"Zamordowano 96 osób". PO: Prokuratura powinna zająć się PiS-em

02.11.2012 13:36
Adam Szejnfeld

Adam Szejnfeld (Fot. Agencja Gazeta)

- Prezes największej opozycyjnej partii oskarża o mord i nic się nie dzieje. To jest normalny kraj? - pytają politycy Platformy Obywatelskiej. Chodzi im o wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości o zamachu i "zamordowaniu w Smoleńsku 96 osób, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Posłowie PO uważają, że śledczy powinni zająć się sprawą z urzędu.
- Wszyscy zajmujemy się zawsze sprawą, kiedy jakiś student podejmuje działania, które naruszają prawo i wtedy całe "imperium państwa" staje przeciwko niemu, a kiedy Jarosław Kaczyński oskarża o mord na 96 osobach w Polsce prokuratura nie robi nic - mówi poseł Adam Szejnfeld. - Jest obowiązek wszczęcia postępowania z urzędu. Zresztą prezes PiS mówi o tym publicznie, to po co wniosek o wszczęcie postępowania. Prokuratorzy nie mają oczu ani uszu? - pyta poseł.

Błaszczak: To poziom Palikota i Niesiołowskiego

Politycy Prawa i Sprawiedliwością absolutnie się tym nie przejmują. - Najlepszą obroną jest atak - kwituje szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. - To niski poziom. Poziom jego kolegi Palikota i Niesiołowskiego - dodaje.

- Chodzi o to, by nie pozostawiać tego rodzaju zachowań i słów bez reakcji. Przecież nie mówię, że od razu ktoś ma w pudle wylądować. Oczernianie własnego kraju i jego instytucji, osób rządzących nie może być bezkarne - mówi Szejnfeld. - Prokuratura powinna działać tam, gdzie łamane jest prawo. Bardzo byśmy chcieli, by działała sprawnie w sprawie śledztwa smoleńskiego, a tak się nie dzieje - mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Kaczyński: zamordowanie 96 osób to niesłychana zbrodnia

We wtorek "Rzeczpospolita" poinformowała, że na szczątkach prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku, znaleziono ślady trotylu i nitrogliceryny. Informacja przez kilka godzin była podawana w mediach w całej Polsce.

Około południa zespół Antoniego Macierewicza wraz z Jarosławem Kaczyńskim spotkali się z rodzinami ofiar smoleńskich. W trakcie transmitowanego przez telewizje posiedzenia Kaczyński stwierdził, że "zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia i każdy, kto choćby tylko poprzez matactwo lub poplecznictwo miałby cokolwiek z nią wspólnego, musi ponieść tego konsekwencje".

Jeszcze tego samego dnia prokuratura zdementowała informacje "Rz", a gazeta przyznała, że pochopnie użyła słów o trotylu i nitroglicerynie w tekście.Zobacz także
Komentarze (511)
Zaloguj się
 • wlalos

  0

  Niech ci, którzy uważają, że ich Kaczor oskarżył o tę zbrodnię wytoczą mu proces prywatny.

 • acidity

  Oceniono 1 raz 1

  Nie o take Polske mój tata i inni walczyli!!!
  Możemy sie ze słowami Kaczyńskiego nie zgadzać, wyśmiać i obrzucić błotem, ale gadać nie można zabronić! Takie kneblowanie ust przez aparat państwowy już żeśmy przerobili na naszej narodowej skórze. Niestety, jak pokazała sprawa antykomora i powyższy lament w artykule lekcja okazała się niewystarczająco bolesna.

 • jasna0

  0

  ciekawe, co wam pisiaki do picia daje ta Kaczyńska sekta, że tak jeden po drugim te same idiotyzmy światu objawiacie????

 • fanclub_donalda

  0

  jestem zawsze wierny PELO!!!!

 • rmr190

  Oceniono 1 raz -1

  Widze ze uczen Jerzego Urbana ! kiedys to bylo za " rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji " moglacych podwazyc ustroj... a teraz.... podobnie ...tyle ze zamiast ustroju ...zamieniono na podwazanie autorytetu rzadzacych... gratuluje ! Jak pan Szejnfeld straci posade posla to kariera dziennikarza w " Nie " stoi otworem !

 • fordysta

  Oceniono 3 razy -3

  Nie, Szejnfeld. Polska to NIE JEST NORMALNY kraj.
  To kraj bezprawia, złodziejstwa, skrytobójstwa, eutanazji, wynarodowiania i likwidacji Narodu.
  I odpowiedzialnym za to jest rząd Platformy Obywatelskiej.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 1 raz 1

  Ma rację,tylko niech mu się nie pomyli to z krytyką rządzących.

 • m.arco

  Oceniono 3 razy 1

  Szejnfeld doszedł do ściany absurdu. Polska Tuska zaczyna być państwem policyjnym:

  www.rp.pl/artykul/666784.html?print=tak

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -1

  To proponuję Palikota i Komorowskiego do pierdla. Niech się wytłumaczy skąd wiedział, że prezydent gdzieś poleci i to zmieni polską scenę polityczną. Czyli prawdopodobnie wiedział o katastrofie kilka miesięcy wcześniej a w PO wówczas rządził Tusk więc trudno żeby on przed katastrofą też o niej nie wiedział, że nastąpi. Komorowski z tego co mówił to wiedział tym bardziej, że przejmowanie władzy 10 kwietnia szło mu nadzwyczaj sprawnie co wyglądało na przygotowane. Nic tak Komorowskiemu nie wyszło potem jak objęcie tej władzy. a Szejnfeld stracił okazję by się zamknąć, ta lebiega nie ma moralnego prawa by wypowiadać się o Kaczyńskim..
  Jak Nowak czy Palikot oskarżał prezydenta Kaczyńskiego o mord 95 osób to Szejnfeld jak prostak nie powiedział nic, nie oburzał się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje