Prokuratura: Apelowaliśmy do "Rz" o wstrzymanie się z publikacją

Prokuratura apelowała do "Rzeczpospolitej" o wstrzymanie się z artykułem na temat znalezienia śladów trotylu na wraku prezydenckiego tupolewa - twierdzi Mateusz Martyniuk, rzecznik prokuratora generalnego. Jego zdaniem pochodzenie znalezionych substancji może być bardzo różne.
Rzecznik Andrzeja Seremeta twierdzi, że dzień przed głośną publikacją "Rzeczpospolitej" redaktor naczelny tej gazety, Tomasz Wróblewski, spotkał się z prokuratorem generalnym - informuje telewizja TVP Info.

Seremet miał podczas tej rozmowy potwierdzić informacje, że w trakcie badania wraku wykryto "obecność cząstek wysokoenergetycznych", ale zastrzegł, że na razie nie można jednoznacznie określić ich pochodzenia.

- Prosiliśmy, ja i prokurator generalny, o danie nam czasu na zweryfikowanie tych informacji i przygotowanie jasnego i precyzyjnego stanowiska tak, żeby nie było pola do nadinterpretacji - powiedział, cytowany przez TVP Info, Mateusz Martyniuk.

Rzecznik podkreślił, że Tomasz Wróblewski nie przystał na tę propozycję. - Skontaktowała się ze mną redakcja "Rzeczpospolitej" informując, że ta publikacja się ukaże - powiedział. - Przyjąłem to do wiadomości - dodał.

Zobacz także
 • Joachim Brudziński Brudziński o "zamordowaniu 96 osób": Za co przepraszać? Nie ma żadnego powodu
 • Seweryn Blumsztajn "Cezary Gmyz chciał tym tekstem podpalić państwo" [KOMENTARZE]
Komentarze (197)
Prokuratura: Apelowaliśmy do "Rz" o wstrzymanie się z publikacją
Zaloguj się
 • numbers31

  Oceniono 218 razy 190

  Toluen (metylobenzen), C6H5CH3 – organiczny związek chemiczny z grupy węglowodorów aromatycznych
  Znajduje zastosowanie jako surowiec i rozpuszczalnik w wielu dziedzinach przemysłu organicznego, farmaceutycznego, tworzyw sztucznych do produkcji materiałów wybuchowych (TNT/Trotyl), barwników, detergentów i perfum oraz jako składnik ->->-> wysokooktanowych paliw lotniczych <-<-<-.

  Ot, i zagadka wyjaśniona.

 • dziewczyna_z_pochodnia

  Oceniono 158 razy 150

  Mieszkam na prowincji. Polska kat. B lub C, jak mówią niektórzy.
  Ten artykuł nie przeorał mi umysłu, z niczym nie musze się zmagać, mam w nosie co powiedział Kaczyński, mam w nosie co powiedział Tusk.
  Czytając takie teksty, oglądając tv i słuchając radia - mam wrażenie, że istnieje gdzieś INNA POLSKA.
  Polska, w której komentowany jest najgłupsze słowo lub nic nieznaczący krok byle polityka.
  Polska, w której wszyscy się żrą - o zamach, o stołki, o ciekawszą jedynkę w gazecie, o newsa na pasku TVN24 lub TVP Info.
  Polska, w której wszystcy pławią się we własnym sosie, robią aferę z niczego, a prawdziwe problemy Polaków mają w d...pie.
  Chcę Wam tylko powiedzieć, dziennikarzom, notablom itp., że sfiksowaliście do reszty.
  Oderwaliście się od rzeczywistości i od nas - prawdziwych ludzi z prawdziwymi problemami.
  Smutne.

 • doktor104

  Oceniono 120 razy 106

  Za wszelką cenę należy chronić J.Kaczyńskiego.
  Teraz gdy nie ma już wątpliwości, że wrogie mocarstwo postanowiło wyeliminować swoich największych wrogów czyli braci Kaczyńskich (Putin podobno ma problemy ze snem gdy usłyszy o Kaczyńskim) musimy za wszelką cenę chronić nasze "dobro narodowe" czyli Jarosława Kaczyńskiego.
  Proponuję wykorzystać do tego tunele drążone przez Niemców w czasie II WŚ w Sudetach.
  W jednym z nich można by ukryć Jarka, a dla uniemożliwienia ewentualnego zamachu wejście można by zamurować.

 • pearlinee

  Oceniono 97 razy 83

  wczoraj oglądałam transmisję ze spotkania komisji Macierewicza, badającej przyczyny wypadku. Oto jej przebieg: Kilkoro stałych krzykaczy powiedziało jak bardzo nienawidzi Tuska. Koniec. Taką komisję to ja mam co weekend w domu ze znajomymi przy piwie. Są porównywalne bo wnoszą tyle samo do ustaleń.

 • pliszka21

  Oceniono 90 razy 74

  ja brzoza ja brzoza Jarek jak mnie słyszysz? w powietrzu unosi się tlen i azot... oba wchodzą w skład materiałów wybuchowych... Jarek, kumasz? celuloza jest składnikiem drewna a z azotem i tlenem to juz co najmniej nitroceluloza ... Jarek!!!! obudź się !!!

 • az100

  Oceniono 82 razy 74

  Wszyscy koncentrują się na Rzepie a milczą na temat skandalicznych wniosków jakie wysnuł z tej publikacji Kaczyński. Załóżmy, że Rz napisała prawdę i wykryto trotyl na szczątkach. Jakie jest tego przełożenie na hipotezę o zamachu? Nawet przejście do hipotezy o wybuchu jest mało prawdopodobne.
  I publikacja Rz i wypowiedzi Kaczyńskiego na odległość śmierdzą manipulacją. Kaczyński doskonale wiedział, że nie ma dowodów na wybuch na pokładzie i powiedział to co w jego pokręconym umyśle przyniesie mu korzyści POLITYCZNE. Jeśli prawda nie jest po jego myśli to tym gorzej dla prawdy.

 • pogarda_i_serwilizm

  Oceniono 25 razy 19

  .

  PiS chce "podpalić" Polskę ... 11 listopada już niedługo a wtedy zobaczymy do czego zmierza PiS , ludzie Dudy i multipleksy Rydzyka ..... i jakie demony "obudzili" przez ostatnie tygodnie .

  PiSlamiści coś kombinują ..., jeżeli do tego "układu" dołączy PiSkibolstwo to "erwache" gotowe .......

  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje