Skazano Brytyjczyka, który krzyczał na premiera Camerona

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron (Fot. LEON NEAL AP)

Brytyjczyk Stuart Rodger, który krzyczał do premiera Davida Camerona podczas jego przemówienia, został skazany na 100 godzin prac społecznych - informuje BBC.
Do incydentu doszło 31 lipca podczas przemówienia Camerona do polityków Partii Konserwatywnej w hotelu Grand Central w Glasgow. 23-letni Rodger schował się w toalecie, a potem wdarł się do sali, w której przemawiał brytyjski premier. Krzyczał "Żadnych 'jeśli', żadnych 'ale', bez cięć w sektorze publicznym!" i próbował przedrzeć się przez kordon policyjny chroniący Camerona. Przeszedł kilka metrów, dopóki nie obezwładnili go ochroniarze.

Sędzia początkowo chciał skazać Rodgera na 150 godzin prac społecznych. Kara została zmniejszona do 100 godzin, bo mężczyzna przyznał się do winy.

Rodger był wcześniej karany za oblanie wicepremiera Nicka Clegga niebieską farbą. Został za to ukarany grzywną w wysokości 200 funtów.

Zobacz także
 • Szczątki gołębia pocztowego Znalazł w kominie szczątki wojennego gołębia pocztowego z sekretną wiadomością
 • Policja na miejscu zabójstwa w Annecy Saddam Husajn, niemiecki wywiad i tysiące funtów. Nowe wątki w sprawie zabójstwa brytyjskiej rodziny
Komentarze (57)
Skazano Brytyjczyka, który krzyczał na premiera Camerona
Zaloguj się
 • polskirozlamacz

  Oceniono 79 razy 47

  Druga Białoruś! Skandal! Niech Strassburg interweniuje! Cameron wydaje wyroki na opozycjonistów, żeby zamknąć im usta. Niech USA się tym zainteresują! Potrzebna komisja międzynarodowa i odsunięcie rządu Tuska od władzy... Przepraszam, oczywiście rządu Camerona...

 • unnabujp

  Oceniono 124 razy 24

  Najwyzsza pora zaczac karac PiSiorow za wyzwierzecanie sie na wladze Panstwa Polskiego wylonione w wyniku demokratycznych wyborow. Jak sie PiSiorom nie podoba to moga zawsze wyemigrowac.

 • friedmar

  Oceniono 38 razy 22

  A u nas mamy rechot opozycji i obietnicę rehabilitacji i viritutti srutti jak tylko ten niedobry premier przegra wybory, a władzę odzyskają prawdziwi Polacy.

 • 99venus

  Oceniono 57 razy 19

  to może wreszcie w Polsce wymiar sprawiedliwości weźmie się motłoch wyczyniający do tej pory bezkarnie brewerie?

 • alkana11

  Oceniono 29 razy 13

  w Polsce . Pierwszemu PiSuarowi kazać do końca jego dni czyścić PiSuary w każdym domu. Zaś na terenie wojskowych poligonów, Jarkowi K ksywa "prezesik"nakazac czyszczenie laryn a nie PiSuarów.
  .Premierze jakich w Polsce mamy sędziów ,prokuratorów i za co oni biorą kasę państwową. Jestem z tym by cały PiS wysłać na szorowanie kibli w RP wszystkich kibli włącznie z kibolami.

 • markusv

  Oceniono 16 razy 12

  Czesto pisdzielce powoluja sie na brytyjska demokracje. Ja teraz chcialbym, by ten wzor potraktowania chamstwa przeniesc na grunt naszego Parlamentu i jego aktorow. Miotla, lopata i do roboty. Ale sie czysciutko zrobi wokol gmachu Sejmu!!

 • mryetan

  Oceniono 11 razy 7

  O kur..., ale interesujący artykuł.

 • gazetaplum

  Oceniono 17 razy 7

  Nie za słowa dostał, tylko za nielegalny pobyt na sali i zakłócanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje