Po roku w Sejmie VII kadencji: ?Nie sądziłem, że z tymi z prawicy idzie się dogadać. Mili ludzie"

Sejm

Sejm (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Niektórzy są zaskoczeni, inni rozczarowani. W Sejmie brakuje porządnych debat, dominują za to "martwa cisza, milczenie i wykonywanie odgórnych poleceń" - tak uważa Aleksander Smolar z Fundacji Batorego. A jak sami posłowie podsumowują pierwszy rok Sejmu VII kadencji?
- Troszkę to inaczej wygląda w świetle kamer, a trochę inaczej od kuchni. Przynajmniej z niektórymi ludźmi z prawicy poza studiem idzie się dogadać w sensie prywatnym. To są całkiem sympatyczni, normalni ludzie, chociaż nie przypuszczałbym, patrząc na ich wypowiedzi medialne - mówi Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota, który sprawuje swoją pierwszą kadencję w Sejmie.

Prawicowa opozycja na minionym roku nie zostawia suchej nitki. - To jest czas niewykorzystanej szansy. Ale zawsze pycha poprzedza upadek. Jestem przekonany, że ci, którzy dziś mają większość w Sejmie, następne wybory przegrają z kretesem - mówi Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości, który w Sejmie jest już drugą kadencję.

"Rok agrarnego konfliktu PiS-PO. Kto kogo sprowadzi do ziemi"

Całkowicie inne podejście ma rządząca z PSL Platforma Obywatelska. - Bardzo wiele udało się zrobić, ale na pewno nie był to rok łatwy ze względu na te trudne reformy i sytuację gospodarki europejskiej - mówi Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego PO. 

- To był interesujący rok, ale nie w kategoriach rozwoju Polski, a w kategoriach socjologii i politologii - mówi Ryszard Kalisz z SLD. - Dochodzi do zaostrzenia konfliktu PiS-Platforma, takiego agrarnego, kto kogo sprowadzi do ziemi - dodaje.

- Czy weźmiemy służbę zdrowia, czy szkolnictwo wyższe, czy sposób funkcjonowania państwa, wiarygodność na przykład aparatu sprawiedliwości [budzi - red.] bardzo duże zastrzeżenia. Tu brak jest propozycji i wydaje się, że koalicja wykazała pewną słabość - uważa Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta.

Zobacz także
 • Rafał Grupiński "Kaczyński doszedł do ściany absurdu i czynienia zła w państwie"
 • Prawica nie chce ul. Kuronia. Przez jego słynny termos
Komentarze (64)
Po roku w Sejmie VII kadencji: ?Nie sądziłem, że z tymi z prawicy idzie się dogadać. Mili ludzie"
Zaloguj się
 • boguch13d

  Oceniono 156 razy 112

  Gdy dobrze już chory marszałek Hindenburg powierzył Hitlerowi władzę, ten prawie z miejsca rozprawił się z komunistami,socjaldemokratami i innymi partiami, a następnie z samym parlamentem jako instytucją nie tylko bezużyteczną, ale i szkodliwą. Generalne ujadanie na Sejm i to w postaci ostrej sejmowej samokrytyki, być może ozdrowieńcze, zmierzające do naprawy Rzeczpospolitej przez zmianę rządu nawet w drodze zamachu, skoro rząd składa się z samych zbrodniarzy, zdrajców, zaprzańców, to zamach aż się prosi, w nim bowiem nadzieja i zbawienie patriotyczne. Niemcy, jako ten naród wiodący w Europie pod wieloma względami, dali sobie wmówić, że nordycką są potęgą i z tego tytułu mają zasadne pretensje do ziem na wschodzie Europy, są narodem wybranym, że Żydzi są największym niemieckim wrogiem, że godni są Holokaustu, a Polacy i inni Słowianie też niewiele warci, by być sąsiadami Trzeciej Rzeszy. Aż trudno uwierzyć, że ci Niemcy, tak kulturalni, tak intelektualnie i cywilizacyjnie rozwinięci dal wiarę tym wszystkim oczywistym bzdurom, które, o bogowie! doprowadziły w swej konsekwencji do Drugiej Wojny Światowej. Dalej, o bogowie! Jedna trzecia Polaków daje wiarę w zamach, w trotyl, nitroglicerynę, we mgłę helem napędzaną, przypadkowym ekspertom, a odmawia wiary polski ekspertom biegłym w sprawach wypadków lotniczych. Jeśli tacy Niemcy do cna zgłupieli, dali się uwieść propagandzie, no to czemu by Polacy mieli być mądrzejsi i uchwycić różnicę miedzy ziarnem a plewą?

 • nie-tak

  Oceniono 141 razy 87

  No, no rzeczywiście nadzwyczaj mili ludzie którzy oskarżają państwo o zmordowanie 96 osób zamiast samemu uderzyć się w pierś i dostrzec własne niedbalstwa jak i do nich w końcu się przyznać. Z takimi ludźmi nie powinno się rozmawiać gdyż rozmowa tu do niczego nie doprowadzi, po prostu zaangażowana schizofrenia.

 • zbycholj23

  Oceniono 83 razy 73

  Problem w tym że dla większości społeczeństwa nie jest ważne kto z kim prywatnie wódkę pije tylko kto coś konkretnego i pozytywnego dla państwa i społeczeństwa czyni. A prawica chyba ma wyższe o sobie mniemanie niż na to zasługuje.

 • jacmenos

  Oceniono 81 razy 57

  "prywatnie bardzo mili ludzie" ?
  oto przykład hipokryzji , który niszczy RP !
  Wielu zbrodniarzy to wykształceni , kulturalni ludzie , prywatnie "bardzo mili" ...
  Panu Rozenkowi radzę postudiować podstawy etyki . Nigdy nie jest za późno ...

 • apas13

  Oceniono 40 razy 36

  "To są całkiem sympatyczni, normalni ludzie, chociaż nie przypuszczałbym, patrząc na ich wypowiedzi medialne - mówi Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota, który sprawuje swoją pierwszą kadencję w Sejmie." - tłumacze na polski: chłopaki też piją!

  " Ale zawsze pycha poprzedza upadek. Jestem przekonany, że ci, którzy dziś mają większość w Sejmie, następne wybory przegrają z kretesem - mówi Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości, który w Sejmie jest już drugą kadencję." - wie, co mówi. Przerabiali to z Preziem nie raz....

 • baltazarus

  Oceniono 50 razy 30

  Rozenek spotkał w Sejmie jakiegoś prawicowego posła. Facet ma zwidy. Gada z pobożnym socjalistą i widzi w nim prawicowca tylko dlatego, że jest przeciw aborcji.

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 25 razy 15

  Wszyscy guwno warci.

 • freud1

  Oceniono 35 razy 13

  @boguch
  Zapomniales dodac, ze Niemcy, podobnie jak wiekszosc spoleczenstw Zachodu a w przeciwienstwie do Wolaków, sa narodem stonowanym i rzeczowym, ktory racjonalizm zwykle przedklada przed emocje. Szczególnie te niezdrowe...

 • cien_czlowieka

  Oceniono 29 razy 9

  Jesli chodzi o prawice w sejmie to jest reprezentowana jedynie przez ludzi (ta niewidoczna w mediach, moze procz Wiplera, czesc PISu, i kilka osob w PO), nie partie, wiec mowienie o prawicy jako o stronnictwie w sejmie jest pomylka niegodna byle licealisty z byle dwoja z wiedzy o spoleczenstwie. (jesli taki przedmiot wciaz istnieje). Dzis prawica reprezentowana jest przez pozarzadowe organizacje jak fundacja republikanska, i rzesze wyborcow nie majacych zielonego pojecia co zrobic ze swoim glosem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje