Prezydent: Oskarżenia pod moim adresem nieuzasadnione

05.11.2012 14:08
Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Jako niesprawiedliwe i nieuzasadnione ocenił prezydent Bronisław Komorowski krytyczne opinie kierowane pod jego adresem w sprawie nieobecności na sobotnim ponownym pogrzebie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.
- Stanąłem w obliczu jakiegoś zjawiska, które jest dla mnie wyjątkowo bolesne. Wszystkie oskarżenia kierowane pod moim adresem wydają mi się być głęboko niesprawiedliwymi i nieuzasadnionymi - powiedział prezydent w Pułtusku, pytany o nieobecność na pogrzebie ostatniego prezydenta na uchodźstwie.

Na pogrzebie Kaczorowskiego była pierwsza dama Anna Komorowska. Kancelarię Prezydenta reprezentował jej szef Jacek Michałowski. Był to powtórny pochówek ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie.

Jak podkreślił Komorowski, zostało uzgodnione, że "reprezentacja państwa ma być na takim właśnie poziomie - szef Kancelarii Prezydenta". - Moja żona była w czasie tych smutnych uroczystości, związanych ze skutkami błędu popełnionego przy identyfikacji ciał, głównie dlatego, by zrealizować naszą potrzebę pokazania w sposób szczególny emocji łączących nas z panią Karoliną Kaczorowską - zaznaczył Komorowski.

"Zachować atmosferę sprzed 2,5 roku"

Komorowski zapewnił, że jego kancelaria, tak jak kancelaria premiera, udzielały wszechstronnej pomocy i działały zgodnie z oczekiwaniami rodziny Kaczorowskiego. - Rozmawiałem z panią Karoliną (Kaczorowską), wielokrotnie rozmawiałem z pełnomocnikiem rodziny i była dla mnie jasność, że chcemy zachować jako dominującą w pamięci polskiej klimat i atmosferę pożegnania sprzed 2,5 roku - mówił prezydent.

Ciało ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie złożono w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej w stołecznym Wilanowie. Był to ponowny pochówek ostatniego prezydenta na uchodźstwie, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Na skutek błędnej identyfikacji zwłok jego ciało przez dwa i pół roku spoczywało na Powązkach, w grobie innej ofiary katastrofy.

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • edza4

  Oceniono 1 raz -1

  No właśnie,całą aferę o braku władz państwowych a szczególnie prezydenta na pogrzebie pana Ryszarda Kaczorowskiego rozpętał tvn24 nie znając szczegółów ustaleń między stronami użyto sformułowań w stylu kaczyńskiego i uczynienie tej wiadomości newsem dnia.Szkoda że teraz w nikt nie potrafi przeprosić za podłość do jakiej ta stacja się posunęła,to mi przypomina coś nad czym nikt nie ma kontroli a każdy pseudo dziennikarz wygłasza swoje kwesty ,natomiast inteligencja tych ludzi zaczyna się i kończy na poziomie gleby.

 • prezio2

  Oceniono 4 razy 2

  Nieuzasadnione to jest to że znalazłeś się na stanowisku prezydenta nie twojego kraju pomiocie postalinowski.

 • razb1947

  Oceniono 9 razy 1

  Komorowski powinien przeprosić naród polski że nie wywiązał się z obowiązku bycia na pogrzebie prezydenta Kaczorowskiego,jeżeli nie przeprosi to na jego pogrzeb też naród polski nie przybędzie.

 • stanley_4

  Oceniono 6 razy 0

  Ciekaw jestem od kogo ci w sutannach wygłaszając płomienne przemowy wyrwali kasę za powtórny pochówek ciała(niby Kaczorowskiego),bo u tych panów" za darmo to umarło".

 • archimago7

  Oceniono 5 razy -1

  Oczywiście jak by prezydent był na tym powtórnym pogrzebie, pisielcze kanalie miały by do niego pretensje "że się bydlę lansuje", a sam pewnie specjalnie zamienił ciała.

 • chwd_p_o

  Oceniono 10 razy -6

  Czy wyrazy szacunku dla gajowego bula sie naleza?Nie! Jego obowiazkiem bylo byc na pogrzebie sp,Kaczorowskiego nie byl ze wzgledu ze moze byc tam J Kaczynski ktorego nienawidzi jak i odwrotnie Jeden drugiego wart. Politycy sa jak klauni bez wyjatku!!

 • michu-najlepszy

  Oceniono 4 razy -2

  Ciała podmienili i oprawców w świętych miejscach ułożyli, aby na rozgrzeszenie zasłużyli.
  Z poważaniem

 • swiroslaw_na_madagaskar

  Oceniono 5 razy 1

  Ile jeszcze media będą zajmowały się tą - w sumie drobną - sprawą ? To ma największe znaczenie w Polsce kto był, a kto nie był na pogrzebie ??? Nie ma ważniejszych tematów ?
  Mnie na przykład interesuje sytuacja ze szpitalem zdrowia dziecka; czy min. Arłukowicz opanował wzrastające zadłużenie tego szpitala i innych szpitali, czy wszystko po staremu i wszystko szurnięte pod dywan ? Czy nowo wybrany dyrektor tego szpitala ma jakiś program zatykający dziurawy worek z rozlewającymi się kosztami, czy wygrywa się konkurs na dyrektora szpitala nie mająć bladego pojęcia jak się zarządza czymkolwiek ?
  Dlaczego prasa o tym nie pisze i zajmuje się bzdetami ?
  Bo to łatwiejsze dla nie za mądrych głów dziennikarskich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje