Skandal na pogrzebie Kaczorowskiego. Nie było prezydenta ani premiera

03.11.2012 15:57
Drugi pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego

Drugi pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Na pogrzebie Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie, zabrakło najwyższych przedstawicieli władz. Premier Donald Tusk jest na szczycie Forum Euro-Azjatyckiego w Singapurze, zawita też do Laosu. Prezydent Bronisław Komorowski podobno jest w Zakopanem.


- Przedstawiciele władz powinni być, bo to jest powtórny pogrzeb i to przedstawiciele władz ponoszą odpowiedzialność za to, że po raz kolejny rodzina przeżywa ból - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Premier od soboty do 7 listopada przebywa w Azji. 

- Obowiązkiem państwowym jest to, żeby przedstawiciele najwyższych władz byli tu, w tym miejscu - mówił Błaszczak przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Pytany o nieobecność Jarosława Kaczyńskiego Mariusz Błaszczak odparł, że nie ma go "z powodów rodzinnych".

- Przyjmuję z dużym bólem, że nie było przedstawicieli rządu, ministrów, także, niestety, liderów opozycji - mówił Paweł Kowal z PJN. - To pokazuje, jaki mamy stosunek do naszego państwa - dodał. - Była pani prezydentowa, było dwóch wicemarszałków, szef Kancelarii Prezydenta - mówi Cezary Grabarczyk z Platformy Obywatelskiej. - To była godna uroczystość - dodaje.

Ciało ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie złożono w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej w stołecznym Wilanowie. - Twoje życie to testament dla przyszłych pokoleń - tak podczas uroczystości pogrzebowych żegnał polityka bp Antoni Dydycz.

Był to ponowny pochówek ostatniego prezydenta na uchodźstwie, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Na skutek błędnej identyfikacji zwłok jego ciało przez dwa i pół roku spoczywało na Powązkach, w grobie innej ofiary katastrofy.

Zobacz także
Komentarze (906)
Zaloguj się
 • 99venus

  0

  SKANDALEM jest to,że GW głupoty pisze i pod chamskim tytułem trzyma to tyle dni!

 • cwks5

  0

  PiS już całkiem zwariował - szkoda słów MATOŁY ponad wszelkie wyobrażenie.

 • m1a2i3

  0

  niech powie że miał sraczkę i wszystko jasne a nie żadne rodzinne wykręty

 • edza4

  0

  Nawet media wpadły w język Kaczyńskiego,skandal,chamstwo,świństwo i bydlactwo itp.należy używać tam gdzie to ma miejsce.Uroczystości w tej intencji odbyły się już dwa lata temu i tam byli wszyscy oficjele,natomiast w związku z zaistniałą sytuacją,szkoda narażać ludzi na zakłócanie powagi uroczystości,ponieważ na pewno nie brakowało tam najmitów,którzy tylko czekali żeby pokazać swoje zezwierzęcenie.I bardzo dobrze że tak się stało, a media niech się zajmą tym co do nich należy a nie na pouczaniu kogoś co powinien robić,czas nakazów już mamy poza sobą,a co niektórym chyba marzy się znowu ta reguła.

 • 99venus

  0

  skandalem jest to co wyprawia GW!!!!

 • pizzon

  Oceniono 5 razy -3

  Donka i gajowego nie było bo Płaszczak z Hofmanem od wczoraj trenowali buczenie a poza tym spodziewali się kaczora. Ten z kolei nie przybyl bo nie chcial być na uroczystosci z tamtymi. I tak oto wylogowali sie na wzajem/
  Proste?

 • topiramax

  Oceniono 3 razy 3

  Uważam, że dobrze się stało, że tych panów tam nie było. Byłoby buczenie jak to kulturalni Polacy ostatnio mają w zwyczaju na uroczystościach z udziałem władz Panowie dobrze zrobili, że zaoszczędzili rodzinie zmarłego wysłuchiwania dziczy pobożnej i prawej;)

 • maski123

  Oceniono 2 razy 2

  I bardzo dobrze,że nie było .uszanowano ból rodziny bo inaczej znowu byłoby buczenie i jak na cmentarzach wrzaski i obrazliwe wypowiedzi.TO BYŁ POGRZEB a uchonorowanie postaci było poprzednio>!

 • razb1947

  Oceniono 5 razy -1

  Komorowski zgubił okulary i nie mógł z tego powodu przyjechać na pogrzeb,a po drugie był pijany jak bela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje