"Zamordowano 96 osób". PO: Prokuratura powinna zająć się PiS-em

Adam Szejnfeld

Adam Szejnfeld (Fot. Agencja Gazeta)

- Prezes największej opozycyjnej partii oskarża o mord i nic się nie dzieje. To jest normalny kraj? - pytają politycy Platformy Obywatelskiej. Chodzi im o wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości o zamachu i "zamordowaniu w Smoleńsku 96 osób, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Posłowie PO uważają, że śledczy powinni zająć się sprawą z urzędu.
- Wszyscy zajmujemy się zawsze sprawą, kiedy jakiś student podejmuje działania, które naruszają prawo i wtedy całe "imperium państwa" staje przeciwko niemu, a kiedy Jarosław Kaczyński oskarża o mord na 96 osobach w Polsce prokuratura nie robi nic - mówi poseł Adam Szejnfeld. - Jest obowiązek wszczęcia postępowania z urzędu. Zresztą prezes PiS mówi o tym publicznie, to po co wniosek o wszczęcie postępowania. Prokuratorzy nie mają oczu ani uszu? - pyta poseł.

Błaszczak: To poziom Palikota i Niesiołowskiego

Politycy Prawa i Sprawiedliwością absolutnie się tym nie przejmują. - Najlepszą obroną jest atak - kwituje szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. - To niski poziom. Poziom jego kolegi Palikota i Niesiołowskiego - dodaje.

- Chodzi o to, by nie pozostawiać tego rodzaju zachowań i słów bez reakcji. Przecież nie mówię, że od razu ktoś ma w pudle wylądować. Oczernianie własnego kraju i jego instytucji, osób rządzących nie może być bezkarne - mówi Szejnfeld. - Prokuratura powinna działać tam, gdzie łamane jest prawo. Bardzo byśmy chcieli, by działała sprawnie w sprawie śledztwa smoleńskiego, a tak się nie dzieje - mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Kaczyński: zamordowanie 96 osób to niesłychana zbrodnia

We wtorek "Rzeczpospolita" poinformowała, że na szczątkach prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku, znaleziono ślady trotylu i nitrogliceryny. Informacja przez kilka godzin była podawana w mediach w całej Polsce.

Około południa zespół Antoniego Macierewicza wraz z Jarosławem Kaczyńskim spotkali się z rodzinami ofiar smoleńskich. W trakcie transmitowanego przez telewizje posiedzenia Kaczyński stwierdził, że "zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia i każdy, kto choćby tylko poprzez matactwo lub poplecznictwo miałby cokolwiek z nią wspólnego, musi ponieść tego konsekwencje".

Jeszcze tego samego dnia prokuratura zdementowała informacje "Rz", a gazeta przyznała, że pochopnie użyła słów o trotylu i nitroglicerynie w tekście.Zobacz także
Komentarze (511)
"Zamordowano 96 osób". PO: Prokuratura powinna zająć się PiS-em
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 611 razy 421

  NIEWDZIĘCZNE LEMINGI

  Dlaczego tak nienawidzicie rodziny Kaczyńskich? Przecież to rdzenni Europejczycy, wysocy, przystojni ludzie o blond włosach i błękitnych oczach. Rodzina ta zawsze mieszkała w Europie a jak napisał historyk Marek Jerzy Minakowski: "Dość powiedzieć, że prezydent i jego brat są dalekimi potomkami władców Polski: Mieszka I, Bolesława Chrobrego i Bolesława Krzywoustego."

  To właśnie ten historyk Marek Jerzy Minakowski:
  redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0/d/0d6d46ed8d303924077ee08efdc33180.jpg?type=1&quality=90&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=307&srch=2000&dstw=307&dsth=2000

  Były prawicowy poseł, Zbigniew Nowak to potwierdza:
  www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320&page=0

  Kaczyńscy to tacy wspaniali Polacy, "genetyczni patrioci", jak mawiał Kaczyński o własnej rodzinie.
  Bracia Kaczyńscy w okresie ciemnego PRL tak dzielnie walczyli z komuną, że obaj bracia zostali skazani przez sędziego Kryże na odsiadkę za działalność opozycyjną a później już tylko coraz gorzej...
  ...wyrzucenie z uczelni, "wilczy bilet" uniemożliwiający znalezienie pracy". Biedni bracia Kaczyńscy musieli ryzykować życie malując kominy, aby móc zarobić na chleb dla rodziny. Nawet Zachód docenił wkład braci Kaczyńskich w zainicjowanie upadku bloku komunistycznego i bracia otrzymali wspólnie Nagrodę Nobla.

  Niewdzięczne Lemingi, powinniście całować nogi tym dzielnym ludziom a Wy otumanieni przez Michnika wciąż odstawiacie im nogę w ich marszu po władzę. Wstydźcie się Lemingi!

  Amen

 • pyttipannan

  Oceniono 480 razy 400

  Powinna, ale się nie zajmie! W tym dziwnym kraju cala ta paranoiczna sekta ze Świrosławem na czele pławi
  się bezkarnie w odmętach własnych brudów, ochlapując nimi cale społeczeństwo jak święte krowy w Gangesie!!!

 • iso_1

  Oceniono 432 razy 362

  Nic to nie da. Jaruś najpierw poprosi u utajnienie a następnie przedstawi zaświadczenie od lekarza że się leczy.

 • signal

  Oceniono 358 razy 288

  Szanowni Państwo wyobraźcie sobie teraz że PiS dochodzi do władzy !. Aż ciarki przechodzą na samą myśl co by zrobiono z kraju !.

 • milorex10

  Oceniono 299 razy 259

  J. Kaczyński to polityk mściwy i wredny. Nie miał żadnej kombatanckiej działalności. Komuniści nigdy go nie przymknęli, traktując jako nic nie znaczącą w środowisku opozycji personę. Dorwał się do władzy na plecach Wałęsy, by go później wszelkimi środkami niszczyć. Zniszczy i zdradzi każdego, kto mu nie będzie potakiwał. W drodze do Władzy, którą kocha absolutnie, jest w stanie wykończyć i siebie i całą Polskę.

 • fakiba

  Oceniono 287 razy 247

  Jak długo w prokuraturze na wysokich stanowiskach będą siedzieć ludzie z nadania Kaczyńskiego tak długo on może spać spokojnie

 • jestemzalegalem

  Oceniono 304 razy 236

  O czym mamy mowic, skoro ci samozwanczy eksperci lotniczy uzywaja "zestawow mlodego chemika" za 170$

  www.explosivedetection.org/catalog/expray-explosives-detection-field-1-test-kit.html

  I jak tu mozna brac ich na powaznie?!

 • nessuno

  Oceniono 272 razy 226

  Po dzisiejszych wypowiedziach Martusi Kaczyńskiej w TVN24 prokuratura powinna z urzędu zająć się bredniami wygadywanymi przez panienkę o wiecznie wykrzywionej gębie.
  U nich to chyba genetyczna przypadłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje