Polska na 10. miejscu w rankingu krajów najlepiej znających język angielski

02.11.2012 11:43
Ranking znajomości języka angielskiego

Ranking znajomości języka angielskiego (Fot. fp)

Polska zajęła 10. miejsce w rankingu krajów, które najlepiej znają język angielski. Badanie przeprowadzone przez EF Education First badało znajomość języka angielskiego na grupie 1,7 mln osób w ponad 50 krajach.
Badanie EF Education First pokazało, że najlepiej językiem angielskim posługują się kolejno mieszkańcy Szwecji, Danii i Holandii. Polacy zajęli bardzo wysokie, bo 10. miejsce. Mówimy więc po angielsku lepiej niż np. Hiszpanie (18. miejsce) i Francuzi (23. miejsce). Ostatnie miejsce, 54., zajęła Libia.Ocena poziomu znajomości języka angielskiego była sporządzana na podstawie testów ze słownictwa, gramatyki, czytania i słuchania, które wypełniali badani.

Zobacz także
Komentarze (287)
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby jeszcze można było napisać o WYSOKIEJ ZNAJOMOŚCI języka polskiego wśród tubylców...

 • maniakon

  Oceniono 1 raz -1

  wszyscy wiedza juz w szkole ze jedyna szansa jest emigracja wiec coz sie dziwic

 • romarrio

  Oceniono 2 razy 2

  Na Wegrzech max trudno trafic kogos kto zna angielski w przeciwienstwie do Niemiec, cos malo wiarogodny ten ranking, jak oni to policzyli?

 • astygmatyk

  Oceniono 2 razy 0

  EF Education jest szwedzką firmą więc ich ranking nie dziwi. Faktem jednak jest, że angielski składa się w 80% ze słownictwa… łacińskiego. A tu Szwedzi są takimi samymi neptkami jak Polacy. Z tego samego powodu "świetnie" znający angielski Polak/Szwed nie zrozumie niczego z angielskiego dokumentu prawniczego podczas gdy "słabo" znający ten język wykształcony Francuz/Hiszpan/Włoch nie będzie miał z takim tekstem najmniejszych problemów.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 2 razy -2

  Bullshit. Polaks are too dumb and too stupid.

 • benkmen

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepiej u nas zna się język ołtarza.To widać po budżecie, funkcjonowaniu katastrofalnych skutków działania Komisji Rozbioru Majtku Narodowego oraz upustów 99 % dla wypasionej rasy vatykańskiej.

 • walkaklas

  Oceniono 2 razy 0

  Język obcy to tylko dodatkowe narzędzie, potrzebne tak naprawdę niewielu. Jednak w państwie bez własnego przemysłu i myśli technicznej staje się nieodzowny aby znaleźć pracę pozwalającą na mizerne życie.

 • teaforme

  Oceniono 2 razy 0

  W Muscovy wyzsza znajomosc english niz w Turcji, Egipcie i Libyi????? W Muscovy 80% ludnosci ma nawet problemy w znajomosci oficjalnego narzecza zawnego muscovizna.

 • mimamc

  Oceniono 2 razy 2

  ten ranking mozna sobie o kant.. d..y rozbic. Hong Kong za Polska?? Angielski w Hong Kongu jezykiem urzedowym kazdy sie nim posliguje.. Indie? byla kolonia kazdy w duzym miescie zna.. Ranking ten mozna na wstepie wyrzucic do kosza.. Poza tym pol afryki lepiej od nas gada, jak inne byle kolonie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje