Skutki historii matki dłużniczki: ściągalność grzywien w Opolu wzrosła 10-krotnie

31.10.2012 08:13
Opolanka została aresztowana

Opolanka została aresztowana"Rzeczpospolita"

PRZEGLĄD PRASY. Dzisiaj wyniki kontroli Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącej zatrzymania w Opolu Joanny W. - samotnej matki dwójki dzieci. Skandal związany z historią opolanki przyniósł nieoczekiwane skutki - pisze "Rzeczpospolita".
- Ściągalność grzywien w opolskim sądzie wzrosła dziesięciokrotnie. - Setki osób dzwonią, by dowiedzieć się, jak to załatwić, by nie trafić do więzienia - powiedział gazecie Hubert Frankowski, wiceprezes Sądu Rejonowego w Opolu. - Musieliśmy z tego powodu założyć w sądzie dodatkowy telefon.

Przy okazji "Rzeczpospolita" ustaliła, że wbrew licznym doniesieniom Joanna W. formalnie jest wciąż mężatką. Urząd Kontroli Skarbowej ukarał ją zaś nie za błąd na fakturze, lecz za nierzetelne prowadzenie dokumentacji finansowej, gdy prowadziła kwiaciarnię. Sama wówczas dobrowolnie poddała się karze, której nie zapłaciła mimo wielokrotnego przekładania terminu. Dlatego sprawa trafiła do sądu.

Zobacz także
Komentarze (121)
Zaloguj się
 • pmp3

  Oceniono 1 raz 1

  czasami nie można odebrać pisma od policji bowiem wtykają je w drzwi zamiast wysłać pocztą, zaś później tłumaczą, że wszystko było lege artis

  www.tokfm.pl/blogi/pmp3
  pmp3.blox.pl/html

  zatem byłbym ostrożny z ferowaniem wyroków

 • micki11

  Oceniono 6 razy 4

  Po prostu panienka się przeliczyła. Myślała że się uda a tu kicha, chociaż sąsiedzi się spisali. Warto było.

 • antybiurokrata

  Oceniono 6 razy 2

  A jak by ja rozstrzelali to ściągalność by wzrosła 100-krotnie.

  Kasa dla biurw jest najważniejsza.

 • freejazzy

  Oceniono 8 razy 6

  Historia Opolanki przyniosła NIEOCZEKIWANE skutki?! Skąd taki wniosek? Jak najbardziej oczekiwane, i co więcej: potwierdzające nasze polskie podejście "jakoś to będzie" - nie zapłaciłem - jakoś to będzie, może się rozejdzie po kościach... nie oddałem długu - jakoś to będzie, może wierzyciel zapomni... Nie ubezpieczyłem się - jakoś to będzie, może mnie nie zaleje...
  Ale jak już komornik zastuka do drzwi, wtedy OLA BOGA!! No ja głupi... mogłem pomyśleć wcześniej, mogłem spróbować się układać, mogłem poprosić o spłatę w ratach... Ale nie, pomyślałem dopiero wtedy kiedy komornik wyprowadził moje auto z garażu albo kiedy wyrzucają mnie z domu.

  Historia Opolanki ma tę dobrą stronę, że setki ludzi będzie miało okazję się pewnych rzeczy nauczyć na cudzych błędach, a nie na własnych - i jak widać, to działa!

 • polska_baba

  Oceniono 7 razy -1

  "Ściągalność grzywien w opolskim sądzie wzrosła dziesięciokrotnie"

  To do następnej samotnej matki* niech antyterroryści wejdą z drzwiami i gazem łzawiącym, to ściągalność w tej grupie "przestępczej" będzie 100-procentowa.

  *Nieważne, czy ta pani formalnie jest mężatką czy nie jest. Faktem jest, że mieszka sama z dziećmi.

 • polskanorma

  Oceniono 11 razy 7

  Ha ... nie trzeba było tak szczekać na policjantów i sędziów. Każdy kij ma dwa końce. Jeśli ma się dwoje dzieci i "samotnie" się je wychowuje, to trzeba odpowiedzialnie projektować swoje życie od którego jest zależne życie tych mniejszych, których teraz traktuje jak żywą tarczę ....

  www.ebos.pl/wiadomosci/1597_zatrzymanie_matki_w_opolu_druga_strona_medalu.html

 • hippolitkwas

  Oceniono 6 razy 4

  Państwo nie ulega terrorowi mediów.

 • zenek.1950

  Oceniono 5 razy 5

  Trochę nie na temat, ale... Mieszkam w bloku spółdzielczym. Parę lat temu Spółdzielnia wywiesiła kwotę zadłużenia mieszkańców z mojej klatki i z tego zadłużenia wynikało, że połowa mieszkańców nie płaci czynszu. Podobnie było w innych blokach. Gdy Spółdzielnia wywiesiła, że ujawni kto nie płaci to szum podniósł się wielki, że to tajemnica danych osobowych i takie tam. Jednak i tu uwaga ! W następnym kwartale zaległosci nie było o czym informowało obwieszczenie na tablicy w klatce, a mieszkańcy jakos zaczęli się do siebie usmiechać...

 • judas1

  Oceniono 4 razy 0

  " Ściągalność grzywien w opolskim sądzie wzrosła dziesięciokrotnie."

  Co nie zmienia faktu idiotycznego zachowania opolskich budżetowców...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje