Prokuratura: Generał wymusił seks na pięciu kobietach

05.11.2012 20:41
Generał Jeffrey Sinclair

Generał Jeffrey Sinclair (Fot. Uncredited AP)

Amerykański generał Jeffrey Sinclair użył swej wysokiej pozycji służbowej do wymuszenia czynów nierządnych na pięciu kobietach - oświadczyli wojskowi prokuratorzy w trakcie rozprawy, która ma zadecydować o postawieniu go przed sądem wojennym.
Stacjonujący w bazie Fort Bragg w Północnej Karolinie Sinclair ma najniższy stopień generalski Brigadier General - czyli jest tak zwanym generałem jednogwiazdkowym. Zarzucono mu 26 czynów zabronionych przez prawo wojskowe, w tym wymuszanie obcowania płciowego, posiadanie materiałów pornograficznych w trakcie pełnienia służby za granicą oraz sprzeniewierzenie funduszy rządowych pod pretekstem refundacji kosztów podróży.

Sinclair, który służył w Afganistanie jako zastępca dowódcy 82. dywizji powietrznodesantowej do spraw logistyki i wsparcia, został w maju odwołany do kraju w związku ze stawianymi mu zarzutami. W Afganistanie stacjonował od września ubiegłego roku w ramach swej trzeciej misji w tym kraju.

Jak ujawniono, zarzucanych mu przestępstw obyczajowych Sinclair dopuścił się w ciągu ubiegłych pięciu lat wobec czterech swych podwładnych i jednej kobiety cywila. Miało to miejsce w Afganistanie, Iraku i Niemczech, a także w bazach na terenie USA. W ramach sprzeniewierzeń zagarnął łącznie ponad 4 tys. dolarów.

Na pytanie przesłuchującego prokuratora, czy zamierza skomentować wysunięte wobec niego zarzuty, Sinclair odpowiedział "nie". Jego adwokaci odmówili rozmowy z dziennikarzami.

Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Szacunek, u wszystkich,
  Na stałe utraci,
  Kto przez czyn lubieżny
  Kobietę zeszmaci.

 • giancarloregio

  Oceniono 3 razy 1

  bo ja się zastanawiam po co kobiety w wojsku i jeszcze w Afganistanie?? Przecież kobiety są od rodzenia nie od zabijania. Myślę, że jak się decydują na służbę w wojsku, to z tyłu głowy marzą o gwałcie przez całą kompanię przystojniaków... a tu jeden nędzny (bo jednojajowy) generał.

  Normalna zdrowa kobieta unika zgrupowania mężczyzn, bo wie czego się może spodziewać.

 • pro-contra

  Oceniono 1 raz 1

  Kwatermistrz?
  Aha, to chyba już wszystko jasne. Okazał się zbyt chytry i nie odpalił komu trzeba działki jak należy.

 • pro-contra

  Oceniono 3 razy 1

  Generał nie musiał gwałcić. Mogło być wręcz odwrotnie, chociażby dla awansu lub kariery.
  Pomówienia o wszelakie czyny seksualne szefów, policjantów, prokuratorów a nawet nauczycieli chyba nie są dla nikogo zaskoczeniem.
  Takie numery "wykręcają" nawet siusiu-majtki, a i niejedna "niedoceniona" dorosła kobieta potrafi bogu ducha winnego gostka "ugotować na cacy".

 • hkarper

  Oceniono 3 razy 3

  ta armia jankeskiego bydla tylko potrafi gwalcic......Japonia, Korea, Philipiny,Niemcy nawet u siebie w domu...denne bydlo do kwadratu

  oni cos jak sutannowi lubujom sie w dzieciach, ostatnio 12latka na Okinawie..zbiorow zgwalcona przez jewes zoldakow.....wkrotce 250 "lotnikow"zacznie gwalty w Polsce

 • frank1947

  Oceniono 1 raz 1

  Narazie to tyle znaleziono (na dnie)... a co dalej to zalezy komu sie to spodoba ....nie wszysko wyplywa na powierzchnie ..

 • jacutin

  Oceniono 1 raz 1

  Odpowiedzialny za ligistykę, czyli tzw. Kwatermistrz. Napoleon powiedział, że każdego kwatermistrza powinno się rozstrzelać po dwóch latach jego służby, niezależnie czy są dowody na jego przekręty czy nie. Najwyraźniej miał facet rację.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 3 razy 3

  19 seksualnych napaści dziennie w wojsku USA
  According to the most recent report by the Pentagon's Sexual Assault Prevention and Response Office, 3,192 sexual assaults were reported out of an estimated 19,000 -- roughly 52 a day -- between Oct. 1, 2010, to Sept. 31, 2011.
  www.huffingtonpost.com/2012/10/06/military-sexual-assault-defense-department_n_1834196.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje