Brudziński o "zamordowaniu 96 osób": Za co przepraszać? Nie ma żadnego powodu

Joachim Brudziński

Joachim Brudziński (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Wczorajsze słowa Kaczyńskiego m.in. o "zamordowaniu 96 osób" i "brutalnej dyktaturze", które były reakcją na publikację "Rzeczpospolitej", wywołały burzę. Mimo że prokuratura zdementowała informacje zawarte w "Rz", a dziennik w pierwszej wersji oświadczenia przyznaje, że "się pomylił", politycy PiS nie widzą żadnego powodu, żeby z czegokolwiek się wycofywać. - Za co tu przepraszać? - mówił nam poirytowany Joachim Brudziński.
Wczorajsza publikacja "Rzeczpospolitej" o rzekomych śladach trotylu i nitrogliceryny na wraku prezydenckiego samolotu wywołała burzę. Mimo że na stronie internetowej dziennika pojawiło się oświadczenie, w którego pierwszej wersji padły słowa "pomyliliśmy się", politycy PiS konsekwentnie trwają przy tezie o zamachu. Natomiast we wczorajszych słowach Jarosława Kaczyńskiego, który zareagował na publikację stwierdzeniem, że 96 osób zostało "zamordowanych", nie widzą nic złego.

- Za co przepraszać? Nie ma powodu do jakichkolwiek przeprosin - mówi Brudziński i dodaje, że teza o zamachu jest przecież ciągle aktualna.

- W świetle tych informacji [podanych przez "Rz" - red.], bardzo prawdopodobnych, których prokuratura wcale nie zdezawuowała, teza o zamachu nadal pozostaje aktualna - stwierdza Brudziński.

- Nawiążę tylko do wczorajszego oświadczenia prokuratora Szeląga, że koncepcja zamachu nadal jest badana i w żaden sposób nie można jej wykluczyć, a już tym bardziej po potwierdzeniach prokuratury, że na pokładzie nie można wykluczyć obecności materiałów wybuchowych - mówi.

Hofman: mamy swoje źródła

Adam Hofman, rzecznik PiS, zapewnił w TVN24, że partia ma źródła potwierdzające doniesienia gazety. - My nie opieramy się tylko na artykule "Rzeczpospolitej". Mamy dostęp do pewnego źródła, które dokładnie potwierdza to, co jest w "Rzeczpospolitej"- mówi w "Jeden na Jeden" w TVN24 Hofman.

A kto jest źródłem? Tego Hofman nie chciał ujawnić. - W sytuacji, gdy mamy dziwne samobójstwa dotyczące różnych ludzi, którzy mają wiedzę na temat katastrofy smoleńskiej, my nie ujawnimy nazwiska człowieka oraz szczegółów tego, czego się dowiedzieliśmy - mówi.

Zobacz także
Komentarze (414)
Brudziński o "zamordowaniu 96 osób": Za co przepraszać? Nie ma żadnego powodu
Zaloguj się
 • tedj

  Oceniono 510 razy 488

  "Na czas negocjacji budżetu unijnego na lata 2014-2020 PiS nie będzie podejmować żadnych działań, które mogłyby być odebrane - w ocenie opinii międzynarodowej - jako próba osłabienia pozycji premiera Donalda Tuska - zadeklarował w RMF FM poseł PiS, Joachim Brudziński. "

  To było SZEŚĆ dni temu, jak zwykle łgał.

 • sargawska

  Oceniono 330 razy 292

  Wczorajsze show w wykonaniu PIS z J.Kaczynskim uswiadomilo mi calkowita MIZERIE tego towarzystwa . Powtarzam lepiej pozno niz wcale .Proponuje zbiorowe samobojstwo.Moze wtedy w nastepnych wyborach ta nieglosujaca czesc Polakow nie bedzie miala wreszcie zmartwienia na kogo glosowac .Ale !!!!!!!!! - z drugiej strony , o czym i kto ????? bedzie gosciem w TVN 24 ??????????.

 • tani_dran

  Oceniono 308 razy 290

  Teza o tym że to Jarosław posłał brata na śmierć dla zaspokojenia własnej pychy i żądzy władzy też jest nadal aktualna

 • luki1945

  Oceniono 277 razy 237

  W polityce przyznanie się do błędu i przeprosiny to coś niezwykle rzadkiego, więc postawa Brudzińskiego nie powinna nikogo dziwić

  wokolzycia.blox.pl/2012/10/Polityczny-trotyl.html

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 241 razy 225

  Jak się idzie po trupach do władzy to nie ma za co przepraszać. Jojo potwierdza, że ma du..pie prawdę, ma w du..pie Polaków. Oni chcą rozwalić państwo, żeby rządzić. Rządzić za wszelką cenę, nawet na gruzach i nawet za cenę wojny domowej, do której dążą ci narodowi socjaliści.

  To już jest zbrodnia, co robi Gmyz, Kaczyński i Brudziński. Jeżeli jeszcze Brudzińskiego można jakoś usprawiedliwiać, że jest po prostu za głupi, żeby to zrozumieć, to dla wielu z popierających PiS nie ma takiego usprawiedliwienia

 • az100

  Oceniono 153 razy 151

  Panie Brudziński nie kompromituj się Pan! (jeszcze bardziej).
  Teza w logice to: zdanie, założenie, twierdzenie języka, które jest zawsze prawdziwe niezależnie od wstawień w nim dokonanych. Tezy wyróżnia się na podstawie reguł dedukcyjnych.
  Teza bez dowodu nie jest tezą tylko hipotezą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje