Prezydent: Oskarżenia pod moim adresem nieuzasadnione

05.11.2012 14:08
Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Jako niesprawiedliwe i nieuzasadnione ocenił prezydent Bronisław Komorowski krytyczne opinie kierowane pod jego adresem w sprawie nieobecności na sobotnim ponownym pogrzebie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.
- Stanąłem w obliczu jakiegoś zjawiska, które jest dla mnie wyjątkowo bolesne. Wszystkie oskarżenia kierowane pod moim adresem wydają mi się być głęboko niesprawiedliwymi i nieuzasadnionymi - powiedział prezydent w Pułtusku, pytany o nieobecność na pogrzebie ostatniego prezydenta na uchodźstwie.

Na pogrzebie Kaczorowskiego była pierwsza dama Anna Komorowska. Kancelarię Prezydenta reprezentował jej szef Jacek Michałowski. Był to powtórny pochówek ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie.

Jak podkreślił Komorowski, zostało uzgodnione, że "reprezentacja państwa ma być na takim właśnie poziomie - szef Kancelarii Prezydenta". - Moja żona była w czasie tych smutnych uroczystości, związanych ze skutkami błędu popełnionego przy identyfikacji ciał, głównie dlatego, by zrealizować naszą potrzebę pokazania w sposób szczególny emocji łączących nas z panią Karoliną Kaczorowską - zaznaczył Komorowski.

"Zachować atmosferę sprzed 2,5 roku"

Komorowski zapewnił, że jego kancelaria, tak jak kancelaria premiera, udzielały wszechstronnej pomocy i działały zgodnie z oczekiwaniami rodziny Kaczorowskiego. - Rozmawiałem z panią Karoliną (Kaczorowską), wielokrotnie rozmawiałem z pełnomocnikiem rodziny i była dla mnie jasność, że chcemy zachować jako dominującą w pamięci polskiej klimat i atmosferę pożegnania sprzed 2,5 roku - mówił prezydent.

Ciało ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie złożono w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej w stołecznym Wilanowie. Był to ponowny pochówek ostatniego prezydenta na uchodźstwie, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Na skutek błędnej identyfikacji zwłok jego ciało przez dwa i pół roku spoczywało na Powązkach, w grobie innej ofiary katastrofy.

Zobacz także
Komentarze (44)
Prezydent: Oskarżenia pod moim adresem nieuzasadnione
Zaloguj się
 • alisci

  Oceniono 131 razy 89

  Panie prezydencie, nie musi się pan odnosić do każdej bzdury wyplutej przez pisowską machinę nienawiści. Z tymi ludźmi powinien rozmawiać tylko psychiatra. Najlepiej jakiś dobry, w kamizelce kuloodpornej, zza pancernej szyby.

 • chi_neng1

  Oceniono 95 razy 49

  @ obocep

  A ty walisz tym cepem i walisz, na okraglo, tak jak twoj guru i caly Kaczy Grod, przywala cepem celej Polsce od 2,5 roku.

  Dlatego jestescie cepami, ktore mloca to chore, zgnile, zasiewane przez was ziarno i same plewy pisowsko-rydzowo-szmatlawcowe tylko zostaja.

 • klarneta8

  Oceniono 47 razy 39

  Tu macie dowod jak plotkarskie, klamliwe sa polskie media te pisane i mowione.Cala niedziele i dzis rano TVN24,trabilo ustami p. RYMANOWSKIEGO o nieobecnosci p. prezydenta , u p. LASZCZ nawet byl pomysl ,jakoby premier mial 5 godz. pozniej wyleciec na szczyt Europa -Azja. Glupota do n-tej potegi, jakby dziennikarze nie wiedzieli, ze kazdy lot jest zaplanowany i musi miec wlasny bezkolizyjny korytarz. FORUM -TVP-info tez same ploty i pyskowka,ludzie gdzie my zyjemy?

 • puszka-3

  Oceniono 44 razy 30

  Gdyby Błaszczak i inni PiS-owcy na czele z Kaczyńskim mieli za grosz kultury to winni teraz przeprosić Prezydenta Komorowskiego.
  Ale znając ich to na przeprosiny nie będzie ich stać.
  Po prostu PiS-owska hołota.

 • rb.j

  Oceniono 34 razy 30

  Nic nas nie przekona, że białe jest białe

 • jamcijest44

  Oceniono 20 razy 14

  Ależ uzasadnione, uzasadnione... Trzeba było nie zabierać prezesowi wyśnionego Pałacu to by Prawdziwi Patryoci ździebko pofolgowali, może nawet i pochwalili raz na jakiś czas. A tak powód do krytyki zawsze się znajdzie, bo przecie to nie o Panu wołają, by Pan kraj zbawiał...

 • stok-1

  Oceniono 23 razy 11

  Podatnicy nie płacą prezydentowi za udział w kolejnych pogrzebach p. Kaczorowskiego, tylko za merytoryczną pracę.

 • klarneta8

  Oceniono 21 razy 11

  Tu macie dowod jak plotkarskie, klamliwe sa polskie media te pisane i mowione.Cala niedziele i dzis rano TVN24,trabilo ustami p. RYMANOWSKIEGO o nieobecnosci p. prezydenta , u p. LASZCZ nawet byl pomysl ,jakoby premier mial 5 godz. pozniej wyleciec na szczyt Europa -Azja. Glupota do n-tej potegi, jakby dziennikarze nie wiedzieli, ze kazdy lot jest zaplanowany i musi miec wlasny bezkolizyjny korytarz. FORUM -TVP-info tez same ploty i pyskowka,ludzie gdzie my zyjemy?Gdzie jest ta prawda dziennikarska? Ciekawi mnie fakt, czy ci dziennikarze typu; Wronski, Rymanowski, Kajdanowicz, Sieniecki i... przeprosza, bo oni wiecznie domagaja sie przeprosin.WSTYD!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje