Polska na 10. miejscu w rankingu krajów najlepiej znających język angielski

Ranking znajomości języka angielskiego

Ranking znajomości języka angielskiego (Fot. fp)

Polska zajęła 10. miejsce w rankingu krajów, które najlepiej znają język angielski. Badanie przeprowadzone przez EF Education First badało znajomość języka angielskiego na grupie 1,7 mln osób w ponad 50 krajach.
Badanie EF Education First pokazało, że najlepiej językiem angielskim posługują się kolejno mieszkańcy Szwecji, Danii i Holandii. Polacy zajęli bardzo wysokie, bo 10. miejsce. Mówimy więc po angielsku lepiej niż np. Hiszpanie (18. miejsce) i Francuzi (23. miejsce). Ostatnie miejsce, 54., zajęła Libia.Ocena poziomu znajomości języka angielskiego była sporządzana na podstawie testów ze słownictwa, gramatyki, czytania i słuchania, które wypełniali badani.

Zobacz także
Komentarze (287)
Polska na 10. miejscu w rankingu krajów najlepiej znających język angielski
Zaloguj się
 • there.there

  Oceniono 236 razy 218

  Pierwsza szóstka to kraje, w których TV są napisy zamiast lektora czy dubbingu - daje do myślenia?

 • pijanymarynarz

  Oceniono 160 razy 152

  Od Hiszpanów i Francuzów? Ależ rewelacja... te narody mają głęboko gdzieś języki obce. W Paryżu szukając wskazówki celowałem głównie w młodych (kto jak nie oni?) 18<x<30 i prawie wszyscy zbywali mnie " no no no ".

 • mdro

  Oceniono 195 razy 117

  Angielski jak angielski, ale ze znajomością polskiego u osób odpowiedzialnych za prezentację tych danych marnie jest. Znajomość języka nie może być "wysoka" ani "niska", może być dobra albo zła.

 • elucidator

  Oceniono 90 razy 68

  Jestem mile zaskoczony. Sadzilem ze jest duzo gorzej.

 • ulanzalasem

  Oceniono 74 razy 54

  Szkoda, że zarobkami (a nie cenami) jakoś nie doganiamy zachodniej Europy. Najbardziej lubię stwierdzenia za 10, 20 lat "dogonimy" kogoś, a ten kraj będzie stał w miejscu ?

 • kurzyrozumek

  Oceniono 53 razy 41

  Trafienie na ulicy w Japonii kogoś kto zna podstawowe słowa z języka angielskiego , to jak trafić 6 w totka , a jest na 22 pozycji.

 • sammler

  Oceniono 38 razy 34

  "The EF English Profi ciency Index calculates a country’s average adult English skill level using data from three different EF English tests completed by hundreds of thousands of adults every year. Two tests are open to any internet user for free. The third is an online placement test used by EF during the enrollment process before students start an English course."

  Hahaha :))) Wiedziałem, że coś tu nie gra... Badanie przeprowadzone w internecie :))) Czyli z definicji odpowiedzą tylko ci, którzy z internetu korzystają... A wiadomo, że NIE JEST to w ŻADNEJ MIERZE próbka reprezentatywna dla całej populacji!!!

  S.

 • benek_z_watykanu

  Oceniono 51 razy 33

  Brawo...brawo...brawo....Skandynawia znowu ze zlotym i srebrnym medalem :) Az milo popatrzec ;D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje