"Co się dzieje w państwie polskim"? Rosyjski brukowiec komentuje artykuł "Rzeczpospolitej"

31.10.2012 10:21

"Samolotu Kaczyńskiego nikt nie wysadził" - czytamy w tytule artykułu rosyjskiego tabloidu "Komsomolskaja Prawda" (Fot. Komsomolskaja Prawda)

"Samolotu Kaczyńskiego nikt nie wysadził" - czytamy w tytule artykułu rosyjskiego tabloidu "Komsomolskaja Prawda". "Panowie w Polsce bawią się w politykę" - kpi gazeta. Tak rosyjski brukowiec komentuje wczorajszą publikację "Rzeczpospolitej", w której podano nieprawdziwą informację o tym, że na wraku polskiego tupolewa znaleziono ślady trotylu.
"Co się dzieje w państwie polskim, jeśli w ciągu jednego dnia najpierw utrzymuje się tam, że ich prezydent został wysadzony w powietrze, a wkrótce po tym - że była to wiadomość przedwczesna?" - pyta dziennikarz rosyjskiego tabloidu. Po chwili sam sobie odpowiada: "Wszystko jest bardzo proste - w Polsce trwa polityczne starcie między Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim".

"Komsomolskaja Prawda" zauważa, że "siły stojące za Kaczyńskim wysuwały już wersję, iż prezydent się nie rozbił, lecz zginął w zamachu". "To okropna wersja. Jednak w polityce wszystkie środki są dobre" - wskazuje brukowiec. "Ale dlaczego w Rosji trzeba łapać się za serce za każdym razem, gdy panowie w Polsce bawią się w politykę?" - kpi "Komsomolskaja Prawda".

"Jeśli samolot zostałby wysadzony w powietrzu, to cała strefa schodzenia byłaby zawalona jego szczątkami. Maszyna rozbiła się przy uderzeniu o ziemię" - przekonuje brukowiec.

Dziennik publikuje też wypowiedź pilota oblatywacza Aleksandra Akimenkowa, który oświadczył, że nie wyobraża sobie, w jaki sposób można zaminować samolot prezydenta. "Przecież na lotnisku, z którego wystartowała maszyna z VIP-ami, pracują nie przypadkowi, lecz sprawdzeni ludzie" - powiedział. Akimenkow dodał, że "w rzeczywistości przyczyną katastrofy był błąd kapitana statku powietrznego".

"Komsomolskaja Prawda" to jedna z najpoczytniejszych rosyjskich gazet. Jej średni nakład wynosi od 700 tys. do 1,3 mln egzemplarzy.

Zobacz także
Komentarze (150)
"Co się dzieje w państwie polskim"? Rosyjski brukowiec komentuje artykuł "Rzeczpospolitej"
Zaloguj się
 • korada-1928

  Oceniono 510 razy 414

  Cos mi sie wydaje, ze ten "rosyjski brukowiec" jest powazniejsza gazeta od polskierj Rzepy. Jakos bardziej wywazone i logiczne sa twierdzenia rosyjskiego dziennika. Oby tak nasza prasa oceniala wypadki takie czy owakie.

 • szats69

  Oceniono 353 razy 287

  "Brukowiec" a pisze mądrzej niż Rz, to jak w takim razie nazwać rzeczpospolitą?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 117 razy 99

  Komsomolskaja Prawda - mimo okropnego tytulu - to jedna z lepszych i solidniejszych rosyjskich gazet, przynajmniej taka byla w czasie Perestrojki (jako pierwsza sie 'wyzwolila' i sprywatyzowala przez mlody personel etc - Gorby pozwalal). Wcale nie brukowiec i napewno lepsza i bardziej obiektywna, nizli holubiona przez Wybiorcza i...CIA 'Gazieta'.:)
  Co ciekawe, jesli chodzi o feralna wycieczke Kaczynskiego, to ma o niej dokladnie takie samo zdanie jak The Times, ktory jakos sie dziwnie upiera, ze zamachu i bomby nie bylo, bo musialyby to odnotowac NATOwskie satelity szpiegowskie.
  Wyglada wiec na to, ze Jarek i spolka to jakies paskudne agenty wplywu - zapewne sowieckiego betonu. Amen.

 • adamdark01

  Oceniono 105 razy 67

  Jarosław Kaczyński wiedział co będzie z samolotem, dlatego pojechał inną drogą,że niby to ma coś
  do załatwienia,ale to on przy pomocy oddanych sobie warchołów wysadził w powietrze swojego brata.
  kropka. Amen.
  adamdark.
  pozdrawiam przyjaciół.

 • hippolitkwas

  Oceniono 81 razy 47

  agent wpływu obcego mocarstwa dokonuje próby zamachu stanu przez artykuł w antyrządowym dzienniku ?

 • nty

  Oceniono 97 razy 35

  Pilot z Jaka wczoraj twierdził, że słyszał dwa wybuchy po uderzeniu samolotu w ziemię, więc gdzie były te wybuchy na ziemi czy w powietrzu? Ktoś tu jednak kłamie.

 • joolspl

  Oceniono 25 razy 21

  maja zdecydowanie racje. po poziomie "rz" to raczej polska gazeta jest brukowcem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje