ABW rozbiła groźną grupę przemytników narkotyków

Siedziba ABW w Warszawie

Siedziba ABW w Warszawie (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła międzynarodową grupę przemytników narkotyków. W sumie zatrzymano siedem osób: kurierów i organizatorów przemytu. Wśród nich są Nigeryjczycy, Polacy i obywatel Gwinei. Przez ich ręce przeszła kokaina warta kilka milionów złotych.
Wszyscy zatrzymani mają od 20 do 35 lat. Byli wcześniej karani - kurierzy za drobne rozboje i bójki, a jeden z Nigeryjczyków za przemyt narkotyków. To właśnie on w trakcie próby zatrzymania wyskoczył przez balkon. Nie udało mu się jednak uciec. Funkcjonariusze ABW zatrzymali go po krótkim pościgu.

Dowody w tej sprawie zbierali od kilku miesięcy. A środowisko skupione wokół obywateli Nigerii nie jest łatwe do spenetrowania. 

Narkotyki wędrowały z Ameryki Południowej i Afryki do Europy. Głównie do Norwegii, Austrii, Hiszpanii i Włoch. Przede wszystkim była to kokaina, ale mężczyźni przemycali też heroinę. W sumie przez ostatnie dwa lata przez ręce kurierów przeszły narkotyki warte kilka milionów złotych.

Do Europy narkotyki trafiają w bagażach kurierów albo połykanych kapsułkach. Tak najłatwiej ominąć kontrole na lotniskach. Dalej rozwożone już były koleją albo samochodami czy autobusami.

Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia. ABW nie wyklucza zatrzymania kolejnych członków siatki przemytników narkotyków. 

Komentarze (4)
ABW rozbiła groźną grupę przemytników narkotyków
Zaloguj się
 • hdrider

  Oceniono 13 razy 13

  Znowu Nigeryjczycy? Widzę, że zrobili sobie specjalizację.

 • mariatg8

  Oceniono 17 razy 11

  Witamy w Polsce naszych braci z Nigerii i Gwinei . Zrobimy wszystko , abyście czuli się tutaj jak u siebie w domu .

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 1 raz 1

  cena na melinie - to jedyna słuszna cena na herbatke z kokainy.

 • poljack

  Oceniono 3 razy 1

  To kiedy wyjdą ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje