250 amerykańskich lotników będzie stacjonowało w Polsce

05.11.2012 06:34
Miejsca, gdzie będą stacjonować Amerykanie

Miejsca, gdzie będą stacjonować Amerykanie (Fot. Google.pl/maps)

250 żołnierzy może liczyć pododdział lotniczy armii Stanów Zjednoczonych, który od przyszłego roku będzie stacjonował okresowo na lotniskach wojskowych w Łasku w Łódzkiem oraz w Krzesinach i Powidzu w Wielkopolsce - informuje "Dziennik Polski".
Pierwszy niewielki oddział zostanie oficjalnie powitany w najbliższy piątek w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Jego zadaniem będzie przygotowanie rotacyjnych pobytów samolotów F-16 i C-130 Hercules w Polsce. Będzie odpowiedzialny za logistykę i administrację, stając się "przyczółkiem" 52. Grupy Operacyjnej, lotniczego pododdziału 52. Skrzydła Myśliwskiego wchodzącego w skład Sił Powietrznych USA w Europie (US Air Forces in Europe).

Jak powiedział gazecie podpułkownik Artur Goławski z Dowództwa Sił Powietrznych, celem przybycia do Polski amerykańskich lotników ma być wzmocnienie współpracy wojskowej, wspólne szkolenie, które ma zaowocować w przyszłości lepszym współdziałaniem. Z kolei Amerykanie zaproszą naszych lotników na szkolenia do Arizony i Karoliny Północnej.

Okresowe pobyty lotników z USA w Polsce zaczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz także
Komentarze (104)
Zaloguj się
 • politol59

  0

  Ale słuszni i pożądani!

 • sebolargo

  Oceniono 3 razy 3

  A ile polskich prostytutek przewidziano do obsługi 250 amerykańskich lotników ? :-)

 • wajdiri1

  Oceniono 6 razy 2

  nowy okupant....

 • g19512

  Oceniono 2 razy -2

  szef rządu sprowadził partie samców w ramach podniesienia przyrostu naturalnego nasi mężczyźni już zapomnieli po co ich stworzyła natura powyższe działania zostaną sfinansowane w ramach szkoleń dotowanych z uni europejskiej w celu wykorzystania środków żeby nie przepadły

 • gosky

  Oceniono 3 razy 1

  a po co oni nam tu?

 • memfagor

  Oceniono 3 razy -3

  250 dobrze finansowo uposażonych amerykańskich żołnierzy będzie gdzieś musiało wydać swój żołd, więc myślę że okolica ekonomicznie skorzysta. A co do panien już sikających po nogach, to cóż, jak człowiek czegoś nie wie, to musi się sam dowiedzieć. Na przykład jak nie wie jak wygląda seks z amerykańskim żołnierzem.

 • kopec.piotr

  Oceniono 4 razy 0

  Precz won do siebie nie jesteśmy niczyimi wasalami, a już płacenie za to, to hańba, traktują nas jak jakieś śmieci krowy do wydojenia. Wyszli Rosjanie weszły następne pasożyty!!!!!.
  Proszę żołnierzy USA o powrót do swojego kraju, Państwu dziękujemy , nie skorzystamy z państwa usługi
  do widzenia.

 • gazetaplum

  Oceniono 3 razy -1

  dobre i 250.

 • puzonik48

  Oceniono 7 razy 5

  Jednych się z trudem pozbyliśmy ,to kolejnych zaprosiliśmy :(:( Bez życia pod cudzym butem nie potrafimy samodzielnie funkcjonować .Niemcy szczęśliwi ,że się ich pozbyli .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje