Kaczyńska ws. trotylu: Należy zachować spokój. Niech pracuje Macierewicz

31.10.2012 14:55
Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska (Fot. Dominik Werner/AG)

- Uważam, że należy jednak w tej sprawie zachować spokój - i pozwolić zespołowi parlamentarnemu oraz ekspertom na dalsze badania - pisze w "Gazecie Polskiej Codziennie" Marta Kaczyńska, komentując publikację "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu w prezydenckim tupolewie.
- To, co możemy z całą stanowczością stwierdzić, to fakt, że kurtyna kłamstw już opadła. Widzimy jak na dłoni kompromitację rządu i potrzebę powołania międzynarodowej komisji. Należy sobie zadać pytanie, kto dotychczas prowadził tę sprawę - czy to byli tylko nieudacznicy, czy też funkcjonariusze wykonujący czyjeś polecenia - napisała córka zmarłej pary prezydenckiej.

Kaczyńska chwali zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza. - Osobiście mam wrażenie, że prawda wychodzi powoli na jaw - dzięki działaniu odważnych ludzi, takich jak wspomniani eksperci czy zespół Macierewicza. Dzięki nim sytuacja się zmienia. Kolejne informacje przebijają zmowę milczenia i docierają do opinii publicznej. A ta, co widzę także wśród moich znajomych dotychczas niezainteresowanych polityką, wyciąga własne wnioski i zaczyna zdawać sobie sprawę z kompromitacji polskich władz - pisze.

"Zamordowanie 96 osób"

"Rzeczpospolita" wczoraj podała, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny. Informacje "Rz" zdementowała warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa. Jej szef płk Ireneusz Szeląg poinformował, że biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku Tu-154M. Dodał, że dowody nie dają podstaw, by twierdzić, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że "zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP, innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia". Podkreślił, że każdy, kto choćby przez matactwo miał z nią cokolwiek wspólnego, musi ponieść konsekwencje.

Zobacz także
Komentarze (243)
Zaloguj się
 • chem47

  0

  Marusi też się cos dzieje po powrocie tego specjalisty od ułaskawień

 • normalny1945

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiedziałem że ten debil , ,szef Jarosław mniejszy też debilowaty taki jak go mohery wybiorą na prezydenta odznaczy najwyższym odznaczeniem państwowym ma węch pieska i wykryje trotyl we wraku. Marta ciebie chyba pogielo niedaleko pada jabłuszko od jabłoni musisz napisać jakąś książkę to razem z antkiem i wujem jarkiem wydacie trylogię lepszą od trylogii Sienkiewicza,

 • bart8777

  Oceniono 1 raz 1

  Marta, siedź cicho bo jak tatko żyje to ci odszkodowanie zabiorą.. Szkoda byłoby tego mercedesa, nie?

 • prof-antoni

  Oceniono 2 razy 2

  odszkodowanie wziela za wypadek czy za zamach?

 • volverener

  Oceniono 3 razy 3

  Kobitka, sporo ryzykujesz. Zastanów się ile forsy będziesz musiała oddać jeśli "prawda" Antka zwycięży!

 • mechanik1234

  Oceniono 3 razy 3

  martusiu. twój wujek zabił twoich rodziców i innych ludzi a twój mąż jest niezłym ziółkiem i tak będzie siedział w pierdlu.

 • billy.the.kid

  Oceniono 2 razy 2

  no to oddać 3 bańki odszkodowania-był ZAMACH-nie ma odszkodowania.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 1 raz 1

  Niech ktoś mi powie, że to nie sabra :)

 • moonligth

  Oceniono 1 raz 1

  Martusiu K., a Ty do szkoły chodziłaś, fizyki się uczyłaś? Chyba nie, bo wiedziałabyś, że zespół "ekspertów" Maciarewicza to jak z koziej d...y trąba?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje