Kłótnia prawicowców o listy poparcia dla Gmyza. Kataryna wycofuje podpis

Po kłótni na Twitterze blogerka Kataryna wycofała swój podpis

Po kłótni na Twitterze blogerka Kataryna wycofała swój podpis (fot. Twitter)

Listy w obronie dziennikarza ?Rzeczpospolitej? Cezarego Gmyza, autora artykułu o śladach trotylu na wraku tupolewa, napisały redakcje dwóch prawicowych serwisów, a potem pokłóciły się między sobą. Do końca nie wiadomo o co.
Cezary Gmyz w ubiegłym tygodniu napisał artykuł o odnalezieniu śladów materiałów wybuchowych na wraku tupolewa i wywołał burzę w Polsce. Po kilku godzinach odcięła się od niego własna redakcja. Tekst Gmyza, który został opublikowany na jedynce "Rz", w ostrych słowach krytykowali inni dziennikarze. "Chciał tym tekstem podpalić państwo", "uderzył w wiarygodność dziennika" - to tylko niektóre opinie.

Natomiast dwa prawicowe portale - niezalezna.pl i wPolityce.pl - opublikowały dziś listy poparcia w obronie Cezarego Gmyza.

"My, niżej podpisani, jesteśmy zaniepokojeni nagonką rozpętaną przeciw dziennikowi 'Rzeczpospolita'. (...) Ta kampania wiążąca krytykę publikacji Cezarego Gmyza z ocenami linii politycznej gazety ma jeszcze inny cel. Klimat histerii, próby podpowiadania wydawcy, jakich ma dokonać zmian w swoim wydawnictwie, zmierzają do dalszego ujednolicenia i wyjałowienia rynku medialnego w Polsce, do dalszego ograniczania wolności prasy" - napisała redakcja wPolityce.pl.

"Cezary Gmyz przez lata pracy udowodnił, że jest poważnym i rzetelnym dziennikarzem. (...) Oceniając jego bogaty dziennikarski dorobek, trudno nam uwierzyć, że popełnił on pomyłkę w przypadku tak poważnej sprawy i sprzeniewierzył się dziennikarskiej rzetelności" - czytamy z kolei w liście niezależnej.pl. Ten list już w piątek został zamieszczony na blogu Grzegorza Wszołka.

Pod obydwoma listami znajdują się nazwiska osób, które podpisały apel. Autorzy obu listów zachęcają internautów do dopisania się do apeli.

"Karnowscy, co wy odp...acie?"

Po opublikowaniu listów w sieci na Twitterze zawrzało. Jeden z użytkowników napisał, że bracia Karnowscy (naczelni portalu wPolityce) "pozazdrościli Pawłowi Rybickiemu i Grzegorzowi Wszołkowi (z Niezależnej) i napisali swój list w obronie C. Gmyza".

"Karnowscy, co wy odp...acie?" - zapytał Rybicki, a po chwili dodał: "Ale jajca, z tego, co się właśnie dowiedziałem, bracia K. dzwonią do ludzi, którzy już wiedzą o tym, że jest jakiś list, i tak zebrali te podpisy. Naprawdę, panowie, co to za metody?".

Chwilę później dziennikarz "Rz" Wojciech Wybranowski zaatakował Michała Karnowskiego. Padły słowa "plagiat", "agresja" czy "plucie pokątnie oszczerstw". "Ty nic nie zrobiłeś pro publico bono" - napisał Wybranowski do Karnowskiego.

W tym momencie zareagowała słynna blogerka Kataryna. "Cojapacze! Kłótnia o listy poparcia? To ja chyba poproszę o wykreślenie mnie spod tego, który poparłam, nie chcę brać udziału w wojence :(" - napisała na Twitterze.

"Jedna prawica bardziej prawicza od drugiej"

W dyskusję włączyli się inni internauci. Niektórzy próbowali załagodzić spór. "Nie jest ważne, kto jaki list podpisał, tylko wspólna sprawa - ochrona wolności mediów i powstrzymanie linczu na C. Gmyzie" - napisał sympatyzujący z PiS socjolog Zdzisław Krasnodębski. "Trochę przerażająca ta spinka o to, kto lepiej broni Gmyza. Po wydarzeniach z wtorku jeden list w sobotę, drugi w niedzielę... Słabe" - skomentował Tomasz Skory.

"Czy ja dobrze paczę, że w ciągu ostatnich kilku godzin nastąpiły jakieś bratobójcze walki wśród obrońców Czarka Gmyza?" - pytał z kolei Łukasz Warzecha. Odpowiedział mu Eryk Mistewicz: "Jedna prawica jest bardziej prawicza od drugiej, polska norma".

Zobacz także
 • Prawica nie chce ul. Kuronia. Przez jego słynny termos
 • Marta Kaczyńska Kaczyńska ws. trotylu: Należy zachować spokój. Niech pracuje Macierewicz
 • Tak Twitterowicze śmieją się z Cezarego Gmyza Twitter do Gmyza: "Cezary - odbierz". Gmyz: "Z niczego się nie wycofuję"
Komentarze (124)
Kłótnia prawicowców o listy poparcia dla Gmyza. Kataryna wycofuje podpis
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 472 razy 432

  Zacukali się panowie tzw. dziennikarze. Dla nich solidarność zawodowa polega nie na obronie rzetelności dziennikarskiej ale na wspólnocie poglądów politycznych. Możesz być kłamcą i nieukiem, byleś był nasz prawicowy siepacz.

 • jankbh

  Oceniono 393 razy 369

  Właśnie prawdziwi polacy zaczęli się dzielić na mniej prawdziwych i na jeszcze bardziej prawdziwych, dzięki czemu ci nieprawdziwi będą mogli odsapnąć chwilkę.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 326 razy 308

  Zjadłem już dwa kubełki popcornu czytając to LOL. Żreć się o to kto jest lepszym kumplem i obrońcą - nasza prawica w pigułce.Tylko nie rozerwijcie tego Gmyza na pół w tym waszym prawicowym wybuchu miłości.

 • archimago7

  Oceniono 272 razy 238

  Czy na pewno taka narodowo-socjalistyczno-katolska "prawica" jest w Polsce potrzebna ?
  Tylko nie piszcie o "wartościach", bo jedyną wartością dla antypolskich PiSmaków i ich antypolskich kaczych protektorów jest budżetowe koryto, lub dojenie moherowych debili wierzących w brednie pisowskich szmatławców.
  Od niedawna nawet 2w1, bo pisowska mafia jest właścicielem jednej z antypolskich gadzinowskich gazet.

 • rawahecht

  Oceniono 235 razy 215

  No widzisz Czaruś, jaki słynny jesteś?!
  Z tym trotylem to nie był jednak taki głupi pomysł.

 • vatican_commandos

  Oceniono 225 razy 211

  Zawsze tak jest, jak
  jedni idioci biorą
  w obronę innych
  idiotów.

 • shootthemall

  Oceniono 193 razy 163

  a karnowski bros kręcą takie lody, że nawet fuhrer jarosław ze swoim telegrafem może się schować

 • walus47

  Oceniono 168 razy 158

  Jakiez to polskie i patriotyczne!

 • razaorblade666

  Oceniono 175 razy 155

  Prawica jak zawsze, walka między sobą, sekciarstwo. Typowe dla tej części sceny politycznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje