Ukraiński MSZ krytykuje wnioski OBWE ws. wyborów

02.11.2012 15:30
Prezydent Wiktor Janukowycz oddaje głos w wyborach parlamentarnych

Prezydent Wiktor Janukowycz oddaje głos w wyborach parlamentarnych (Fot. Sergei Chuzavkov AP)

MSZ Ukrainy skrytykowało wstępne, niekorzystne dla Kijowa wnioski przedstawicieli misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy (OBWE) w Europie, którzy obserwowali ostatnie wybory parlamentarne w tym kraju.
Ukraińska dyplomacja oceniła, że wypowiedzi na temat wyborów ze strony szefowych długoterminowej i krótkoterminowej misji obserwacyjnej OBWE, Audrey Glover i Walburgi Habsburg Douglas, były "ich osobistymi, bezpodstawnymi i emocjonalnymi rozmyślaniami, a nie wynikiem obserwacji wszystkich członków delegacji".

Wybory parlamentarne na Ukrainie odbyły się w ostatnią niedzielę. W poniedziałek OBWE oświadczyła, że podczas wyborów kandydatom nie zapewniono równych szans, przede wszystkim z powodu nadużywania administracji państwowej.

- Ze względu na nadużycia władzy i nadmierną rolę pieniędzy w tych wyborach wydaje się, że nastąpił regres w procesie demokracji na Ukrainie - zaznaczyła wiceprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE Walburga Habsburg Douglas.

Zobacz także
Komentarze (7)
Ukraiński MSZ krytykuje wnioski OBWE ws. wyborów
Zaloguj się
 • obserwatorek2012

  Oceniono 3 razy 3

  Interesy gospodarcze i polityczne się liczą, a nie jakieś tam prawa człowieka czy prawa wyborcze.
  Przykładów jest wiele
  Przykład chiński chyba najlepiej to oddaje
  Nie ważne prawa człowieka jak się ma za sobą taką gospodarkę armię i ludność.
  Wniosek
  Jakieś bliżej nie określone grupy wpływu nie maja swoich filii na Ukrainie i dlatego ocena jest jaka jest.

 • piotr.by

  Oceniono 2 razy 2

  A co sądzi OBWE o organizowanych wyborach w USA ?
  Amerykanie ostrzegli obserwatorów OBWE, że jeśli spróbują wejść do jakiegoś lokalu wyborczego, to zostaną aresztowani pod zarzutem ciężkiego przestępstwa kryminalnego.

 • vikaromaniuta

  Oceniono 8 razy 2

  A co sądzi OBWE o zorganizowanych wyborach w Iraku, Afganistanie czy Libii ???

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Wypowiedzi na temat wyborów ze strony szefowych długoterminowej i krótkoterminowej misji obserwacyjnej OBWE, Audrey Glover i Walburgi Habsburg Douglas, były "ich osobistymi, bezpodstawnymi i emocjonalnymi rozmyślaniami, a nie wynikiem obserwacji wszystkich członków delegacji"

  Przecież te misje byly liczne, bo wielu posłów chcialo skorzystać z darmowej wycieczki! Dlaczego nie załączono protokołów głosowania?! Protokołów dostrzeżonych nadużyć? Wygląda mi to na na podobieństwo podejmowania decyzji przez sędziny z wydziału rodzinnego szczebla sądu rejonowego podejmowane w swoim gronie po egzaltacji spowodowanej wspólnym obejrzeniem brazylijskiego serialu.

 • strongnuklear

  Oceniono 4 razy -2

  A co sądzi OBWE o PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje