Niemiecka Antifa: zablokujemy antyeuropejski i antypolski marsz neonazistów

Fragment ulotki wzywającej do udziału w marszu

Fragment ulotki wzywającej do udziału w marszu

Gdzie będzie niemiecka Antifa w najbliższy weekend? Ma blokować marsz neonazistów w Niemczech. Oddział partii NPD zwołał na 10 listopada demonstrację we Frankfurcie nad Odrą. Protest ma mieć antyeuropejski i antypolski charakter - mówi Antifa.
"Najpierw wbrew woli większości obywateli zniesiono kontrole na granicach. Teraz ponosimy skutki tego błędu" - piszą skrajni prawicowcy z brandenburskiego oddziału niemieckiej partii NPD w ulotce opublikowanej na swojej stronie internetowej.

Neofaszyści wyliczają: po zniesieniu kontroli liczba kradzieży samochodów wzrosła o 250 proc. Według NPD wzrosła też liczba włamań do mieszkań, a działalność "przestępczych band i międzynarodowych sieci handlu narkotykami" na niemiecko-polskim i niemiecko-czeskim pograniczu kwitnie. Przywołują słowa Nicolasa Sarkozy'ego, który uznał otwarcie granic za zbyt pospieszne.

Wśród winnych NPD wskazuje nielegalnych imigrantów. "To zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego Niemiec" - piszą prawicowcy. Żądają wyjścia Niemiec z Unii Europejskiej, przywrócenia kontroli na granicach i wyrzucenia obcokrajowców, którzy popełnili przestępstwa. I wzywają do demonstracji na ulicach Frankfurtu nad Odrą. Ma ona rozpocząć się 10 listopada o 12 przy dworcu kolejowym.

Antifa chce blokować marsz

Przemarsz neonazistów chcą zablokować działacze niemieckiej Antify. Do blokady antyfaszyści nawołują na stronie internetowej "Nie ma miejsca dla nazistów".

- Już nieraz w przeszłości NPD rozpowszechniała antypolskie, antyeuropejskie i rasistowskie hasła - czytamy w manifeście zamieszczonym w witrynie internetowej. Antyfaszyści zapowiadają, że nie pozwolą przejść demonstracji NPD ulicami przygranicznego Frankfurtu. Odwołują się też w manifeście do blokady marszu skrajnej prawicy w Warszawie, 11 listopada ubiegłego roku.

Sojusz "Kein Ort für Nazis Frankfurt (Oder)" ["Nie ma miejsca dla nazistów", oddział Frankfurt nad Odrą - red.], który jest inicjatorem blokady marszu NPD, składa się z wielu organizacji nie tylko z Frankfurtu, ale także Słubic i kraju związkowego Brandenburgii. Do antyfaszystów z Niemiec mają dołączyć też Polacy. Chcą działać wspólnie pod hasłem: "Nas nie dzieli narodowość, nas łączy wspólna walka z faszyzmem".Blokady mają być dowodem ponadgranicznej solidarności graniczących ze sobą niemieckiego Frankfurtu i polskich Słubic. Organizatorzy antyfaszystowskich blokad cytują w oświadczeniu słowa polskiego weterana II wojny światowej, członka Batalionów Chłopskich, Jana Paciejewskiego ze Słubic: "Wspieram ruch antyfaszystowski, bo straciłem przez faszystów ponad 16 osób z rodziny. Ważne, żeby walka była kontynuowana, tak przez Polaków, jak i przez Niemców, by historia się nie powtórzyła".

- Działamy też po to, by walka członków polskiego ruchu oporu, którzy oswobodzili wielu ludzi z niemieckich obozów koncentracyjnych, nie poszła na marne - wtóruje mu Janek Lassau, rzecznik związku Kein Ort für Nazis Frankfurt (Oder).

To nie pierwsza wspólna inicjatywa

To nie pierwsza taka inicjatywa. Jeszcze w marcu tego roku sojusz masowymi blokadami we Frankfurcie zapobiegł przemarszowi neonazistów ulicami miasta.

Z kolei polskie "Porozumienie 11 listopada" nawołuje, by nie godzić się także na przemarsze skrajnej prawicy w Polsce 11 listopada (marsz NOP we Wrocławiu i marsz ONR i MW w Warszawie).

Zobacz także
 • Członkowie NPD na ulicach Hamburga Kraje związkowe chcą delegalizacji NPD nawet wbrew rządowi. "Jej ideologia to karma duchowa morderców"
Komentarze (103)
Niemiecka Antifa: zablokujemy antyeuropejski i antypolski marsz neonazistów
Zaloguj się
 • 33qq

  Oceniono 218 razy 114

  A gdzie są tzw. polscy "patrioci" z ONRu? Tam by mogli wykazać swoją waleczność i stanąć w obronie ojczyzny, ale panienki wolą kopać Ormian albo opluwać czarne dziewczynki

 • cztery44442

  Oceniono 175 razy 63

  Prawica jak uczy historia i wskazują czasy współczesne jest koszmarem dla zdecydowanej większości społeczeństw. Wzmożona aktywność ugrupowań nacjonalistycznych występuje gdy społecznościom pogarsza się standard życia.

 • yoonac

  Oceniono 108 razy 60

  Czy razem z NPD będą maszerować koledzy z ONR? Poglądy wszak mają zbliżone, ubierają się tak samo i witają się w identyczny sposób.

 • fifion

  Oceniono 70 razy 30

  A czemuż to, ach czemu na Frankfurt nie pociągnie nasz Wódz Nadprezes na białym koniu wraz z wiernym Macierewiczem herbu Paranoja i usłużnym giermkiem Gmyzem herbu Trotyl wiodąc dzielne kohorty ONR i kibolstwa na odsiecz dla NPD by stanąć ramię w ramię do walki z "moskiewskimi pachołkami" i "dziczą" z Antify? Nadprezes taki patriota, że woli nam Warszawę demolować ?

 • mariusz2010

  Oceniono 32 razy 26

  Wszelkie skrajności, wcześniej, czy później, prowadzą do wojny. Pokolenie, które ją przeżyło, wymiera. Cżęść młodzieży podnieca przemoc i walka. Żyją w krajach w których zniszczeń już prawie nie widać. Oby nie musieli poczuć na własnej skórze, że wojna w Europie Środkowej, to nie to samo co reportaże w telewizji, czy gry komputerowe.

 • awitus

  Oceniono 72 razy 24

  "Według NPD wzrosła też liczba włamań do mieszkań, a działalność "przestępczych band i międzynarodowych sieci handlu narkotykami" na niemiecko-polskim i niemiecko-czeskim pograniczu kwitnie"

  Żeby było jasne brzydzę się wszelkim ruchom faszystowkim, ale w tym przypadku npd podaje tylko fakty, to nie opinia, niestety.

 • blski

  Oceniono 50 razy 14

  Chcialbym przypomniec masochistom tego forum, ze to wlasnie Niemcy sa odpowiedzialni za moralna korupcje naszego narodu. Po to zeby przetrwac Okupacje Polak musial byc nieuczciwy. Po to zeby egzystowac w PRLu, ktory byl rezultatem Wojny spowodowanej przez Niemcow, tez uczciwosc byla przeszkoda.
  Fizyczne wymordowanie elit, ktore w kazdym kraju daja przyklad i prowadza narod, tez byl dzielem Niemcow. Dewastacja naszego kraju tez byla ich dzielem. Sankcjonowana grabierz jak tez indywidualne kradzieze w czasie Okupacji tez byly dzielem Niemcow. Nie jest mi przyjemnie sluchac o drobnych kradziezach jakich dopuszczaja sie moi krajanie, ale w duzej czesci winie za ten stan wlasnie Niemcow i bedac swiadomy ich zbrodni jakie popelnili na naszym narodzie zyczylbym sobie zeby zdali sobie sprawe, ze nieuczciwosc nie jest w naszym kraju genetyczna a jest raczej rezultatem sytuacji ktora ich przodkowie na nasz kraj zeslali.
  Tak jak oni zyja w lepszych od nas warunkach co jest rezultatem dzialan poprzednich pokolen, w jakiejs czesci ograbienia mojego kraju, tak ja musze zyc w kraju biednym i borykac sie codziennie z przestepcami ktorzy wyjezdzaja do Niemiec tylko czasami a nekaja mnie codziennie, co tez jest rezultatem poprzednich pokolen Niemcow.
  Gdy slysze, ze jakis Niemiec wypowiada sie z pogarda czy niechecia o Polakach to winie za to jego rodzicow i niemiecki system oswiaty.

 • hotin

  Oceniono 28 razy 12

  A pałować gnoi jak mówił nasz wspaniały Noblista!

 • sulekfans5

  Oceniono 77 razy 5

  Bandyta z policji uniewinniony?

  To było do przewidzenia. Zwyrodnialec z policji, który kopał leżącego, bezbronnego uczestnika Marszu Niepodległości prawdopodobnie zostanie uniewinniony. Prokuratura wniosła o umorzenie sprawy pobicia Daniela K. przez funkcjonariusza policji, Karola C.

  - 31 października Prokuratura Rejonowa Warszawa - Śródmieście skierowała do sądu rejonowego wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Karola C. na rok próby - poinformował Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

  Wcześniej Karol C. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności Daniela K., którego uderzał w głowę, kilka razy kopnął oraz użył gazu łzawiącego, kierując jego strumień na twarz pokrzywdzonego. Postawiono mu zarzuty z art. 231 kodeksu karnego, przewidującego do trzech lat więzienia dla funkcjonariusza publicznego, który przekraczając swoje uprawnienia działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

  Prokuratura wniosła do sądu o umorzenie sprawy C. na rok oraz o zobowiązanie go do zapłaty świadczenia pieniężnego w wysokości 500 zł na wybrany cel społeczny. Pytany o uzasadnienie tego wniosku prokurator Ślepokura tłumaczy: Karol C. przyznał się do zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia prokuratura wzięła też pod uwagę dotychczasową postawę C. niekaralność jego ustabilizowany tryb życia i nienaganny przebieg służby w policji. O całej sprawie poinformowała Niezalezna.pl korzystając z materiałów udostępnionych przez PAP.

  Policyjna brutalność jak zwykle spotka się z wyjątkowo łaskawym wyrokiem. Szkoda, że podobnych kryteriów nie stosuje się wobec reszty obywateli - w tym kibiców piłkarskich...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje