Rosyjska prasa o wyborach w USA: Romney sprowadzi na świat wojnę z Iranem

06.11.2012 08:33
Mitt Romney

Mitt Romney (Fot. Evan Vucci AP)

"Osły kontra słonie" - pod takim tytułem dziennikarze "Moskiewskiego Komsomolca" zastanawiają się, który z kandydatów na prezydenta USA będzie bardziej odpowiadał interesom Rosji. Gazeta stawia na obecnego prezydenta Baracka Obamę.
Według "Moskiewskiego Komsomolca" zwycięstwo demokraty Obamy oznacza wzrost cen ropy, a tym samym więcej pieniędzy dla Rosji. Kandydat Republikanów Mitt Romney z kolei, zdaniem rosyjskich dziennikarzy, sprowadzi na świat wojnę z Iranem.

Wypominają mu także, że nazwał Rosję "wrogiem numer 1". Rozważając plusy i minusy programów gospodarczych obu kandydatów, moskiewski dziennik dochodzi do wniosku, że "dla Rosji i tak przychodzą ciężkie czasy".

"Obojętnie, kto by nie wygrał wyborów, główne zagrożenie dla Rosji pozostaje. Nadal uważają nas za wrogów" - konkludują rosyjscy dziennikarze. Według nich jest tylko jedno wyjście z tej sytuacji - "Rosja musi stać się mocarstwem gospodarczym".

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 7 razy 1

  Romney w Bialym Domu popchnie ludzkosc w przepasc cywilizacyjna,biede i wojny. Republikanie nigdy nie maja na celu dobra ogolnego. To sa pracownicy giga-korporacji.

 • pisdode

  Oceniono 6 razy -2

  Potrzebny jest drugi Reagan, by dokończyc to , co on zrobił z ZSRR. Rosję trzeba przydusić tak, by znów podniosła raczki do góry. Putin musi odejść a na jego miejsce powinna wejść demokratyczna opozycja. Moze Romney będzie drugim Reaganem , bo lewicowy Obama na pewno nie

 • rothschild

  Oceniono 1 raz 1

  Kto mi napisze jak wyglądają reptyle?

 • metenburg

  Oceniono 4 razy 2

  Ten mormonski "prorok" powinien dobrac sobie Palinowa Sarah jako vice. Taka para na scenie powodowalaby popuszczanie moczu przez widownie i mialaby najwieksza ogladalnosc w historii Comedy Central.

 • badziewiak66

  Oceniono 6 razy -4

  Coś im tam w Moskwie się pomyliło, to Kaczyński miał sprowadzić wojnę na świat. No przecież tak pisali w Gazecie. Ciekawe czy model antypis trenowany w Polsce zadziała tak samo na Amerykanów jak na Polaków. A jak Romney dojdzie do władzy to Michnk trafi na Dworzec Gdański.

 • teacher

  Oceniono 1 raz 1

  Wreszcie coś z sensem!

 • wisnia

  Oceniono 12 razy -6

  jeśli ruski się go boją to znaczy, że to idealny kandydat, obama to afrykanin z fałszywym aktem urodzenia, islamista i .... wiadomo

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 8 razy -4

  Tylko głupiec myśli że Rosja to kraj miłujący pokój i dążący do szczęścia świata.
  Rosja jest wrogiem Zachodu, i nie dlatego że inni w Rosji tego wroga chcą widzieć ale z dlatego że Rosja zachowuje się jak wróg.

 • abhaod

  Oceniono 12 razy -2

  czego się te Kacapy tak boją....najpierw ich Jarek miał zaatakować, teraz świrnięty mormon

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje