Kaczyńska ws. trotylu: Należy zachować spokój. Niech pracuje Macierewicz

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska (Fot. Dominik Werner/AG)

- Uważam, że należy jednak w tej sprawie zachować spokój - i pozwolić zespołowi parlamentarnemu oraz ekspertom na dalsze badania - pisze w ?Gazecie Polskiej Codziennie? Marta Kaczyńska, komentując publikację "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu w prezydenckim tupolewie.
- To, co możemy z całą stanowczością stwierdzić, to fakt, że kurtyna kłamstw już opadła. Widzimy jak na dłoni kompromitację rządu i potrzebę powołania międzynarodowej komisji. Należy sobie zadać pytanie, kto dotychczas prowadził tę sprawę - czy to byli tylko nieudacznicy, czy też funkcjonariusze wykonujący czyjeś polecenia - napisała córka zmarłej pary prezydenckiej.

Kaczyńska chwali zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza. - Osobiście mam wrażenie, że prawda wychodzi powoli na jaw - dzięki działaniu odważnych ludzi, takich jak wspomniani eksperci czy zespół Macierewicza. Dzięki nim sytuacja się zmienia. Kolejne informacje przebijają zmowę milczenia i docierają do opinii publicznej. A ta, co widzę także wśród moich znajomych dotychczas niezainteresowanych polityką, wyciąga własne wnioski i zaczyna zdawać sobie sprawę z kompromitacji polskich władz - pisze.

"Zamordowanie 96 osób"

"Rzeczpospolita" wczoraj podała, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny. Informacje "Rz" zdementowała warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa. Jej szef płk Ireneusz Szeląg poinformował, że biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku Tu-154M. Dodał, że dowody nie dają podstaw, by twierdzić, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że "zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP, innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia". Podkreślił, że każdy, kto choćby przez matactwo miał z nią cokolwiek wspólnego, musi ponieść konsekwencje.

Zobacz także
 • Seweryn Blumsztajn "Cezary Gmyz chciał tym tekstem podpalić państwo" [KOMENTARZE]
Komentarze (243)
Kaczyńska ws. trotylu: Należy zachować spokój. Niech pracuje Macierewicz
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 357 razy 319

  Nareszcie się uśmiechnąłem szczerze, bo od wczoraj tylko nerwowo chichotałem.

  "Kurtyna kłamstw już opadła", "Kolejne informacje przebijają zmowę milczenia", "Niech pracuje Macierewicz". Czyli wszystko po staremu i znów jesteśmy w domu. Wariatów.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 249 razy 213

  Ah Pani Główna Moralistka Kraju znów dała głos. "Kurtyna kłamstw" - i kto to pisze.

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 208 razy 174

  Pani Kaczyńska, pani się nie boi. Maciarewicz zasuwa jak mały silniczek odrzutowy. On już wie z jakiej trotyl był fabryki, kto go zamówił i kto za niego zapłacił. Wie nawet jakimi banknotami zapłacono i kto go zasponsorował. Maciarewicz ma już pełna listę i zarak jak nastanie IV RP wszyscy winni głosowania na PO znajdą się w odpowiednich miejscach - obozach pracy

 • pis-dorn

  Oceniono 181 razy 157

  "...pisze w "Gazecie Polskiej Codziennie" Marta Kaczyńska.." - a to zawodowa strzyga ma juz swoja kolumne u Rydzyka??
  Dobre, moze ja jeszcze na dziewice wyswieci, by "prawdy jej objawione" nabraly mocy urzedowej i natchnely pisniete brygady pisnietego Macierewicza do nakrecania dalszych teoryj zamachu. Tylko niech uwazaj, by im hel z nogawek za szybko nie uszedl.

 • andrzej.frant

  Oceniono 173 razy 147

  U nich to chyba rodzinne.
  Równie mądra jak stryjek.
  I też wierzy w Macierewicza.

 • chip.hop

  Oceniono 159 razy 137

  Maciar??? po co przecież on już od dawna jest przekonany że to był zamach..., a co u ciebie dzieci już znają swoich ojców, czy masz dla nich jeszcze jakieś niespodzianki?????

 • chi_neng1

  Oceniono 154 razy 126

  "Nalezy zachowac spokoj. Niech pracuje Macierewicz."

  A kto to jest Macierewicz ???

  Wg tej bandy warcholow i tej damy z parciem na szklo, wyglada na to, ze mamy dwa rownolegle kierujace panstwem rzady.

  Ten jeden zmierza i robi wszystko by ten kraj podpalic i zaprzepascic , a ten drugi nie wie co z tym fantem (z ta banda warcholow) uczynic !

  A ja sie pytam: GDZIE JEST PROKURATURA ?

  Dlaczego tego typu dzialania i wypowiedzi nie sa karalne ?

  Dlaczego rzad nie wywali na "zbity pysk" tych z prokuratury i sadownictwa, co z lojalnosci i wdziecznosc za posadzenie ich na tych stolkach, (na ktorych obecnie siedza), przez Lecha i jego brata - furiata , NIC NIE ROBIA Z TEGO CO POWINNI ?

  Kiedy wreszcie zacznie ktos dzialac z moca ?
  A co na to narod ?

 • fedorczyk4

  Oceniono 139 razy 113

  Martusiu, dziecko kochane od kiedy to twoj wujek zachowuje spokoj? Nie mowiac juz o tym ze jak Macierewicz skonczy "pracowac" to dopiero bedzie zabawa. Brzozy zaczna wybuchac w oparach helu i trotylu rowno w calym kraju.

 • g4l4g0

  Oceniono 131 razy 107

  LoL... Martuniu, a kim jest dla ciebie Macierewicz? Cóż to za autorytet? Musisz mieć mgłę przed oczami, albo najnormalniej w świecie odziedziczyłaś paranoję stryja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje