Zmarła kolejna ofiara imprezy Halloween w Madrycie

04.11.2012 07:23

Fot. SUSANA VERA REUTERS

Potwierdzono śmierć czwartej osoby, która w nocy ze środy na czwartek uczestniczyła w imprezie Halloween w Hali Arena w Madrycie.
Agencja EFE poinformowała o śmierci kolejnej młodej dziewczyny, która trafiła do szpitala po imprezie w Halloween. Kolejna osoba, która również została przewieziona do szpitala, cały czas walczy o życie; jej stan jest krytyczny.

Jak ustaliła prokuratura, pogotowie ratunkowe zostało wezwane na miejsce tragedii w czwartek nad ranem do kilku uczestniczek imprezy, które zostały przewrócone, a następnie stratowane przez tłum. Dwie osoby zmarły na miejscu, dwie w szpitalu. Wszystkie ofiary są Hiszpankami w wieku 18-24 lat.

Według świadków tłum próbował wydostać się z budynku, gdy ktoś rzucił na jeden z korytarzy podpaloną pochodnię i kilka petard. Stwierdzono, że nie wszystkie wyjścia ewakuacyjne były otwarte, nie wiadomo jednak dlaczego.

Główny organizator imprezy, firma Diviertt, wydał oficjalne oświadczenie, w którym mówi, że "miał wszystkie pozwolenia na zorganizowanie masowej imprezy" oraz że "wyjścia awaryjne działały prawidłowo".

"Nie mogłam oddychać"

Laura Jimenez, jedna z dziewczyn, która uczestniczyła w imprezie, powiedziała w wywiadzie dla dziennika El Pais: "W pewnym momencie straciłam kontakt z przyjaciółmi i zostałam sama w uciekającym tłumie. Nie mogłam oddychać. Myślałam, że umieram. Myślałam nawet, aby zadzwonić do rodziców i powiedzieć im, że umieram i że nigdy stad nie wyjdę".

- Impreza, w której oficjalnie miało brać udział około 10 tysięcy ludzi, prawdopodobnie nie była objęta odpowiednią kontrolą w celu zapewnienia bezpieczeństwa - powiedziała na konferencji prasowej burmistrz Madrytu Ana Botella. Jak poinformowała policja, oficjalnie sprzedano 9600 biletów, natomiast według informacji, które ukazały się w internecie, w środku mogło być nawet 15 tysięcy osób. Jeśli zostanie udowodnione, że sprzedano więcej biletów, niż wynosił limit, odpowiedzialność za tragedię poniosą firma Diviertt oraz instytucje publiczne.

Burmistrz Madrytu zapowiedziała również, że "tego typu imprezy nie będą się więcej odbywać w miejscach publicznych należących do miasta. Ryzyko jest zbyt wysokie". Wezwała również do debaty nad zaostrzeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa na imprezach masowych w miejscach publicznych oraz sprzedaży alkoholu.

Zobacz także
Komentarze (83)
Zaloguj się
 • frank1947

  0

  Moj dziedek (Polak) tez zmarl i byl w Oswiecimie ...ale jakos nikt o nim nic nie pisal. Ciekawe dlaczego???? Czyzby w tej gazetce nie bylo polakow???

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  To nie sa zadne domysly! Watykan glosno potepia swietowanie Halloween i wyzywa uczestnikow od pogan i czcicieli diabla. To ich bojowkarz odpowiada za mord.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Podobno sylwetke Rydzyka widziano w poblizu dyskoteki na kilka godzin przed zamachem? Hahaha: widac namierzal okolice zeby jak najlepiej rozpracowac plan sytuacyjny dla swoich bojowek?

 • tekameka

  Oceniono 3 razy -3

  to tylko ostrzeżenie od Boga - jak 4 Jeźdźców Apokalipsy
  Katolicki naród świętuje szatański Halloween, jedzenie indyka i walentynki.

 • mitoogorkach

  0

  Nigdy nie chodze na spend bydla, czyli imprezy masowe. Jako nastolatek bylem na Juwenaliach i prawie stracilem noge. Bez broni juz nie pojde, a ze broni nie mam to nie chodze.

 • marcel_proust

  Oceniono 2 razy -2

  Niech żyje zpatero, co tam bezprobocie, brak perspektyw, głupie lemingi maja zabawę.

 • cillian1

  Oceniono 2 razy 0

  chwila - a gdzie tytuł:

  "32 ofiary święta zmarłych"?????

 • zz1026

  Oceniono 7 razy 3

  " Myślałam, że umieram. Myślałam nawet, aby zadzwonić do rodziców i powiedzieć im, że umieram i że nigdy stad nie wyjdę"."

  to jest wlasnie pi......ty zachod
  troche wiekszy tlok i juz baba panikuje dobrze ze w polsce nie mieszka by codziennie dzwonila do rodzicow i mowila ze umiera w porannym autobusie

  powinni w hiszpani wszedzie rozwieszac ostrzezenia: tlok moze byc przyczyna zgonu i chorob serca

 • radar0

  Oceniono 1 raz 1

  Miały za to udane zaduszki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje