Brudziński o "zamordowaniu 96 osób": Za co przepraszać? Nie ma żadnego powodu

31.10.2012 10:08
Joachim Brudziński

Joachim Brudziński (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Wczorajsze słowa Kaczyńskiego m.in. o "zamordowaniu 96 osób" i "brutalnej dyktaturze", które były reakcją na publikację "Rzeczpospolitej", wywołały burzę. Mimo że prokuratura zdementowała informacje zawarte w "Rz", a dziennik w pierwszej wersji oświadczenia przyznaje, że "się pomylił", politycy PiS nie widzą żadnego powodu, żeby z czegokolwiek się wycofywać. - Za co tu przepraszać? - mówił nam poirytowany Joachim Brudziński.
Wczorajsza publikacja "Rzeczpospolitej" o rzekomych śladach trotylu i nitrogliceryny na wraku prezydenckiego samolotu wywołała burzę. Mimo że na stronie internetowej dziennika pojawiło się oświadczenie, w którego pierwszej wersji padły słowa "pomyliliśmy się", politycy PiS konsekwentnie trwają przy tezie o zamachu. Natomiast we wczorajszych słowach Jarosława Kaczyńskiego, który zareagował na publikację stwierdzeniem, że 96 osób zostało "zamordowanych", nie widzą nic złego.

- Za co przepraszać? Nie ma powodu do jakichkolwiek przeprosin - mówi Brudziński i dodaje, że teza o zamachu jest przecież ciągle aktualna.

- W świetle tych informacji [podanych przez "Rz" - red.], bardzo prawdopodobnych, których prokuratura wcale nie zdezawuowała, teza o zamachu nadal pozostaje aktualna - stwierdza Brudziński.

- Nawiążę tylko do wczorajszego oświadczenia prokuratora Szeląga, że koncepcja zamachu nadal jest badana i w żaden sposób nie można jej wykluczyć, a już tym bardziej po potwierdzeniach prokuratury, że na pokładzie nie można wykluczyć obecności materiałów wybuchowych - mówi.

Hofman: mamy swoje źródła

Adam Hofman, rzecznik PiS, zapewnił w TVN24, że partia ma źródła potwierdzające doniesienia gazety. - My nie opieramy się tylko na artykule "Rzeczpospolitej". Mamy dostęp do pewnego źródła, które dokładnie potwierdza to, co jest w "Rzeczpospolitej"- mówi w "Jeden na Jeden" w TVN24 Hofman.

A kto jest źródłem? Tego Hofman nie chciał ujawnić. - W sytuacji, gdy mamy dziwne samobójstwa dotyczące różnych ludzi, którzy mają wiedzę na temat katastrofy smoleńskiej, my nie ujawnimy nazwiska człowieka oraz szczegółów tego, czego się dowiedzieliśmy - mówi.

Zobacz także
Komentarze (414)
Zaloguj się
 • pis_its_sick

  0

  Zapewne żonę i dzieci traktujesz również w taki sposób, złodzieju ( potwierdzony fakt z okresu " kształcenia " tego wybitnego " człowieka " ).
  Ależ ty bucu cholerny kiedyś od ludzi, Polaków, po tej gębie zarobisz... .
  ( i wtedy zachowasz się jak dziewczynka. Będziesz kwilił, błagając ratunku, szmaciarzu! )

 • mlot_na_mlotow

  0

  "Adam Hofman, rzecznik PiS, zapewnił w TVN24, że partia ma źródła potwierdzające doniesienia gazety. - My nie opieramy się tylko na artykule "Rzeczpospolitej". Mamy dostęp do pewnego źródła, które dokładnie potwierdza to, co jest w "Rzeczpospolitej"- mówi w "Jeden na Jeden" w TVN24 Hofman.

  A kto jest źródłem? Tego Hofman nie chciał ujawnić. - W sytuacji, gdy mamy dziwne samobójstwa dotyczące różnych ludzi, którzy mają wiedzę na temat katastrofy smoleńskiej, my nie ujawnimy nazwiska człowieka oraz szczegółów tego, czego się dowiedzieliśmy - mówi. "

  Czyli nie mają żadnego źródła tylko pie... to, co zawsze.

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  do 10 maja 2010

  Dowodca Polskich Sil Zbrojnych byl nejaki Lech Kaczynski odpowiedzialny za Polskie Wojsko
  +
  Dowodca Wojsk Powietrznych byl niejaki Blasik ustanowiony generalem przez Kaczynskiego, a tym samym odpowiedzialnym za Lotnictwo

  To ich glupota i arogancja , oraz paranoiczna rzadza wladzy zabily 94 osob

  94 Polakow zabila ich

 • rezun-one

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Brudziński powinniście przeprosić za zabicie tych ludzi.
  To wy robiliście nabór na tą pielgrzymkę. To wy zarządziliście lądowanie.

 • aala43

  Oceniono 1 raz 1

  TEN pan jest poslem???? przeciez nie ma kwalifikacji nawet na woznego w szkole (przepraszam wszystkich woznych!!!)

 • bogda35

  Oceniono 1 raz 1

  w.g. kodeksu Bodziewicza - pan Brudziński nie ma t.zw.zdolno.sci honorowych z uwagi na notoryczne publiczne kamstwo . W czasach gdy ten kodeks obowiazywał ludzi honoru- nikt nie żądałby od tego indywiduum przeprosin,nie podawal mu reki oraz nie przyjmował w domu ( jak m,owi hrabia w ":Lalce' nawet w przedpokoju.)

 • 3.janusz

  Oceniono 2 razy 2

  xx

  Czy ktoś kiedyś słyszał żeby CHAM przepraszał?

  xx

 • cynik24pl

  Oceniono 1 raz 1

  Dyktaturę, to chciałby wprowadzić, a jakże ale swoją. Nie pierwszy łgarz w tej opcji.

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  Brudziński czas najwyszy udaci się do psychiatry może uda się uratować trochę rozumu może nie wszystko stracone

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje