Ziobro u Lisa: Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono

05.11.2012 23:01
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot. TVP2)

- To smutna informacja. Jarosław Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono - powiedział w programie Tomasza Lisa Zbigniew Ziobro. Z kolei dla Krzysztofa Kwiatkowskiego zwolnienie szefostwa "Rzeczpospolitej" to autonomiczna decyzja wydawcy.
Zbigniew Ziobro nazwał w TVP2 decyzje o zwolnieniu Gmyza i szefostwa "Rz" szukaniem kozła ofiarnego. - To smutna informacja. Jarosław Kaczyński coś powiedział, a Gmyza zwolniono. Zwalnianie dziennikarza, który działał na podstawie jakichś faktów, jest działaniem zbyt daleko idącym i nieuzasadnionym. To pokazuje, że dzieje się niedobrze.

Ziobro uważa, że podstawą obecnej sytuacji jest katastrofalna decyzja Donalda Tuska, który zostawił w rękach Rosjan śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. - Dziennikarze śledczy przejmują rolę instytucji państwa, czasami popełniając jakiś błąd - dodał.

"Będziemy płacić za to dziesięciolecia"

Nie zgodził się z nim Krzysztof Kwiatkowski: - To autonomiczna decyzja wydawcy, to on odpowiada za wiarygodność gazety. Materiał, który pokazał się na łamach "Rz", był materiałem, w którym zawarte informacje nie były wiarygodne - powiedział polityk PO.

Zdaniem prof. Radosława Markowskiego "Rz" utraciła swoją wiarygodność, bo przełamała konwenanse i dobry gust. Naukowiec zauważa jednak, że "codziennie w polskiej prasie ukazują się tysiące półprawd". - Obawiam się ich bardziej - stwierdził.

Markowski zauważa również, że "rośnie nowe pokolenie, które siódmy rok rośnie w nienormalnym kraju, w którym premier i prezydent są wyzywani od zdrajców". - Będziemy płacić za to dziesięciolecia. To się nie rozmyje - przestrzegał Markowski.

"Państwo polskie nie sprawdziło się nawet w pogrzebach"

Według Czesława Bieleckiego sprawa z artykułem w "Rz" pokazuje, że "pewne fakty powinny być przedmiotem publicznej debaty". - Słyszeliśmy, że państwo polskie się sprawdziło, ale nie sprawdziło się nawet w pogrzebach. Okazało się, że nie tylko nie przebadano tych szczątków na miejscu. Władze polskie nie zdobyły się na odwagę zażądania od Rosjan, żeby pewne dowody do nas wróciły. Czuję strach ludzi władzy, że mogliby w toku tych poszukiwań prawdy natknąć się na prawdę niewygodną, dającą dyskomfort w stosunkach polsko-rosyjskich.

Zdaniem Janusza Piechocińskiego z PSL "w polskim życiu publicznym pojawiły się chore emocje". - Ten artykuł zdetonował to, co jest w głowach polityków. Nastąpiła dramatyczna wymiana ciosów z niespotykanym ujawnieniem wzajemnej niechęci. My sami nakręciliśmy się w tym dzieleniu. Według polityka PSL zwolnienie Gmyza "doleje dodatkowe emocje i dla części ludzi potwierdzi jego tezę".

- Nie może być tak, że jakiś dziennikarz pobrzękuje coś w artykule i jest afera, wszystko się wokół tego kręci. Nie usłyszeliśmy do dziś słowa "przepraszam" od dziennikarza - powiedział z kolei Marek Poznański z Ruchu Palikota.

Rada nadzorcza wydawcy "Rzeczpospolitej" i jej właściciel Grzegorz Hajdarowicz nie zostawili suchej nitki na tekście "Trotyl na wraku tupolewa". Pracę w "Rz" stracą autor tekstu, redaktor naczelny i osoby odpowiadające za dział krajowy. - Ten tekst nie był w ogóle udokumentowany. Ogromnym nadużyciem był sam tytuł - napisał w oświadczeniu właściciel gazety Grzegorz Hajdarowicz.

Zobacz także
Komentarze (175)
Zaloguj się
 • stryke

  0

  Ma racje mówiąc że zyjemy od paru lat w nienormalnym kraju , który kłamliwe słowa przywódców puszczaja w niepamięc . I potem sie dziwią że społeczeństwo szydzi z prezedenta i premiera. Ale jesli premier daje posade konfidentowi SB w min. cyfryzacji, itd to co sie dziwić ludziom ?

 • red-akcja

  Oceniono 1 raz 1

  Detektory wykryły trotyl, a winny jest Kaczyński. Lemingi sikają z radości.

 • justin2312

  0

  Kolejny blamaż polityczny u Lisa..
  "Słyszeliśmy, że państwo polskie się sprawdziło, ale nie sprawdziło się nawet w pogrzebach. Okazało się, że nie tylko nie przebadano tych szczątków na miejscu. Władze polskie nie zdobyły się na odwagę zażądania od Rosjan, żeby pewne dowody do nas wróciły. Czuję strach ludzi władzy, że mogliby w toku tych .."
  Katastrofa polityczna nie tylko "smoleńska" dowodzi nieudolności sprawowania władzy w państwie przez osobników z żądzą , czyli RZĄDY amatorów partyjnych zarządzających naszymi codziennymi sprawami. Mówienie, że sytuacji w polityce nie da się nic zmienić jest wielkim błędem.
  Według mojej obserwacji zmienić może obywatelski - wyraźny, głośny KRZYK na cztery strony świata - POLITYCY DAJCIE RZĄDZIĆ fachowcom i zwijajcie manatki - idźcie sobie do diabła !! Wasze gry na scenie teatru politycznego niestety nie polepszą naszego coraz podlejszego bytowania i nie zlikwidują zaciągniętych na wasze dolce wita długów i zadłużenia na następne pokolenia . To już nie jest tylko wstyd nieudolności partyjnych polityków, czy hańba jak sami mówią , to nie jest już nawet sprawa do przekupnego prokuratora, lecz do banicji POLITYKI jako całość ogólnoświatowa.Powszechnie stosowane naukowo dopasowane kłamstwa polityczne dla dobra ogółu - partyjnych i normalnych polityków w wieku XXI ogólnie dostępnej wiedzy i szybkiej komunikacji są po prostu żałosne i nie na czasie.

 • red-akcja

  Oceniono 1 raz -1

  Detektory wykryły trotyl, w związku z tym lemingi szczekają na Kaczyńskiego.
  A teraz niech lemingi zastanowią się jak to się mogło stać?

 • jerzysm42

  0

  Zbigniew Ziobro coś powiedział.
  Jutro Jacek Kurski mu powie, co powiedział.
  Ale dobrze, niech Ziobro tłumaczy moherom jak Jarek jest głupi.
  I niech da Rydzykowi na tacę. bo bez tego modlitwa nie jest ważna.

 • bakoy

  0

  Czy to ważne co tam zero pierdło?

 • stan_39

  Oceniono 2 razy 2

  U Ziobry zawsze forma przerasta sens wypowiedzi.Założył nowo-starą partię a dyrektywy zawsze przychodzą z centrali PiS.Jakie to żałosne . Zbysiu ucz się nie tylko angielskiego ale i samodzielności.

 • jaroslawpolskezbaw.pl

  Oceniono 1 raz 1

  JAROSŁAW POLSKE ZBAW www.jaroslawpolskezbaw.pl/

  ciekaw kogo za to zwolnią ???

 • wels5

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Ziobro. To przecież Gmyz napisał, a raczej wystrzelił z trotylu, a na podstawie tego artykułu Kaczyński już chciał dokonać przewrotu w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje