Matka z Hipolitowa mogła zamordować nawet szóstkę swoich dzieci

02.11.2012 14:26
Wieś, w której mieszkała podejrzana o dzieciobójstwo kobieta

Wieś, w której mieszkała podejrzana o dzieciobójstwo kobieta (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta)

Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zarzuty wielokrotnego zabójstwa swoich nowo narodzonych dzieci 41-letniej mieszkance jednej z wsi w gminie Stawiski. Kobieta w latach 1998-2012 urodziła ośmioro dzieci, pięcioro zabiła, z jednym nie wiadomo, co się stało. Dwójka jej dzieci żyje.
- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzana w latach 1998-2012 urodziła ośmioro dzieci. Z tego dwójka dzieci, w wieku 10 i 7 lat, żyje. Aktualnie dzieci są w rodzinie zastępczej. Pozostałe dzieci, dwie dziewczynki i czterech chłopców, urodziły się żywe w latach: 1998, 2000, 2003, 2008, 2010 i 2012. Z naszych ustaleń wynika, że 5 z nich nie żyje. Ustalamy, co się stało z szóstym dzieckiem. W tym momencie prokuratura ma zabezpieczone zwłoki 4 dzieci - powiedziała rzeczniczka prokuratury Maria Kudyba.

Podejrzana ukrywała ciąże

Jak dodała Kudyba, podejrzana ma przedstawione zarzuty wielokrotnego zabójstwa. - Kobieta ukrywała swoje ciąże. Na razie jest zbyt wcześnie, aby wyjaśnić, jak kobiecie się to udało - powiedziała Kudyba.

Prokuratura przyznała, że jedna z wersji zakłada, że nie wszystkie dzieci urodziła podejrzana - wśród zamordowanych noworodków mogą być też dzieci córki 41-latki.

Zwłoki dzieci w stodole i na strychu

Na początku tygodnia prokuratorzy postawili kobiecie zarzut zabójstwa dwójki jej nowo narodzonych dzieci, których szczątki odnaleziono na posesji. Podejrzana została wówczas aresztowana na trzy miesiące. Wkrótce znaleziono kolejne ciała dzieci.

Ciała dwójki dzieci zostały znalezione w stodole, dwa znajdowały się na strychu domu, w którym mieszkała kobieta.

Zobacz także

Najnowsze informacje