"Co się dzieje w państwie polskim"? Rosyjski brukowiec komentuje artykuł "Rzeczpospolitej"

31.10.2012 10:21

"Samolotu Kaczyńskiego nikt nie wysadził" - czytamy w tytule artykułu rosyjskiego tabloidu "Komsomolskaja Prawda" (Fot. Komsomolskaja Prawda)

"Samolotu Kaczyńskiego nikt nie wysadził" - czytamy w tytule artykułu rosyjskiego tabloidu "Komsomolskaja Prawda". "Panowie w Polsce bawią się w politykę" - kpi gazeta. Tak rosyjski brukowiec komentuje wczorajszą publikację "Rzeczpospolitej", w której podano nieprawdziwą informację o tym, że na wraku polskiego tupolewa znaleziono ślady trotylu.
"Co się dzieje w państwie polskim, jeśli w ciągu jednego dnia najpierw utrzymuje się tam, że ich prezydent został wysadzony w powietrze, a wkrótce po tym - że była to wiadomość przedwczesna?" - pyta dziennikarz rosyjskiego tabloidu. Po chwili sam sobie odpowiada: "Wszystko jest bardzo proste - w Polsce trwa polityczne starcie między Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim".

"Komsomolskaja Prawda" zauważa, że "siły stojące za Kaczyńskim wysuwały już wersję, iż prezydent się nie rozbił, lecz zginął w zamachu". "To okropna wersja. Jednak w polityce wszystkie środki są dobre" - wskazuje brukowiec. "Ale dlaczego w Rosji trzeba łapać się za serce za każdym razem, gdy panowie w Polsce bawią się w politykę?" - kpi "Komsomolskaja Prawda".

"Jeśli samolot zostałby wysadzony w powietrzu, to cała strefa schodzenia byłaby zawalona jego szczątkami. Maszyna rozbiła się przy uderzeniu o ziemię" - przekonuje brukowiec.

Dziennik publikuje też wypowiedź pilota oblatywacza Aleksandra Akimenkowa, który oświadczył, że nie wyobraża sobie, w jaki sposób można zaminować samolot prezydenta. "Przecież na lotnisku, z którego wystartowała maszyna z VIP-ami, pracują nie przypadkowi, lecz sprawdzeni ludzie" - powiedział. Akimenkow dodał, że "w rzeczywistości przyczyną katastrofy był błąd kapitana statku powietrznego".

"Komsomolskaja Prawda" to jedna z najpoczytniejszych rosyjskich gazet. Jej średni nakład wynosi od 700 tys. do 1,3 mln egzemplarzy.

Zobacz także
Komentarze (150)
Zaloguj się
 • politol59

  0

  "Komsomolskaja Prawda" to jedna z najpoczytniejszych rosyjskich gazet. Jej średni nakład wynosi od 700 tys. do 1,3 mln egzemplarzy". "Tak rosyjski brukowiec komentuje wczorajszą publikację "Rzeczpospolitej", ładny
  mi brukowiec!

 • aala43

  0

  brawo za trafny komentarz - komsomolcy- znow "polscy panowie " bawia sie w polityka i znow (ktory raz juz w dziejach???) wszystkim udowadniaja, ze o polityce maja takie pojecie jak ja o balecie

 • mielis

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby gazeta napisała, że było tak jak chciałby IK. to nazwano by ją poważną gazetą, a że pisze racjonalnie to nazywa się ją brukowcem.
  Brukowce to Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Dziennik !

 • eugeniuszmg

  Oceniono 2 razy 2

  Poczekajcie jeszcze trochę ( u nas wszystko jest możliwe jak braknie sensacji) to dowiemy się np,że to sam Kaczyński wysadził samolot albo ktoś z załogi lub np.jakiś generał bo takich się nie kontroluje.Oj durnieńkie te Polaczki.Nam najlepiej po 89 roku wyszła głupota i rozplenia się w szybkim tempie aż po dzień dzisiejszy.

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 5 razy 5

  No i co pisdzielce? Ruskie śmieją się w kułak z waszych teorii z dupy wziętych. Robicie pośmiewisko z Bulandy

 • agentczk22

  Oceniono 4 razy 0

  FAKTYCZNIE KOMSOMOLSKA PRAWDA

 • costa3500

  Oceniono 4 razy 2

  Myślę że ta ruska gazeta to też szmatławiec typu rzeczpospolita oba ledwo dychające wydawnictwa szukają sensacji aby podnieść nakład.Ja rzepy już nigdy nie kupię

 • zenblue1

  Oceniono 5 razy 3

  no to chyba Nadwislanskij Kraj znowu dostanie po d...----od nowego roku gaz po 700 dolarów za 1000 m 3

 • tempus

  Oceniono 11 razy 1

  "Co się dzieje w państwie polskim, jeśli w ciągu jednego dnia najpierw utrzymuje się tam, że ich prezydent został wysadzony w powietrze, a wkrótce po tym - że była to wiadomość przedwczesna?"

  Co się dzieje w Państwie Polskim??? Jest demokracja i każdy może pisać nawet bzdury. Rosjanom to najwyraźniej nie mieści się w głowach. Nie są w stanie pojąć że są kraje z wolną prasą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje