Rosyjski deputowany żąda od Polski przeprosin za publikację "Rz"

31.10.2012 07:57
Oświadczenie na stronie rp.pl

Oświadczenie na stronie rp.pl (Fot. rp.pl)

Franc Klincewicz, deputowany partii Putina, zarzuca Polakom spekulacje w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rosyjski polityk żąda oficjalnych przeprosin za wczorajszą publikację "Rzeczpospolitej" i "wpłynięcia na pracowników, którzy rozpowszechniają kłamliwą informację" - informuje serwis RMF FM.
Deputowany Jednej Rosji, wiceszef komisji obrony, jest oburzony artykułem w "Rzeczpospolitej" i działaniem polskich polityków. Jego zdaniem wczorajsza sytuacja to "nowa fala spekulacji dotyczących katastrofy", która może doprowadzić do pogorszenia polsko-rosyjskich stosunków. Polityk wystosował pisma do prokuratury i Komitetu Śledczego. Żąda podjęcia "prokuratorskich kroków".

Klincewicz obawia się, że intencją tego typu publikacji prasowych może być chęć ataku na Prokuraturę Generalną oraz rosyjskie struktury zajmujące się badaniem katastrofy smoleńskiej. - Takich incydentów nie można przemilczać i należy reagować - mówi cytowany przez RMF FM deputowany i żąda od Polaków oficjalnych przeprosin.

Zobacz także
Komentarze (148)
Zaloguj się
 • szmerek_ws

  0

  Głupia baba. Pieprzy bzdury od wielu lat. Przez takich profesorów jesteśmy coraz głupsi.

 • box-of-surprises

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu żąda od Polski? Niech "Rz" przeprasza, i ewentualnie, płaci za swój dziennikarski profesjonalizm.

 • cyndyndanda

  Oceniono 3 razy 3

  jasne, ze zostali zamordowani - kaczy psychopata wyslal nieszczesnego prezia-poljajowca na pewna smierc, a tych co przezyli brudzio dobijal kradzionymi trampkami.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz -1

  Franc Klincewicz potrzebuje się leczyć. Polska ma prawo Boskie i ludzkie doszukiwać się przyczyn katastrofy smoleńskiej aż do końca świata. Tego prawa nikt krajowi nie odbierze, nawet Rosja! Zresztą, Polska nie wini narazie Rosji za zamach, ale stwierdza, że MAK rosyjski z racji nieznanych popełnił błąd, nie znajdująć śladów wybuchu! To nie jest mały błąd, ale gigantyczny. To Rosja musi za to Polskę przeprosić!

 • zgryz3

  Oceniono 2 razy 2

  Żaden gryzipiór by z czymś takim nie ośmielił się wyskoczyć, gdyby nie rozbijający systematycznie państwo polskie od środka PiS z głównym duchowym sprawcą smoleńskiego nieszczęścia Jarkiem.

 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  Zgadzam się z opinią deputowanego z przeprosinami wysłać ostatnią tutką pomyleńca Jarusia wraz ze świtą,ewentualnie do Moskwy nie daleko to całe bydło PiS-owskie wysłać z pielgrzymką,moja babcia 300 km do Częstochowy chodziła na bosaka.

 • kniazwitold

  Oceniono 4 razy 4

  Zacznijmy wysylac wnioski do prokuratur, o badanie zachowania naczelengo rzepki i jego pisarczyka pod kontem wywolywania niepokojow spolecznych, destalilizacji systemu i poswiadczania nieprawdy.

  Ci ludzie zrobily to swiadomie i z premedytacja, wiec powinni za to beknac.

 • noken

  Oceniono 6 razy -2

  morda w kubel, klincewicz

 • interfere

  Oceniono 3 razy 1

  Rzeczpospolita nie napisała "TO BYŁ ZAMACH", a gdyby nawet, lepiej niech się ruski nie wypowiada jak rząd ma "wpływac na pracowników" gazety aby pisali to co się Putinowi podoba. W swoim kraju mogą przy pomocy "nieznanych sprawców" likwidować niewygodnych dziennikarzy. Od nas niech się odfakują.
  Rzepa napisała co napisała. Miała prawo. Jeśli to brednie odbije im się to czkawką, bo sam Jarek im nie pomoże.Tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje