250 amerykańskich lotników będzie stacjonowało w Polsce

05.11.2012 06:34
Miejsca, gdzie będą stacjonować Amerykanie

Miejsca, gdzie będą stacjonować Amerykanie (Fot. Google.pl/maps)

250 żołnierzy może liczyć pododdział lotniczy armii Stanów Zjednoczonych, który od przyszłego roku będzie stacjonował okresowo na lotniskach wojskowych w Łasku w Łódzkiem oraz w Krzesinach i Powidzu w Wielkopolsce - informuje "Dziennik Polski".
Pierwszy niewielki oddział zostanie oficjalnie powitany w najbliższy piątek w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Jego zadaniem będzie przygotowanie rotacyjnych pobytów samolotów F-16 i C-130 Hercules w Polsce. Będzie odpowiedzialny za logistykę i administrację, stając się "przyczółkiem" 52. Grupy Operacyjnej, lotniczego pododdziału 52. Skrzydła Myśliwskiego wchodzącego w skład Sił Powietrznych USA w Europie (US Air Forces in Europe).

Jak powiedział gazecie podpułkownik Artur Goławski z Dowództwa Sił Powietrznych, celem przybycia do Polski amerykańskich lotników ma być wzmocnienie współpracy wojskowej, wspólne szkolenie, które ma zaowocować w przyszłości lepszym współdziałaniem. Z kolei Amerykanie zaproszą naszych lotników na szkolenia do Arizony i Karoliny Północnej.

Okresowe pobyty lotników z USA w Polsce zaczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz także
Komentarze (104)
250 amerykańskich lotników będzie stacjonowało w Polsce
Zaloguj się
 • trollius_pasqudsson

  Oceniono 86 razy 70

  Przepraszam, że głupio pytam, ale kto właściwie za to zapłaci?

 • zbycholj23

  Oceniono 70 razy 46

  No to rodzice nastolatek mający przyjemność zamieszkiwać w okolicach Łasku, Krzesin i Powidza już drżą o swoje pociechy. W całej historii Stanów Zjednoczonych nie było państwa zadowolonego z pokojowych lub mniej pokojowych "odwiedzin" jankesów. A ile kasy z okrojonego budżetu Vincenta pochłonie ta operacja?

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 68 razy 44

  pozbyliśmy sie ruskich mamy jankesów

 • fajnychristoph

  Oceniono 40 razy 32

  Może trotylu i nitrogliceryny pomogą szukać....

 • folwark_polski

  Oceniono 13 razy 13

  jest taki sierżant WP który chce wsadzać Polaków do więzienia za wpisy na forum, czy nie czuje się obrażony że kolejny okupant wchodzi do Polski? nie czuje się obrażony że "polska" władza bardziej ufa okupantowi niż Polakom?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje