Niemiecka Antifa: zablokujemy antyeuropejski i antypolski marsz neonazistów

06.11.2012 14:20
Fragment ulotki wzywającej do udziału w marszu

Fragment ulotki wzywającej do udziału w marszu

Gdzie będzie niemiecka Antifa w najbliższy weekend? Ma blokować marsz neonazistów w Niemczech. Oddział partii NPD zwołał na 10 listopada demonstrację we Frankfurcie nad Odrą. Protest ma mieć antyeuropejski i antypolski charakter - mówi Antifa.
"Najpierw wbrew woli większości obywateli zniesiono kontrole na granicach. Teraz ponosimy skutki tego błędu" - piszą skrajni prawicowcy z brandenburskiego oddziału niemieckiej partii NPD w ulotce opublikowanej na swojej stronie internetowej.

Neofaszyści wyliczają: po zniesieniu kontroli liczba kradzieży samochodów wzrosła o 250 proc. Według NPD wzrosła też liczba włamań do mieszkań, a działalność "przestępczych band i międzynarodowych sieci handlu narkotykami" na niemiecko-polskim i niemiecko-czeskim pograniczu kwitnie. Przywołują słowa Nicolasa Sarkozy'ego, który uznał otwarcie granic za zbyt pospieszne.

Wśród winnych NPD wskazuje nielegalnych imigrantów. "To zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego Niemiec" - piszą prawicowcy. Żądają wyjścia Niemiec z Unii Europejskiej, przywrócenia kontroli na granicach i wyrzucenia obcokrajowców, którzy popełnili przestępstwa. I wzywają do demonstracji na ulicach Frankfurtu nad Odrą. Ma ona rozpocząć się 10 listopada o 12 przy dworcu kolejowym.

Antifa chce blokować marsz

Przemarsz neonazistów chcą zablokować działacze niemieckiej Antify. Do blokady antyfaszyści nawołują na stronie internetowej "Nie ma miejsca dla nazistów".

- Już nieraz w przeszłości NPD rozpowszechniała antypolskie, antyeuropejskie i rasistowskie hasła - czytamy w manifeście zamieszczonym w witrynie internetowej. Antyfaszyści zapowiadają, że nie pozwolą przejść demonstracji NPD ulicami przygranicznego Frankfurtu. Odwołują się też w manifeście do blokady marszu skrajnej prawicy w Warszawie, 11 listopada ubiegłego roku.

Sojusz "Kein Ort für Nazis Frankfurt (Oder)" ["Nie ma miejsca dla nazistów", oddział Frankfurt nad Odrą - red.], który jest inicjatorem blokady marszu NPD, składa się z wielu organizacji nie tylko z Frankfurtu, ale także Słubic i kraju związkowego Brandenburgii. Do antyfaszystów z Niemiec mają dołączyć też Polacy. Chcą działać wspólnie pod hasłem: "Nas nie dzieli narodowość, nas łączy wspólna walka z faszyzmem".Blokady mają być dowodem ponadgranicznej solidarności graniczących ze sobą niemieckiego Frankfurtu i polskich Słubic. Organizatorzy antyfaszystowskich blokad cytują w oświadczeniu słowa polskiego weterana II wojny światowej, członka Batalionów Chłopskich, Jana Paciejewskiego ze Słubic: "Wspieram ruch antyfaszystowski, bo straciłem przez faszystów ponad 16 osób z rodziny. Ważne, żeby walka była kontynuowana, tak przez Polaków, jak i przez Niemców, by historia się nie powtórzyła".

- Działamy też po to, by walka członków polskiego ruchu oporu, którzy oswobodzili wielu ludzi z niemieckich obozów koncentracyjnych, nie poszła na marne - wtóruje mu Janek Lassau, rzecznik związku Kein Ort für Nazis Frankfurt (Oder).

To nie pierwsza wspólna inicjatywa

To nie pierwsza taka inicjatywa. Jeszcze w marcu tego roku sojusz masowymi blokadami we Frankfurcie zapobiegł przemarszowi neonazistów ulicami miasta.

Z kolei polskie "Porozumienie 11 listopada" nawołuje, by nie godzić się także na przemarsze skrajnej prawicy w Polsce 11 listopada (marsz NOP we Wrocławiu i marsz ONR i MW w Warszawie).

Zobacz także
Komentarze (103)
Zaloguj się
 • robindebank

  Oceniono 4 razy 4

  NIECH zamkną z powrotem te cholerne granice !: ale pod jednym warunkiem - przywrócą na nowo NRD-owo i podzielą Berlin ! I w takich sielankowych warunkach, "brunatni" mogą sobie demonstrować. Bo to przecież z NRD owskiego raju pochodzi najwięcej krzykaczy.

 • misiupisiu2

  Oceniono 8 razy 2

  11 LISTOPADA POLSCY ŻYDZI SPROWADZĄ DO POLSKI NIEMIECKICH ŻYDÓW BY ZNOWU BILI POLAKÓW W ICH ŚWIĘTO NARODOWE A W ŚWIAT ZNOWU PÓJDZIE INFORMACJA WYDRUKOWANA W "GŁOSIE WYCHODKA", ŻE NIEMCY BIJĄ POLAKÓW.
  Żydzi to najwięksi zbrodniarze w historii ludzkości - twórcy komunizmu tyle, że mordowali pod fałszywymi nazwiskami np: Herszel Jehuda jako "rosjanin" Gienrich Jagoda dopiero gdy ktoś ukarze zbrodniarza to podnosi się wielkie aj waj, że to antysemityzm. Oto ich metody:
  Żyd Marks stworzył komunizm, Żydzi Lenin, Róża Luksemburg, Kurt Eisner, Bela Kun byli przywódcami rewolucji w Rosji, Niemczech i na Węgrzech (celem było wywłaszczenie burżuazji i skolektywizowanie kułaków czyli odebranie gojom majątków i ziem) ale ponieważ na Zachodzie rewolucja się nie powiodła grupa Żydów (Theodor Adorno, Georg Lukacs, Wilhelm Reich, Max Horkheimer, Walter Benjamin, Erich Fromm, Friedrich Pollock, Herbert Marcuse) stworzyła Instytut Badań Społecznych przekształcony później w Szkołę Frankfurcką by urabiać społeczeństwo Zachodu poprzez marksizm kulturowy bo jak powiedział włoski komunista Gramsci rewolucja na zachodzie nie powiedzie się dopóki robotnicy będą mieć chrześcijańskie dusze i tożsamość narodową. Niemcy połapali się o co chodzi, że Żydzi zajmują stanowiska w mediach, instytucjach kultury i edukacji by urabiać niemieckie społeczeństwo, zagłosowali na Hitlera i żydowscy filozofowie rozpełźli się po całym świecie bo zostali zdemaskowani. Dziś marksizm kulturowy zajął Europę i Amerykę: te same powtórnie zajęte instytucje głoszą idee multikulturalizmu, feminizmu, pochwalają homoseksualizm, wywyższają zboczenia ponad normy a sprowadzane mniejszości ponad rdzennych mieszkańców. Pokolenia się zmieniają ale cel tzw. ciche przejęcie wszystkiego przy braku jakichkolwiek protestów z naszej strony pozostaje ten sam: większość członków władz komunistycznych ZSRR było Żydami (Herszel Jehuda - zbrodniarz większy od Himmlera, Łazar Mosiejewicz Kaganowicz - 7mln ofiar w tym rozkaz rozstrzelania 21 tyś polskich oficerów, Lejba Dawidowicz Bronstein zwany Trockim - pod jego dowództwem Armia Czerwona napadła na Polskę w 1920 r.) dziś 7 na 8 rosyjskich oligarchów jest Żydami (Abramowicz, Chodorkowski, Bierezowski, Gusinski, Fridman, Wekselber

 • drupal

  Oceniono 2 razy 0

  trochę za późno się niemiachy obudziły. straszą Czechów i Polaków a od muslimów zbierają po pysku na własnym podwórku i we własnych szkołach. zostawić w spokoju tych ciołków, dla nich już nie ma ratunku.
  Litewski złodziej i afrykański terrorysta dali radę 80 milionowemu narodowi.
  Żenada.

 • alexy-dwa

  Oceniono 7 razy 1

  Raz sierpem - raz młotem faszystowską hołotę !

 • misiupisiu2

  Oceniono 6 razy 0

  Niech nam antifa łaskawie nie"pomaga" i sie od nas odfanzoli.
  Polakow kradnących auta takze nie lubimy i sie za nich wstydzimy oraz rozumiemy rozgoryczenie Niemców w tym wzgledzie.

 • frankyy

  Oceniono 2 razy 0

  No jasne, to Niemcy zrobili z Polaków złodziei, a Ruscy pijaków, a komuniści fanatyków religijnych...

  zgodnie z tym rozumowaniem, jak Polak ukradnie, to powinno się wsadzić Niemca do więzienia.

  Polska uber alles!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje