki. Zdaniem Grzegorza Hajdarowicza, oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, w którym prezes PiS napisał, że zwolnienia w gazecie są zamachem na wolność słowa, to - jak zaznaczył Hajdarowicz - negowanie własności prywatnej.

W poniedziałek pracę w "Rzeczpospolitej" stracili redaktor naczelny, jego zastępca, szef działu krajowego oraz autor artykułu o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa Cezary Gmyz.

Gmyz utrzymuje, że dochował wszelkiej staranności przy zbieraniu i weryfikacji materiałów, na których oparł swój tekst w "Rz". Twierdzi, że gdyby pisał artykuł jeszcze raz, być może dopracowałby pewne kwestie, ale przekaz zostałby ten sam.- Tekst uznajemy za nierzetelny i nienależycie udokumentowany - stwierdził zarząd Presspubliki w oficjalnym oświadczeniu.

Co napisała "Rzeczpospolita"?

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu "Rzeczpospolita" podała, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny. Informacje "Rz" zdementowała warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa. Jej szef płk Ireneusz Szeląg poinformował, że biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku Tu-154M. Dodał, że dowody nie dają podstaw, by twierdzić, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu.

Zobacz także
Komentarze (253)
Zaloguj się
 • smierdzisz_tuskiem

  Oceniono 3 razy 1

  Hajdarowicz, kmiotku pejsaty, przestań tańczyć "Hava Nagila" na grobach Ofiar Smoleńskich, bo możesz przypadkiem w ryja dostać na ulicy.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 3 razy 1

  Hajdar, ile ci się sprzedało "Twojego" UWALAM RZE?

  Drugi numer „wSieci”, jeszcze w formie dwutygodnika, ukaże się już 10 grudnia w nakładzie zwiększonym do 200 000 egzemplarzy.

 • maskownica1

  Oceniono 2 razy 0

  tu jest cenzura, ddddd zamieścili a wczesniejszego wpisu juz nie

 • maskownica1

  Oceniono 1 raz -1

  ddddd

 • patriotaa

  Oceniono 3 razy -1

  Hajdarowicz jak pozujesz do zdjęcia to chociaż byś te kudły uczesał bo wyglądasz jak strach na wróble, i byś się ogolił , bo na kogo pozujesz to nie wyglądasz. zaliczył bym ciebie z wyglądu i twej wypowiedzi do lumpów z pod mostu.

 • elkipan

  Oceniono 3 razy 1

  Do Boba Dylana jest podobny Hajdarowicz. Dylan jest Amerykaninem żydowskiego pochodzenia. Hajdarowicz ma jakąś kamienicę?

 • betuza

  Oceniono 1 raz -1

  nie ma tego złego... Dzięki. Widać teraz wyraźnie czym została ta gazeta za rządów PO. Dziwię się jedynie właścicielom, biznesmenom bo kto teraz będzie ją kupował.

 • von_seydlitz

  Oceniono 2 razy 2

  uczył Marcin Marcina - obydwaj dalej nie umieją opisać poprawnie badań, które zostały wykonane ani oszacować wartości icn wyników...

  Jeden spalił ciekawy temat, a drugi brnie dalej w głupoty...

  A trzeba było uważać na lekcjach fizyki......

  Choć założę się, że 97% czytających te wszystkie artykuły i posty też nie potrafi.... a komentują.....

  ....
  ..

 • tuitam_online

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli chodzi o Rzepę to pan Hajdarowicz strzelił w stopę sobie albo tak "wiarygodnym" gazetom jak GW. Nie pozostanie bowiem mu już nic innego jak rywalizacja w "wiarygodności" z tymi "wiarygodnymi" gazetami. A wskutek wywalenia paru osób z redakcji ten rynek pozostaje dokładnie taki sam jak przedtem - za to od Rzepy odwrócą się ci, którzy nie mają ochoty czytać tzw "wiarygodnych" gazet.
  Pytanie do czytelników GW: czy teraz, w ramach solidarności z "wiarygodną" RZ i jej właścicielem będziecie ją kupować? Prawdopodobnie nie - więc jej koniec jest bliski.
  A doświadczenie wykazuje, że to, co twierdzą tzw "oszołomy" po nie tak odległym czasie okazuje się po prostu prawdą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje