Po huraganie Sandy kilkadziesiąt tysięcy osób bez dachu nad głową

04.11.2012 16:46
Chuck Clauser we wnętrzu swojego domu. Tam, gdzie wcześniej stała ściana teraz zieje pustka

Chuck Clauser we wnętrzu swojego domu. Tam, gdzie wcześniej stała ściana teraz zieje pustka (Fot. Patrick Semansky AP)

Pogoda robi się coraz chłodniejsza, a władze stanów Nowy Jork i New Jersey będą musiały znaleźć zakwaterowanie dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców, których domy zostały zniszczone przez huragan Sandy.
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiedział, że nadchodzące ochłodzenie zmusi władze do znalezienia mieszkań dla kilkudziesięciu tysięcy osób. Ich domy zostały zniszczone przez huragan Sandy i nie zapewniają wystarczającej ochrony przed zimną pogodą.

Mieszkaniec wynosi zalane rzeczy ze swojego zniszczonego przez huragan Sandy domu w Nowym Jorku. Fot. ADREES LATIF REUTERS

- To jasne, że domy bez ogrzewania nie nadają się do zamieszkania, gdy spadnie temperatura. Mieszkańcy, którzy mają opory przed opuszczeniem swoich domów, będą musieli mimo wszystko je opuścić i będą potrzebować nowego zakwaterowania. Musimy rozwiązać ten problem jak najszybciej - powiedział Cuomo.

Ofiary huraganu Sandy ogrzewają się przed koksownikiem w pobliżu swoich zniszczonych domów. Fot. ADREES LATIF REUTERS

Na terenach dotkniętych przez huragan Sandy jest też problem z dostępem do energii. W stanie Nowy Jork dostępu do prądu nie ma ok. 730 tys. mieszkańców, a w stanie New Jersey aż milion. Przy stacjach benzynowych ustawiają się długie kolejki samochodów, których właściciele chcą zatankować.

Mieszkańcy stanu Nowy Jork przyjmują jedzenie od wolontariuszy. Fot. Kathy Willens AP

Burmistrz miasta Nowy Jork Michael Bloomberg poinformował, że w jego mieście bez dachu nad głową zostało nawet 30-40 tys. osób.

Cuomo i Bloomberg zaapelowali do mieszkańców o cierpliwość i zapewnili, że pomoc dla wszystkich poszkodowanych jest w drodze.

Zobacz także
Komentarze (53)
Zaloguj się
 • fijolkowski

  0

  biedni ludzie!

 • frozentime

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się robi domy z dykty, to się rozpadają przy byle wichurze.

 • dybciu32

  Oceniono 2 razy 0

  pamiętajcie wy głupie amerykany im więcej nachapiecie się z ciemiężenia innych narodów, tym więcej odpłaci wam natura! hahahahahaha

 • maksimum

  Oceniono 1 raz 1

  Wiatr i deszcz poczynily minimalne szkody i 1 km od oceanu nikt praktycznie huraganu Sandy nie odczul.
  Niemal wszystkie szkody poczynil ocean zalewajac przybrzezne tereny.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 5 razy -3

  Widzę wiele dobrego, które nastąpi dzięki "Sandy". Przede wszystkim, ludzie zaczna myśleć o szkodach jakie wayrządzają Naturze poprzez malżeństwa homoseksualne i aborcję. Biblia mówi, że "krew, która wsiąka w ziemię powoduje wszelkiego typu zamęt". Dodatkowo, "Sandy" oznacza tysiące nowych miejsc pracy dla budowniczych i dostawców róznorodnych usług. Nie wszystko więc jest czarne na horyzoncie po odejściu "Sandy"!

 • pisdode

  Oceniono 1 raz 1

  Ee, co to za koksownik. Dostarczyć im nasze. mamy doswiadczenie.

 • cracken001

  Oceniono 3 razy -1

  GDZIE wy tu koksownik widzicie??? JA widze normalny,ogrodowy grill!!Sprobujcie w Stanach koks dostac W dodatku BEZ PRZESADY-dzis w stanie Connecticut,a wiec o rzut beretem od NY i NJ jest +10C,slonecznie.PO huraganie specjalnych utrudnien nie bylo-ot podmuchalo troche,nawialo nieco lisci, i na tym sie u mnie przynajmniej, skonczylo.

 • twurcapunktu.blog.pl

  Oceniono 5 razy 3

  Trochę wiatru, trochę deszczu, trochę wody i mocarstwo jest na kolanach...

 • jkredman

  Oceniono 6 razy 2

  gdzie jest Bronco Bama

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje