Skutki historii matki dłużniczki: ściągalność grzywien w Opolu wzrosła 10-krotnie

Opolanka została aresztowana

Opolanka została aresztowana"Rzeczpospolita"

PRZEGLĄD PRASY. Dzisiaj wyniki kontroli Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącej zatrzymania w Opolu Joanny W. - samotnej matki dwójki dzieci. Skandal związany z historią opolanki przyniósł nieoczekiwane skutki - pisze "Rzeczpospolita".
- Ściągalność grzywien w opolskim sądzie wzrosła dziesięciokrotnie. - Setki osób dzwonią, by dowiedzieć się, jak to załatwić, by nie trafić do więzienia - powiedział gazecie Hubert Frankowski, wiceprezes Sądu Rejonowego w Opolu. - Musieliśmy z tego powodu założyć w sądzie dodatkowy telefon.

Przy okazji "Rzeczpospolita" ustaliła, że wbrew licznym doniesieniom Joanna W. formalnie jest wciąż mężatką. Urząd Kontroli Skarbowej ukarał ją zaś nie za błąd na fakturze, lecz za nierzetelne prowadzenie dokumentacji finansowej, gdy prowadziła kwiaciarnię. Sama wówczas dobrowolnie poddała się karze, której nie zapłaciła mimo wielokrotnego przekładania terminu. Dlatego sprawa trafiła do sądu.

Zobacz także
 • Opolanka została aresztowana"Rzeczpospolita" Po areszcie dla samotnej matki. MSW: "Policjanci działali zgodnie z prawem"
Komentarze (121)
Skutki historii matki dłużniczki: ściągalność grzywien w Opolu wzrosła 10-krotnie
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 288 razy 274

  No i proszę! Mamy już pierwsze pozytywne efekty zdecydowanych działań sądu i policji.
  Może korzystając z tych doświadczeń równie skutecznie pościągać należności z Gesslera i jemu podobnych "biedaków"? Może też się wystraszą i zaczną płacić?
  Ale się rozmarzyłem :-(

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 96 razy 66

  "Sukces"-statystyka się poprawiła...może publicznie powieśmy jakiegoś polityka za opowiadanie kłamstw.Jest statystyczna szansa,że inni politycy się opamiętają i zaczną mówić prawdę!
  I pamiętajcie --więzienie za niezapłaconą grzywnę,nie jest więzieniem za długi,skąd!A gó... w pozłotku to czekolada-bo też jest brązowe.

 • droch

  Oceniono 94 razy 54

  Niemożliwe - dlaczego znów miałem rację?! A może teraz wszyscy piszący o "biednej kobiecie, która pomyliła się kod pocztowy" będą mieli odwagę tutaj wrócić i zaszczekać pod stołem?

 • ch_znim

  Oceniono 63 razy 49

  Moze gazeta teraz rownie wielkimi literami na stronie głownej powinna napisac ze ani pani nie jest samotna matka ani niewinna ofiara? Bo o jej krzywdzie krzyczeliscie na pol strony, ale kiedy sie okazuje ze to jednak zwykla oszustka, to cos cichutko siedzicie. Czym sie roznicie od tak od wczoraj ponizanej przez was Rzepy??????????

 • jestemzalegalem

  Oceniono 71 razy 45

  Czyli jak mowia, nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo :)

  Chociaz taka sytuacja nie powinna sie zdarzyc.

 • stan-1

  Oceniono 62 razy 44

  Czy tak skuteczni są do ściągania należności od przekrętów na miliony?

 • dziadekjam

  Oceniono 52 razy 22

  I znowu sensacja a la "Rzeczpospolita"...i jakie precyzyjne dane "ściągalność grzywien w Opolu wzrosła 10-krotnie.
  Kiedy sprostowanie, że nie w Opolu, a w polu i nie ściągalność grzywien, a ilość chwastów...?

 • miko11111

  Oceniono 35 razy 9

  i o to chodziło Platformie Obywatelskiej !

  w budżecie na 2013 r zapisali,
  że 20 mld zł będzie pochodziło z grzywien

 • polskanorma

  Oceniono 11 razy 7

  Ha ... nie trzeba było tak szczekać na policjantów i sędziów. Każdy kij ma dwa końce. Jeśli ma się dwoje dzieci i "samotnie" się je wychowuje, to trzeba odpowiedzialnie projektować swoje życie od którego jest zależne życie tych mniejszych, których teraz traktuje jak żywą tarczę ....

  www.ebos.pl/wiadomosci/1597_zatrzymanie_matki_w_opolu_druga_strona_medalu.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje