Prokuratura: Generał wymusił seks na pięciu kobietach

05.11.2012 20:41
Generał Jeffrey Sinclair

Generał Jeffrey Sinclair (Fot. Uncredited AP)

Amerykański generał Jeffrey Sinclair użył swej wysokiej pozycji służbowej do wymuszenia czynów nierządnych na pięciu kobietach - oświadczyli wojskowi prokuratorzy w trakcie rozprawy, która ma zadecydować o postawieniu go przed sądem wojennym.
Stacjonujący w bazie Fort Bragg w Północnej Karolinie Sinclair ma najniższy stopień generalski Brigadier General - czyli jest tak zwanym generałem jednogwiazdkowym. Zarzucono mu 26 czynów zabronionych przez prawo wojskowe, w tym wymuszanie obcowania płciowego, posiadanie materiałów pornograficznych w trakcie pełnienia służby za granicą oraz sprzeniewierzenie funduszy rządowych pod pretekstem refundacji kosztów podróży.

Sinclair, który służył w Afganistanie jako zastępca dowódcy 82. dywizji powietrznodesantowej do spraw logistyki i wsparcia, został w maju odwołany do kraju w związku ze stawianymi mu zarzutami. W Afganistanie stacjonował od września ubiegłego roku w ramach swej trzeciej misji w tym kraju.

Jak ujawniono, zarzucanych mu przestępstw obyczajowych Sinclair dopuścił się w ciągu ubiegłych pięciu lat wobec czterech swych podwładnych i jednej kobiety cywila. Miało to miejsce w Afganistanie, Iraku i Niemczech, a także w bazach na terenie USA. W ramach sprzeniewierzeń zagarnął łącznie ponad 4 tys. dolarów.

Na pytanie przesłuchującego prokuratora, czy zamierza skomentować wysunięte wobec niego zarzuty, Sinclair odpowiedział "nie". Jego adwokaci odmówili rozmowy z dziennikarzami.

Zobacz także
Komentarze (42)
Prokuratura: Generał wymusił seks na pięciu kobietach
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 54 razy 50

  Ach, ta okrutna, chamska i wrecz bezduszna Hameryka!!! Oskarzyli biednego generala, a potem pokazali jego brzydka buzie i podali pelne dane. A gdzie ochrona danych osobistych, sie pytam??? A gdzie zalozenie niewinnosci do czasu skazania przez sad??? W Polsce, kraju gdzie nawet skazany prawomocnie straszliwy morderca ma swiete prawo do anonimowosci, taki okrutny przypadek by sie nigdy nie wydazyl. Malo tego, czy w Polsce, za takie smieszne przestepstwa ktos by go aresztowal? Ach ta Hameryka!! Niech sobie te wizy w rowek pomiedzy policzkami wsadza - Hameryka to okrutny kraj.

 • szybiarz

  Oceniono 39 razy 29

  w Polsce jeden pułkownik przydzielał żonom żołnierzy, którzy byli w tym czasie na misjach, mieszkania służbowe za dawanie d***, sprawa została w kilka dni wyciszona, prokuratura nie podjęła wątku i umorzyła sprawę ze względu na skutki jaki mogłaby wywołać, teraz nasi bohaterscy wojacy mieszkają i grzeją się w mieszkankach, które ich żony i Matki Polki załatwiły im prując się, gdyby po fakcie dostały 200 zł pewnie zgłosiły by gwałt, ot paradoks, pojechali bronić honoru polskiej armii i polskiego żołnierza a jakiś oficerzyna rżnął ich małżonki (dumne i honorowe katoliczki)

 • vinogradoff

  Oceniono 36 razy 20

  Popatrzcie jaka to potenga amerykanska, general sprzeniewierzyl az 4 000,- USD z funduszy rzadowych. Gdyby w innych krajach za tak smieszne kwoty scigano generalow to nie byloby wogole ginieralow gdyz 4000,- USD to zazwyczaj sie sprzeniewierza na jedna kolacje suto zakrapiana w porzadnej restauracji a jak juz cos sie sprzeniewierza to kwoty ida w dziesiatki milionow USD i EURO. Co do sexu na krzywy ryj z podwladnymi to pwinni mu uciac jadra gdyz bedac generale mial dosc pieniedzy na wynajecie agentek towarzyskich i salonistek masazowatych i nie musial wyludzac uslug od podwladnych. Podobnie wyludzal polegly juz pan Lepper choc mogl wynajmowac dzieczyny na platny sex gdyz mial nielimitowany dostep do partyjnej kasy gdzie Chlopi wplacali skladki i mogl z niej czerpac garsciami a jednak polakomil sie na sex na krzywy ryj i wylecial z Rzadu i Sejmu.

 • wielki_czarownik

  Oceniono 31 razy 13

  To, co powiem będzie niepoprawne politycznie, ale prawdziwe. Rozmawiałem z kilkoma żołnierzami - od szeregowego po generała. Każdy mówił to samo - wpuszczenie kobiet do wojska to durnota do sześcianu. Wojsko to męska rzecz, choćby nie wiem, jak się feministki napinały. Koniec, kropka. Politpoprawna durnota nie wygra z biologią.

 • drozd215

  Oceniono 18 razy 12

  W ramach sprzeniewierzeń zagarnął łącznie ponad 4 tys. dolarów...
  -------
  To się dorobił, co on z tą kasą zrobi.

 • bardzouparty

  Oceniono 34 razy 12

  Gdyby w US Army byli normalni ludzie, to od kilkudziesięciu lat nie byłoby wojen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje