Olejnik: Kaczyński nie może uwierzyć, że jego brat zginął w zwykłej katastrofie

02.11.2012 08:13
Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

"Jarosław Kaczyński nie może uwierzyć w to, że jego brat zginął w zwykłej katastrofie. Takiego wielkiego prezydenta można było tylko zamordować" - pisze Monika Olejnik w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
"'Rzeczpospolita' chciała wysadzić Rzeczpospolitą" - pisze dziennikarka i zastanawia się, jak można być tak bezmyślnym jak Wróblewski, będąc redaktorem naczelnym. "W imię czego? Sensacji, prawdy, chęci zaistnienia?!" - pyta Olejnik. Jak dodaje, autor artykułu o trotylu zapewne uniknie konsekwencji, ale Wróblewskiego z pewnością spotka kara.

"Takiego wielkiego prezydenta można było tylko zamordować"

Dziennikarka przypomina, jakie reakcje w PiS i wśród rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej wywołała publikacja "Rz", i stwierdza: "Jarosław Kaczyński nie może uwierzyć w to, że jego brat zginął w zwykłej katastrofie. Takiego wielkiego prezydenta można było tylko zamordować". Olejnik dodaje, że sensownym wyjściem byłoby powołanie międzynarodowej komisji, która zbadałaby katastrofę smoleńską. "Być może ci, którzy po wtorku zaczęli wierzyć w zamach, zmieniliby zdanie" - pisze.

Trotyl pozostał w głowach Polaków

Dziennikarka przypomina, że Kaczyński groził w środę, że osoby, które pomagają w matactwach albo mataczą, poniosą konsekwencje. "Już widzę po wygranych wyborach PiS sznur osób idących do więzienia" - stwierdza.

"Trotylu nie ma, ale pozostał w głowach Polaków. Co z tego, że redaktor naczelny być może zostanie wyrzucony ze stanowiska? I tak część osób uzna, że poległ za prawdę" - zaznacza Olejnik.

Czytaj cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

PYTANIE Czy słowa Jarosława Kaczyńskiego o >zamordowaniu 96 osób< obniżą notowania PiS?

 • Tak, zawsze w takich sytuacjach spadało poparcie dla PiS. Polacy nie lubią takich agresywnych zachowań
 • Poparcie może nie spadnie, ale ostatnia ofensywa poltyczna PiS została zatrzymana
 • Nie, ludzie na jego słowa nie zwrócili uwagi
 • Nie spadnie, wręcz wzrośnie. Zamach jest bardzo prawdopodobny
Przepisz tekst z obrazka: nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (453)
Zaloguj się
 • adiafora.pl

  0

  uu,,...... Co z ta Polską ?, a może co z nami „frajerami”?!
  Największe grzechy ludzi u steru władzy oraz armii pasożytniczych „nietykalnych”.
  Zacznijmy od materii sprawiedliwości społecznej, która tak naprawdę to nie istnieje w Polsce. Silne grupy zawodowe, organizacje powiązane z władzą wykonawczą, ustawodawczą i sadowniczą traktują Polskę jak „krowę dojną”. W RP mamy do czynienia z przekładaniem interesu pewnych wpływowych środowisk nad dobro całego społeczeństwa. Tworzony jest cały system rożnej formy przywilejów, dla wybranych środowisk. Te grupy zawodowe, czy środowiska ze świata wielkiej finansjery i biznesu są jak pijawki „nienażarte” wysysające krew z „organizmu”. Przy przywilejach parlamentarzystów każde inne „wymiękają”.Niestety, kiedy mają zrobić coś namacalnego i dobrze, z zachowaniem wysokich standardów jakościowych i pełnego zaangażowania i poczucia odpowiedzialności oraz dobra społecznego, zaczynają się schody.To jak podchodzą do tworzenia prawa woła o „pomstę do nieba”, sprawia, że “krew w żyłach zaczyna buzować i nagła krew zalewa człowieka”. Jakość tworzonego prawa jest od lat “beznadziejna”, ale to co teraz się wyrabia z przepisami wykonawczymi to nie mieści się w głowie. Niby formalnie procedura tworzenia prawa ma jakieś tam powiedzmy znamiona standardów europejskich i na tym kończy się „normalność”. Gorzkie łzy i zgrzyt zębami, taka jest reakcja Polaków przy każdym padającym pytaniu o stabilność prawa w RP. System rozwiązań w zakresie tworzenia prawa przypomina u nas chwiejące (rozchwiane) się drzewo, które po kolejnym huraganie(niskiej jakości nowelizacji) upadnie z hukiem. Istnieją w Polsce grupy zapewniając sobie i „potomstwu” dostanie życie niezależnie od swego zachowania i jego następstw. Na ich utrzymanie, co stało się już wręcz prawidłowością, składa się całe społeczeństwo (a w największym stopniu szarzy ludzie, którzy muszą każdego dnia walczyć o przetrwanie). Zgodnie z teorią tak zwanych gier pasożytniczych, im bardziej te grupy rosną i się bogacą tym bardziej przeciętny zjadacz chleba w RP będzie miał “przerąbane”, i co nie mniej zatrważające (i wiejące grozą) jest to, że „nietykalni” będą działać tak źle jak tylko mogą, bo to nie przysparza im kłopotów, wręcz przeciwnie ( im bardziej przepisy zagmatwane tym lepiej, z premedytacją “psuje się” prawo dla “zamawiających” wpływowych grup interesu, nadmiernie rozbudowuje się i tworzy nowe komórki organizacyjne na potrzeby “nietykalnych” itp. itd.).
  Każda partia polityczna powinna “czuć na gardle” presje społeczną, a opinia publiczna ( środki masowego przekazu) nie powinna dać jej zapomnieć, że każda wpadka, każda afera, każdy przejaw indolencji, nieodpowiedzialności, braku zaangażowania, zostanie szybko rozliczony w wyborach (albo jeszcze szybciej). C.d. na adiafora.pl

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedy wreszcie polska prokuratura wywiąże się z kompetencji Trybunału Karnego i oskarży polskich profesorów socjologii i pedagogiki o bezprawne dyscyplinowanie szkół dla dzieci? Kompetencja jest dla was obowiązkiem a przywilejem dla obywateli. Niewolnictwo rzymskie zaczęło się dla was a nie skończyło w UE.

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz -1

  Sześćdziesiąt lat trwa w Polsce bezprawna dyktatura poradzieckich zombi w szkołach dla dzieci.Wszystkie katastrofy,morderstwa,gwałty,samobójstwa to konsekwencja paranoicznej dyscypliny socjologicznej fundamentu społecznego.

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz -1

  Każda katastrofa jest konsekwencją mądrości słodkiego moczymordy.Katastrofa na szczycie to dla pani Olejnik zwykła sprawa-norma.

 • prokojean

  Oceniono 2 razy 2

  Jezeli komisja miedzynarodowa by potwierdzila wyniki komisji Milera to ten oszolom J. Kaczynski odpowie ze zostal zdradzony przez caly swiat i ze experci zostali przekupieni przez Rosjan i przez PO!!!!!!
  Takiego polityka i takiej partii nie bylo w europie od lat trzydziestych!!! Biblia Kaczynskiego na pewno jest MEIN KAMPF!!! a PIS to polskie NSDAP!!! Szybko zdelegalizowac tegoszatana i jego partie bo inaczej oni doprowadza Polske do KATASTROFY !!!! Winny katastrofy jest J.Kaczynski !! ale najlepsza obrona to jest atak na drugiego i wlasnie to robi J.Kaczynski!!!

 • rreewwqq

  Oceniono 2 razy 2

  Lech Kaczyński spóźnił się na lotnisko o 40 minut, gdyby nie to spóźnienie - TU-104 przyleciałby do Smoleńska z JAK-40.

 • betuza

  Oceniono 2 razy 0

  Oczywiście, wiara w kłamstwa to naiwność i głupota. Trzeba poznać fakty.

 • maxymus1

  Oceniono 2 razy -2

  Pani mogła by sprzedawć jaja na bazarze Różyckiego, z doskonałym skutkiem, Pani niech wykaże swoje dochody za tą propagandę.

 • serjicalme

  Oceniono 4 razy 4

  ten, kto na 100% WIE, że był zamach, chyba musiał jakos przyłożyć do tego łapkę;))).Innego rozwiązania nie widzę ;P.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje