Huragan "Sandy": Polak utonął, gdy uratował siedem osób

31.10.2012 19:49
Artur Kasprzak uratował swoją rodzinę z powodzi

Artur Kasprzak uratował swoją rodzinę z powodzi (Fot. NYPD/Reuters)

O poświęceniu Polaka donoszą amerykańskie media. 28-letni Artur Kasprzak, policjant z Staten Island, utonął, gdy zdołał uratować z powodzi swoją siedmioosobową rodzinę. Pomógł jej przedostać się na strych, na którym miała czekać na pomoc.
Około godziny 7 w poniedziałek, gdy woda wdarła się do jego domu, Artur Kasprzak uratował swoich bliskich, pomagając im przedostać się na dach domu. Ocalił między innymi swojego ojca, dziewczynę i 15-miesięcznego synka. Powiedział im, że sprawdzi jeszcze piwnicę, i obiecał zaraz wrócić - napisał Huffington Post.

Gdy nie wracał na dach, po półgodzinie zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję. Specjalne oddziały poszukiwawcze nie były jednak w stanie od razu rozpocząć pracy ze względu na zerwane linie wysokiego napięcia znajdujące się pod wodą.

Poszukiwania rozpoczęto dopiero następnego dnia rano. Wtedy to znaleziono ciało Polaka w piwnicy.

- To był naprawdę wspaniały człowiek, bardzo lubiany i pracowity. To tragiczne wydarzenie - mówił przełożony Polaka z nowojorskiej policji dla "Daily News".

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • voiceinthedesert1

  0

  To był rodowity Amerykanin z polskim nazwiskiem. Trudno doszukiwać się w takich ludziach "polskości", choć w teorii może im jakaś okruszyna polskości w genach pozostała. W Ameryce poznałem moc takich ludzi: Murkowsi, Mikulski, Kaniecki, dla przykładu. Mieli polskie nazwiska, ale nie byli Polakami z serca i z duszy!

 • werykator

  Oceniono 1 raz 1

  Jak uratował cała rodzinę to po jaką chorobę lazł do piwnicy,jego śmierć nie była wynikiem bohaterstwa tylko głupoty ,no chyba że chciał uratować psa.

 • lily-evans01

  Oceniono 2 razy 2

  W ciężkich żyjemy czasach, jeśli ratowanie własnych bliskich jest okrzyczane jako bohaterstwo... I nie umniejszam w niczym odwagi tego Pana, czy jego miłości do rodziny. Ale wydaje mi się, że każdy normalny człowiek zrobiłby to samo dla swoich maleńkich dzieci, rodziców, partnera... To nie tyle bohaterstwo, co prawdziwe CZŁOWIECZEŃSTWO, którego w nas coraz mniej...

 • araya

  0

  zdjecie przedstawia Atlantic City, a "Daily News" lokuje sie nizej niz SE i Bild.

 • szlajus

  Oceniono 1 raz 1

  Jesteście wszyscy beznadziejni...

 • thepanone

  Oceniono 4 razy 4

  "pomagając im przedostać się na dach domu."

  nie bardzo rozumiem gdzie jest heroizm w tej opowieści. W tym, że zszedł do piwnicy, czy po prostu w tym, że zginął?

 • zenblue1

  Oceniono 4 razy 4

  Polak zawsze głupi

 • epupecki

  Oceniono 3 razy 1

  Nie jest to bohater! Trudno znaleźć nie obraźlwe słowo na to co zrobił. Oni wszyscy powinni być dawno w bezpiecznym miejscu!

 • misiupisiu2

  Oceniono 4 razy 0

  Moze USA da nam teraz wizy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje