Ziobro u Lisa: Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot. TVP2)

- To smutna informacja. Jarosław Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono - powiedział w programie Tomasza Lisa Zbigniew Ziobro. Z kolei dla Krzysztofa Kwiatkowskiego zwolnienie szefostwa ?Rzeczpospolitej? to autonomiczna decyzja wydawcy.
Zbigniew Ziobro nazwał w TVP2 decyzje o zwolnieniu Gmyza i szefostwa "Rz" szukaniem kozła ofiarnego. - To smutna informacja. Jarosław Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono. Zwalnianie dziennikarza, który działał na podstawie jakichś faktów, jest działaniem zbyt daleko idącym i nieuzasadnionym. To pokazuje, że dzieje się niedobrze.

Ziobro uważa, że podstawą obecnej sytuacji jest katastrofalna decyzja Donalda Tuska, który zostawił w rękach Rosjan śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. - Dziennikarze śledczy przejmują rolę instytucji państwa, czasami popełniając jakiś błąd - dodał.

"Będziemy płacić za to dziesięciolecia"

Nie zgodził się z nim Krzysztof Kwiatkowski: - To autonomiczna decyzja wydawcy, to on odpowiada za wiarygodność gazety. Materiał, który pokazał się na łamach "Rz", był materiałem, w którym zawarte informacje nie były wiarygodne - powiedział polityk PO.

Zdaniem prof. Radosława Markowskiego "Rz" utraciła swoją wiarygodność, bo przełamała konwenanse i dobry gust. Naukowiec zauważa jednak, że "codziennie w polskiej prasie ukazują się tysiące półprawd". - Obawiam się ich bardziej - stwierdził.

Markowski zauważa również, że "rośnie nowe pokolenie, które siódmy rok rośnie w nienormalnym kraju, w którym premier i prezydent są wyzywani od zdrajców". - Będziemy płacić za to dziesięciolecia. To się nie rozmyje - przestrzegał Markowski.

"Państwo polskie nie sprawdziło się nawet w pogrzebach"

Według Czesława Bieleckiego sprawa z artykułem w "Rz" pokazuje, że "pewne fakty powinny być przedmiotem publicznej debaty". - Słyszeliśmy, że państwo polskie się sprawdziło, ale nie sprawdziło się nawet w pogrzebach. Okazało się, że nie tylko nie przebadano tych szczątków na miejscu. Władze polskie nie zdobyły się na odwagę zażądania od Rosjan, żeby pewne dowody do nas wróciły. Czuję strach ludzi władzy, że mogliby w toku tych poszukiwań prawdy natknąć się na prawdę niewygodną, dającą dyskomfort w stosunkach polsko-rosyjskich.

Zdaniem Janusza Piechocińskiego z PSL "w polskim życiu publicznym pojawiły się chore emocje". - Ten artykuł zdetonował to, co jest w głowach polityków. Nastąpiła dramatyczna wymiana ciosów z niespotykanym ujawnieniem wzajemnej niechęci. My sami nakręciliśmy się w tym dzieleniu. Według polityka PSL zwolnienie Gmyza "doleje dodatkowe emocje i dla części ludzi potwierdzi jego tezę".

- Nie może być tak, że jakiś dziennikarz pobrzękuje coś w artykule i jest afera, wszystko się wokół tego kręci. Nie usłyszeliśmy do dziś słowa "przepraszam" od dziennikarza - powiedział z kolei Marek Poznański z Ruchu Palikota.

Rada nadzorcza wydawcy "Rzeczpospolitej" i jej właściciel Grzegorz Hajdarowicz nie zostawili suchej nitki na tekście "Trotyl na wraku tupolewa". Pracę w "Rz" stracą autor tekstu, redaktor naczelny i osoby odpowiadające za dział krajowy. - Ten tekst nie był w ogóle udokumentowany. Ogromnym nadużyciem był sam tytuł - napisał w oświadczeniu właściciel gazety Grzegorz Hajdarowicz.

Zobacz także
 • Pierwsza strona Rzeczpospolitej "Rzeczpospolita" tłumaczy zwolnienia: Nadużyciem był sam tytuł artykułu
 • Cezary Gmyz Cezary Gmyz wyrzucony z "Rzeczpospolitej". Pracę straci też Tomasz Wróblewski
 • "Newsweek" o kulisach publikacji "Rz": Zamiast trotylu miał być C4... Gmyz bał się rosyjskiej prowokacji
Komentarze (175)
Ziobro u Lisa: Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 213 razy 165

  Ziobro chyba się schlał z rozpaczy. Przecież to Gmyz nałgał a półtorametrowy yntelygent zaczął mlaskać do mikrofonu. Było widać, że zsynchronizowali zegarki...

 • zasilacz66

  Oceniono 179 razy 145

  Ostatnie zdania Kwiatkowskiego były świetne w ripoście do Bieleckiego brawo, tylko czy Bielecki jest wstanie zobaczyć śmieszność swoich i tylko swoich prawd. Po co Lis zaprasza gości skoro nie potrafi zapanować nad dyskusją, a jeszcze dzieli gości na lepszych i gorszych. Lis jest okropnie słaby jako prowadzący, a do szału doprowadzają mnie ostatnio dziennikarze, którzy nie potrafią słuchać swoich gości, to po kiego ich zapraszacie?

 • fakiba

  Oceniono 65 razy 53

  Pan Czesio tak samo jak Antek z zespołem Macierewicza wiedzą wszystko lepiej i prawdziwiej

 • pulsi79

  Oceniono 60 razy 52

  Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono - Istnieje racjonalne wytłumaczenie
  Wina Tuska !!!!

 • mindek1968

  Oceniono 28 razy 26

  Ciekawe ile jeszcze czasu będą takie Kaczory, Maciory i inne różne Ziobromany wycierać sobie gęby Smoleńskiem i judzić Polaków przeciw Polakom. Wojny domowej im do "szczęścia" brakuje pacanom jednym. Jak sami siebie nie szanują to niech dadzą spokój innym, szczególnie tym na cmentarzach. A oni nie, nie mają nic do zaoferowania to jeżdżą jak na łyżwach po trupach.

 • fajny_indygo22

  Oceniono 26 razy 26

  Ziobro jestes skazony przez PiS i nigdy juz normalnym nie bedziesz .Zostales wylany z kapieli przez Twojego demonicznego bylego guru , ndskakiwanie mu nic tutaj nie zmieni -JESTES SKONCZONY! Oszczendz sobie wstydu i zamilcz.

 • piss.off

  Oceniono 25 razy 25

  @mniklasp

  paranoiku , międzynarodowa komisja już badała katastrofę smoleńską

  a prawda smoleńska jest taka że samolot nie powinien lądować we mgle

 • piss.off

  Oceniono 26 razy 24

  @jan2wro,

  jeśli jesteś na tyle głupi że wierzysz w każdą głupotę wymyśloną przez macierewicza to rzeczywiście powinieneś się bać siebie

  co do ZOMO to rżniesz w "bohatera" jak kaczynski ..."sam rozpędzał " plutony ...... tyle że go tam nie było

 • vald

  Oceniono 26 razy 24

  Jaka szkoda , że nie ma nikogo , kto mógłby zwolnić Kaczyńskiego - i za jednym zamachem Maciarewicza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje