Romney: Chrystus będzie rządził światem z Jerozolimy i Missouri - tak uczy nasz Kościół

Mitt Romney, Jan Mickelson

Mitt Romney, Jan Mickelson (Źródło: YouTube)

Chrystus pojawi się na Górze Oliwnej w Jerozolimie, a potem, przez tysiąc następnych lat, będzie rządził światem z dwóch miejsc: Jerozolimy i Missouri. Tak uczy nasz Kościół - opowiadał siedząc w studiu w rozgłośni radiowej w Iowa Mitt Romney, kandydat Republikanów na prezydenta USA. Wypowiedź została nagrana ukrytą kamerą.
Chrystus ma - wg Romneya - pojawić się na Górze Oliwnej w Jerozolimie i przedzielić ją, by zapobiec wojnie, która ma "zabić wszystkich Żydów". - A teraz wróćmy do aborcji - dodał Romney po opowiedzeniu tego wszystkiego prowadzącemu Janowi Mickelsonowi z rozgłośni radiowej Who-AM w Iowa, gdzie wystąpił w środę 31 października.

Jego wypowiedź została zarejestrowana ukrytą kamerą i opublikowana - po zmontowaniu - w serwisie YouTube z uwagą: to jest prawdziwy Romney.Romney jest mormonem. Jego słowa o "powtórnym przyjściu Chrystusa" padły po tym, jak chciał wytłumaczyć dziennikarzowi podstawy swojej wiary i to, że nie zabrania mu ona poparcia prawa do wyboru ws. aborcji.

Ostatnio kandydat Republikanów ma sporo kłopotów przez swoją deklarację, że - jeśli zostanie prezydentem - może ograniczyć prawa kobiet do decydowania o tym, czy donosić ciążę. Spowodowało to, że prawa reprodukcyjne stały się jednym z głównych tematów kampanii w USA, pojawiły się też inicjatywy przeciw głosowaniu na Romneya. Teraz Romney jest często pytany o aborcję i twierdzi, że jego poglądy w tej sprawie nie wynikają z wiary.

- Rozumiem moją wiarę lepiej niż ty - tak zaczął swoją rozmowę z dziennikarzem z Iowa. Potem tłumaczył, czego uczy jego Kościół i stwierdził na koniec: - Jako mormoni jesteśmy przeciw aborcji, ale nie zabraniamy innym dokonywać własnych wyborów.

Oto większy fragment rozmowy:Podyskutuj o wyborach w USA na naszym profilu na Facebooku >>> Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>

Komentarze (88)
Romney: Chrystus będzie rządził światem z Jerozolimy i Missouri - tak uczy nasz Kościół
Zaloguj się
 • amorvertical

  Oceniono 232 razy 166

  No to mam smutną wiadomość dla Chrystusa. Wydaje się, że jeszcze będzie musiał zaczekać na to rządzenie. Mam jedno pytanie do Ciebie Jezusie. Dlaczego Ty, posiadający wielkie moce, robiący różne cuda i wianki na kiju, chodzący po wodzie i uzdrawiający umarłych, posiadający zdolność bilokacji, dlaczego Jezu ciągle wybierasz sobie na swoich ziemskich przedstawicieli samych niedorobionych kretynów i nieudolnych debili? Rozumiem, chcesz dać szansę każdemu, ale od strony PR to nie jest właściwe działanie i prosta droga do porażki. Czy o to Tobie chodzi?

 • patman

  Oceniono 142 razy 122

  Jezus Maria! To Jezus już nie będzie królem Polski, bo dostanie lepszą robotę...

 • eti.gda

  Oceniono 128 razy 100

  Jest to dla nas pewna pociecha, że nie tylko my musimy wybierać między dżumą a cholerą.

 • nicram112

  Oceniono 95 razy 75

  Jezus to figurant - liczy sie jedynie Ojciec Dyrektor. Glupi Romney jeszcze nie poznal prawdziwej wiary!!

  Jaaaroooslaaw Pooolskeeee Zbaaaw!!!

 • epupecki

  Oceniono 113 razy 67

  Za te gadki nigdy nie powinien być wybrany na odpowiedzialny urzą! Mam nadzieję, że mądrzyAmerykanie są w wększości i ktoś taki jak ten Romney zapomni o tym, że chciał być prezydentem USA! Strach pomyśleć co to będzie gdy tak się nie stanie. To rzeczywiście będzie "Koniec cywilizacji białego człowieka.".

 • max2-012

  Oceniono 77 razy 53

  Bosz, co za talib-oszołom z tego Romneya. Ale czemu sie dziwic, skoro popieraja go nazisci bracia Koch, których marzeniem jest cofnąc USA do epoku kamiennej i co skutecznie realizują z pomoca roznych Romneyow.

 • hankrearden

  Oceniono 33 razy 27

  > Ateisci wynocha do hadesu.

  Okay, tylko jest jeden problem: hades, podobnie jak Zeus i Jezus, nie istnieje.

 • hankrearden

  Oceniono 23 razy 17

  A czy różni się to od bredzenia na temat chleba zamieniającego się w ciało jakiegoś Jezusa i o wężu kuszącym jabłkiem? Albo o tym, że za seks w prezerwatywie ląduje się w piekle?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje