Zmarła kolejna ofiara imprezy Halloween w Madrycie

04.11.2012 07:23

Fot. SUSANA VERA REUTERS

Potwierdzono śmierć czwartej osoby, która w nocy ze środy na czwartek uczestniczyła w imprezie Halloween w Hali Arena w Madrycie.
Agencja EFE poinformowała o śmierci kolejnej młodej dziewczyny, która trafiła do szpitala po imprezie w Halloween. Kolejna osoba, która również została przewieziona do szpitala, cały czas walczy o życie; jej stan jest krytyczny.

Jak ustaliła prokuratura, pogotowie ratunkowe zostało wezwane na miejsce tragedii w czwartek nad ranem do kilku uczestniczek imprezy, które zostały przewrócone, a następnie stratowane przez tłum. Dwie osoby zmarły na miejscu, dwie w szpitalu. Wszystkie ofiary są Hiszpankami w wieku 18-24 lat.

Według świadków tłum próbował wydostać się z budynku, gdy ktoś rzucił na jeden z korytarzy podpaloną pochodnię i kilka petard. Stwierdzono, że nie wszystkie wyjścia ewakuacyjne były otwarte, nie wiadomo jednak dlaczego.

Główny organizator imprezy, firma Diviertt, wydał oficjalne oświadczenie, w którym mówi, że "miał wszystkie pozwolenia na zorganizowanie masowej imprezy" oraz że "wyjścia awaryjne działały prawidłowo".

"Nie mogłam oddychać"

Laura Jimenez, jedna z dziewczyn, która uczestniczyła w imprezie, powiedziała w wywiadzie dla dziennika El Pais: "W pewnym momencie straciłam kontakt z przyjaciółmi i zostałam sama w uciekającym tłumie. Nie mogłam oddychać. Myślałam, że umieram. Myślałam nawet, aby zadzwonić do rodziców i powiedzieć im, że umieram i że nigdy stad nie wyjdę".

- Impreza, w której oficjalnie miało brać udział około 10 tysięcy ludzi, prawdopodobnie nie była objęta odpowiednią kontrolą w celu zapewnienia bezpieczeństwa - powiedziała na konferencji prasowej burmistrz Madrytu Ana Botella. Jak poinformowała policja, oficjalnie sprzedano 9600 biletów, natomiast według informacji, które ukazały się w internecie, w środku mogło być nawet 15 tysięcy osób. Jeśli zostanie udowodnione, że sprzedano więcej biletów, niż wynosił limit, odpowiedzialność za tragedię poniosą firma Diviertt oraz instytucje publiczne.

Burmistrz Madrytu zapowiedziała również, że "tego typu imprezy nie będą się więcej odbywać w miejscach publicznych należących do miasta. Ryzyko jest zbyt wysokie". Wezwała również do debaty nad zaostrzeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa na imprezach masowych w miejscach publicznych oraz sprzedaży alkoholu.

Zobacz także
Komentarze (83)
Zmarła kolejna ofiara imprezy Halloween w Madrycie
Zaloguj się
 • smok61

  Oceniono 263 razy 209

  Obchodzenie halloween, jest mi ideowo obce.
  Ale rozumiem, że podczas imprezy masowej zginęła dziewczyna,
  i próbujemy dorobić do tego jakąś legendę ...

  Przypominam, że podczas naszych świąt, ginie na drogach co roku kilkadziesiąt osób.

 • led2007

  Oceniono 125 razy 85

  W Polsce w weekend zginęły 32 osoby, czy ktoś wini za to katolików i ich święto?

 • nataniasz

  Oceniono 77 razy 53

  Przykre.
  Należę do grupy ludzi którzy unikają tłumu, dużych skupisk ludzi jak zarazy, ale jak pokazuje życie i masowe imprezy sporo jest ludzi którzy bez smrodu innych wokół siebie i ścisku nie mogą się obyć (tzw. świadomość zbiorowa nie zawsze inteligentna)

 • jogibaboo

  Oceniono 106 razy 48

  Po co te podteksty, że impreza Halloween? Równie dobrze mogła być zwykła dyskoteka, czy koncert. Chyba, że race i pochodnie podrzucili katolicy wojujący?

 • gnom_opluwacz

  Oceniono 27 razy 19

  Taaa. "Ofiary Halloween". Pewnie ich dynie zjadły, albo duchy wystraszyły.

  No, ale brzmi to znacznie lepiej niż "ofiary ludzkiej głupoty", albo "ofiary nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa". Ciekawe, czego ofiarami są redaktorzy piszący takie rzeczy.

 • wielkamistyfikacja

  Oceniono 62 razy 16

  "Myślałam, że umieram. Myślałam nawet, aby zadzwonić do rodziców i powiedzieć im, że umieram i że nigdy stad nie wyjdę" - taaa, to najlepszy sposób na uniknięcie śmierci ... telefon, podobno w iPhone5 jest poduszka powietrzna dla użyszkodnika idioty

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 28 razy 14

  "Nie mogłam oddychać. Myślałam, że umieram. Myślałam nawet, aby zadzwonić do rodziców i powiedzieć im, że umieram i że nigdy stad nie wyjdę" - i zamieścić notki na fejsbuku i tłiterze. Co za głupoty.

 • axenrolle

  Oceniono 148 razy 8

  Nie dalej jak kilka dni temu niejaki Kowalski napisał w GW coś takiego "Bronię Halloween. To nie zabawa z szatanem, lecz współczesne memento mori" i jak widać w Hiszpanii bardzo poważnie podeszli do memento mori z naciskiem na mori

 • blogfiles

  Oceniono 10 razy 6

  U nas zmarło 32 w wyniku "wszystkich świętych" w tym dwóch ministrantów w wypadku koło Sianowa spowodowanym przez księdza. Też wina Tuska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje