Prokuratura: Apelowaliśmy do "Rz" o wstrzymanie się z publikacją

31.10.2012 11:27
Andrzej Seremet

Andrzej Seremet (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prokuratura apelowała do "Rzeczpospolitej" o wstrzymanie się z artykułem na temat znalezienia śladów trotylu na wraku prezydenckiego tupolewa - twierdzi Mateusz Martyniuk, rzecznik prokuratora generalnego. Jego zdaniem pochodzenie znalezionych substancji może być bardzo różne.
Rzecznik Andrzeja Seremeta twierdzi, że dzień przed głośną publikacją "Rzeczpospolitej" redaktor naczelny tej gazety, Tomasz Wróblewski, spotkał się z prokuratorem generalnym - informuje telewizja TVP Info.

Seremet miał podczas tej rozmowy potwierdzić informacje, że w trakcie badania wraku wykryto "obecność cząstek wysokoenergetycznych", ale zastrzegł, że na razie nie można jednoznacznie określić ich pochodzenia.

- Prosiliśmy, ja i prokurator generalny, o danie nam czasu na zweryfikowanie tych informacji i przygotowanie jasnego i precyzyjnego stanowiska tak, żeby nie było pola do nadinterpretacji - powiedział, cytowany przez TVP Info, Mateusz Martyniuk.

Rzecznik podkreślił, że Tomasz Wróblewski nie przystał na tę propozycję. - Skontaktowała się ze mną redakcja "Rzeczpospolitej" informując, że ta publikacja się ukaże - powiedział. - Przyjąłem to do wiadomości - dodał.

Zobacz także
Komentarze (197)
Zaloguj się
 • aktyntasza

  0

  prokuraturę trzeba zlikwidować bo to komunistyczny i skorumpowany twór.

 • 45starsza

  Oceniono 1 raz 1

  Wygląda na to, że pan Kaczyński i skojarzeni z nim zmierzają do rewolucji; historia jednak uczy, że rewolucja pożera swoje dzieci.

 • war68

  0

  prokuratura niezaprzeczyla o trotylu i innych skladnikach
  i prosila gazete o nie informowanie spoleczenstwa
  jak by taka gadka byla to tez bym o tym napisal

 • zenblue1

  0

  nie ten numer telefonu---prokuratura powinna zadzwonic do Igora Ostachowicza , to on decyduje o publikacjach w Rzepie

 • vontomke

  0

  ten szmatławiec pod redakcją Wróblewskiego szarga świętą nazwę

 • stanislaw50

  Oceniono 2 razy 2

  Rozliczyć oszołomiarstwo, a nie prosić. Napisali, co uznawali za stosowne, aby dobrze się sprzedawało. W zwiazku z czym, czas na działanie prokuratury, niech nie bierze pod uwagę sprosotowania i nie uwzględnia ewentualnych próśb marnych readktorków, tylko zgodnie z prawem tka dopi.....i całej redakcji, żeby inni wiedzieli, że słowa ranią, destabilizuja i manipuluja, a wolna prasa tego czynić nie powinna. W każdym państwie na zachodzie za taki wyczyn zakończyli by działalność, a autorzy pobyli by parę lat na bezrobociu. Przyciąć rogi manipulatorom.
  demos

 • strongnuklear

  Oceniono 1 raz 1

  Różnica między PiS a PO jest mniej więcej taka, jak między Prezydentem - profesorem prawa, a prezydentem - analfabetą.

 • strongnuklear

  Oceniono 1 raz 1

  Bierzecie to samo, co wasz PO*** prezes?
  Tylko *** od czarnej kury pomoże.
  Należy na noc wysmarować sobie paszczę od wewnątrz i okolice ogona.
  Codziennie przez rok.

 • blski

  0

  @prawdziwy-moher
  Sam zapewne zdajesz sobie sprawe, ze jest to niepraktyczne.
  Rz. ma dostateczna ilosc pieniedzy zeby najac kilka dobrych papug i zrobic z takiego procesu cyrk ktory mialby na celu nie tylko podbudowanie ich uszkodzonej reputacji ale tez zwiekszenia nakladow.
  Kosztowaloby to prokurature olbrzymia ilosc pieniedzy, ciagneloby sie w nieskonczonosc i odwracaloby uwage od spraw wazniejszych.
  Najwieksza kara jest zignorowanie, niech czytelnicy sami sie w tej sprawie wypowiedza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje