"Proponujemy panu pracę". Twitter o zwolnieniu Gmyza

05.11.2012 22:08
Gmyz zarzuca pracodawcy mijanie się z prawdą

Gmyz zarzuca pracodawcy mijanie się z prawdą (Fot. Twitter)

Zwolnienie Cezarego Gmyza i szefostwa "Rzeczpospolitej" nie spodobało się prawicowej części komentatorów politycznych. "Gmyz nie wydał informatorów, więc poleciał za artykuł, który Hajdarowicz puścił" - napisała na Twitterze Kataryna, a zespół portalu wPolityce.pl zaproponował dziennikarzowi pracę. Sam Gmyz też odezwał się na Twitterze i zarzucił pracodawcy "mijanie się z prawdą".
Znana blogerka Kataryna (to ona jako pierwsza podała informację o zwolnieniu Gmyza) nazywa oświadczenia rady nadzorczej i Grzegorza Hajdarowicza kuriozalnymi. "Gmyz nie wydał informatorów, więc poleciał za artykuł, który Hajdarowicz puścił" i jeszcze: "Strach pisać do Rzepy. A bo to człowiek wie, co wywoła wojnę polsko-polską?" - drwi Kataryna.

Rada nadzorcza wydawnictwa Presspublika zarekomendowała zarządowi odwołanie ze stanowisk Gmyza oraz red. naczelnego "Rz" Tomasza Wróblewskiego, jego z-cy Bartosza Marczuka oraz szefa działu krajowego Mariusza Staniszewskiego.

"Uwaga dla ewentualnych źródeł informacji. Zanim zdradzicie coś dziennikarzowi "Rz", wiedzcie, że Hajdarowicz może wszystko na nim wymuszać" - skomentowała to blogerka. Hajdarowicz tłumaczy, że chciał zagwarantować bezpieczeństwo Gmyzowi i jego informatorom, ale chciał dowodów, że jego tekst był rzetelny. - Dostaliśmy te informacje jako absolutnie niewiarygodne, absolutnie bez żadnych podstaw do ferowania tego typu wniosków. I decyzja była jedna: sprawdzić kto był odpowiedzialny za to i podziękować za współpracę osobom odpowiedzialnym za artykuł, który bezpodstawnie wywołał burzę emocjonalną w kraju - powiedział Radiu ZET Hajdarowicz.

"Bardzo łagodnie rzecz ujmując, wydawca 'Rzeczpospolitej' w oświadczeniu mija się z prawdą" - napisał na Twitterze Gmyz.

Od razu gotowość przygarnięcia Cezarego Gmyza zadeklarował portal wPolityce.pl. "W takiej sytuacji nikt nie może zostać sam! Zespół wPolityce.pl deklaruje: Cezary Gmyz, jeśli zechce, może do nas dołączyć" - napisał na Twitterze Michał Karnowski, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze".

To pocałunek śmierci ze strony Karnowskich dla CG. "Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sam sobie poradzę" - pisał dziennikarz Jan Osiecki. Propozycję pracy Gmyz dostał na Twitterze od satyrycznego "Faktoidu".

Karnowskiemu odpowiedział Adam Hofman. "Ładny gest" - napisał polityk PiS. Szybko zareagował na to Marek Migalski: "No, Gmyz będzie zachwycony - PiS i Karnowski proponują mu robotę. Czy nie macie sumienia? I świadomości tego, co robicie?".

Na temat oświadczenia rady nadzorczej i Grzegorza Hajdarowicza napisał na Twitterze również Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny "Frondy": "Przy Tobie carze stoimy i stać będziemy. Taki jest ton oświadczenia Hajdarowicza. A jak nie będą, to będą zwolnienia dyscyplinarne". A Jacek Prześluga napisał: "Prawo rynku i wydawcy: przyjmować i zwalniać. Obowiązek dziennikarza: brać odpowiedzialność za każde słowo. Biznes. Honor. Reporter". A Waldemar Kuczyński zauważył: "Po takim oświadczeniu jak to Hajdarowicza niby OK, ale gazeta jest upieprzona. Nikt się nie wychyli. Także w dobrym sensie".

Zobacz także
Komentarze (244)
Zaloguj się
 • jatokomtur

  Oceniono 1 raz 1

  WYGLĄDA NA TO,ŻE TUSKA I PUTINA NIE STAĆ NA SEMTEX TYLKO MUSZĄ UŻYWAĆ TROTYLU I NITROGLICERYNY.CO ZA CZASY?

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy 0

  Lemingi nawet nie wiedzą o co tu chodzi. A chodzi o to, że detektory wykryły ten trotyl. Zadanie lewackich mediów polegało na tym, żeby emocje z tej informacji uderzyły w PiS. W skrócie: detektory wskazują na trotyl, a lemingi jeszcze mocniej szczekają na Kaczyńskiego.
  Lemingi dały się nabrać, jak dzieci. Zdziecinnienie jest wygodne.

 • wyksztalciuch.jeden

  Oceniono 3 razy 3

  Ja też proponuję temu panu pracę. Może mi muszlę klozetową na błysk zrobić. Kwalifikacje ma w sam raz.

 • cyklina-klimkiewicz

  0

  On go nie puścił, ale jego gazeta go wydrukowała. Z to z pracy spuścił redaktora naczelnego no i autora . Ocenił jego pracę. B. Klimkiewicz.

 • jaroslawpolskezbaw.pl

  0

  a może zaproponują mu prace jaroslawkaczynski.pl/ jeszcze tylko by brakowało hasła z jego ust JAROSŁAW POLSKE ZBAW www.jaroslawpolskezbaw.pl/

 • robot.joe

  Oceniono 3 razy 1

  a kim jest ta Kataryna? napedzana przez przyglupich pissuarow kaczka dziennikarska?
  To niech sobie nicka zmieni na "czopek analny" - bo tak im w dupe wchodzi.
  Za przeproszeniem g..o wie, ale wypowiada sie jakby sama ten trotyl podkladala i informowala tego Gzymsa czy jak mu tam o "sprawia".
  I glupie to i chore - jak cala plugawa historia z politycznym zerowaniem na trupach w tle.

 • misfire01

  Oceniono 2 razy 2

  jak ktoś nie ma roboty, niech pisze o Marsjanach na płycie lotniska i Yeti uwijających się we wraku.
  Robota w "niezależnych mediach" i "uznanie Hofmana" gwarantowane.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 3 razy -3

  nic dziwnego
  kim jest hajdarowicz
  www.wiadomosci24.pl/artykul/kim_jest_hajdarowicz_czlowiek_ktory_kupil_rzeczpospolita_200983-1--1-d.html
  i skąd miał pieniądze
  www.wiadomosci24.pl/artykul/hajdarowicz_zadluzyl_sie_u_agenta_sb_zeby_kupic_227869.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje