Skandal na pogrzebie Kaczorowskiego. Nie było prezydenta ani premiera

Drugi pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego

Drugi pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Na pogrzebie Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie, zabrakło najwyższych przedstawicieli władz. Premier Donald Tusk jest na szczycie Forum Euro-Azjatyckiego w Singapurze, zawita też do Laosu. Prezydent Bronisław Komorowski podobno jest w Zakopanem.


- Przedstawiciele władz powinni być, bo to jest powtórny pogrzeb i to przedstawiciele władz ponoszą odpowiedzialność za to, że po raz kolejny rodzina przeżywa ból - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Premier od soboty do 7 listopada przebywa w Azji. 

- Obowiązkiem państwowym jest to, żeby przedstawiciele najwyższych władz byli tu, w tym miejscu - mówił Błaszczak przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Pytany o nieobecność Jarosława Kaczyńskiego Mariusz Błaszczak odparł, że nie ma go "z powodów rodzinnych".

- Przyjmuję z dużym bólem, że nie było przedstawicieli rządu, ministrów, także, niestety, liderów opozycji - mówił Paweł Kowal z PJN. - To pokazuje, jaki mamy stosunek do naszego państwa - dodał. - Była pani prezydentowa, było dwóch wicemarszałków, szef Kancelarii Prezydenta - mówi Cezary Grabarczyk z Platformy Obywatelskiej. - To była godna uroczystość - dodaje.

Ciało ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie złożono w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej w stołecznym Wilanowie. - Twoje życie to testament dla przyszłych pokoleń - tak podczas uroczystości pogrzebowych żegnał polityka bp Antoni Dydycz.

Był to ponowny pochówek ostatniego prezydenta na uchodźstwie, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Na skutek błędnej identyfikacji zwłok jego ciało przez dwa i pół roku spoczywało na Powązkach, w grobie innej ofiary katastrofy.

Zobacz także
 • Pogrzeb prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego Ciało Ryszarda Kaczorowskiego złożono w Panteonie Wielkich Polaków
Komentarze (906)
Skandal na pogrzebie Kaczorowskiego. Nie było prezydenta ani premiera
Zaloguj się
 • racjonalista6666

  Oceniono 1017 razy 653

  rząd polski na uchodźstwie. Ludzie nie bądźcie śmieszni, co to był za twór. Po zakończeniu wojny Wielka Brytania jako jedna z pierwszych uznała nowo powstałe państwo polskie PRL, za suwerenne i podpisała z nim stosunki dyplomatyczne. Rząd polski na uchodźstwie zajmujący dawną siedzibę ambasady II RP w Londynie, musiał ustąpić miejsca dla nowego ambasadora, reprezentującego PRL.
  Kto liczył się z polskim rządem i prezydentem na uchodźstwie, ot istniał sobie tak twór ku pocieszeniu strapionych serc.

 • vapor1

  Oceniono 721 razy 497

  Jaki skandal????? Przeciez byli na pogrzebie prezydenta 2,5 roku temu. A ze okazalo sie, ze zamieniono ciała? W takim razie w powtórnym pochówku powinna wziąć udział tylko najblizsza rodzina i powinien on mieć chrakter prywatny. Poza tym wyobrażam sobie te gwizdy prawdziwych Polaków gdyby premier i prezydent sie pojawili...

 • maksymal_nie

  Oceniono 603 razy 445

  proponuję powołać dodatkowego premiera i prezydenta (np.Błaszczak i Kaczyński) do spraw pogrzebów oraz ogólnopolską telewizję pogrzebową, która by przez cały czas pokazywała pogrzeby,ekshumacje i czuwania przy trumnach.

 • urhan

  Oceniono 574 razy 410

  Co popsuli wam przygotowany wcześniej spektakl tow. Błaszczak? no bo gdyby któryś z nich się stawił w kościólku, to byście go wygwizdali albo wybuczelki...ponoć to teraz taka nowa religijna tradycja wyznawców toruńskiego kościoła.

 • khair.el.budar

  Oceniono 527 razy 401

  A może był premier techniczny? Obama też znowu nie doleciał - pewnikiem wulkan Sandy czy Sendy.

 • m.maryla56

  Oceniono 484 razy 336

  A co?Nie było na kogo pobuczeć???Szkoda...Pisiory nie miały ulubionej rozrywki!Ale spoko-11 listopada się zbliża-co się odwlecze...

 • zigzaur

  Oceniono 475 razy 301

  Jarosława Kaczyńskiego też nie było a on przecież jest prezydentem i premierem w jednym. We własnych oczach przynajmniej.

 • villiers

  Oceniono 465 razy 291

  A to nie wolno Tuskowi być jeden dzień na uchodźstwie ? Kaczorowski uchodził całe życie .Sześć wagonów ze złotem razem z nim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje