"Cezary Gmyz chciał tym tekstem podpalić państwo" [KOMENTARZE]

Seweryn Blumsztajn

Seweryn Blumsztajn (Fot. Franciszek Mazur/AG)

- Publikacja "Rzeczpospolitej", a później przyznanie, że oparto ją na niepotwierdzonych informacjach, uderzyły w wizerunek dziennika - ocenia w Presserwisie Wiesław Władyka z "Polityki". - Cezary Gmyz chciał tym tekstem podpalić państwo - ostro komentuje publicysta "GW" Seweryn Blumsztajn.
Presserwis zapytał publicystów o ich ocenę wczorajszej publikacji "Rzeczpospolitej". Cezary Gmyz ogłosił, że na wraku prezydenckiego tupolewa odnaleziono ślady trotylu i nitrogliceryny. Artykuł wywołał polityczną burzę i falę oskarżeń. Gmyz w kolejnych wywiadach mówił, że wiadomość potwierdziły mu cztery niezależne źródła. A w końcu prokuratura zdementowała te informacje.

- Próba (Gmyza - red.) okazała się żałosna, najbardziej dziwi mnie, że tego typu prawicowi publicyści z góry krytykują instytucje polskiego państwa - efekt i jakość pracy nie ma dla nich żadnego znaczenia. (...) Sami skazują się na konfabulację - zaznacza Blumsztajn. - "Rz" zeszła do poziomu "Gazety Polskiej Codziennie" - kończy jeden z założycieli "Gazety Wyborczej".

Publikację "Rzeczpospolitej" krytycznie ocenia także Wiesław Władyka z "Polityki", który twierdzi, że uderzyła ona w wizerunek dziennika.

- Może warto by się zastanowić, gdzie redakcja "Rz" popełniła w tej sprawie błąd - mówi z kolei Sylwester Latkowski z "Wprost". I zauważa, że służby państwowe zdementowały informacje dziennika dopiero o 13.30. To zachowanie władz i prokuratury Latkowski nazywa "skandalicznym".

Zobacz także
 • Tak Twitterowicze śmieją się z Cezarego Gmyza Twitter do Gmyza: "Cezary - odbierz". Gmyz: "Z niczego się nie wycofuję"
 • "Pomyliliśmy się..." z tekstu "Rzeczpospolitej" znika kluczowe zdanie
Komentarze (480)
"Cezary Gmyz chciał tym tekstem podpalić państwo" [KOMENTARZE]
Zaloguj się
 • hrabia_onejski

  Oceniono 1137 razy 963

  Jakby nie było, Prezes dał się wkręcić w g..ną sprawę i pokazał swoje prawdziwe oblicze. Przez dwa miesiace udawał idiotę, że zmienia wizerunek, ze teraz już będzie dobry i łagodny a tu masz!! Dał się przekręcić jak gó...arz, jak Jasiu w piaskownicy.
  Prezes nigdy się nie zmieni i wszyscy musza to wreszcie pojąć. Z małpy nie zrobisz lwa!

 • logika0

  Oceniono 742 razy 644

  Jeśli Gmyz chciał podpalić Państwo to wszystkie inne media wczoraj i widze nadal dzis ładnie na ten żar dmuchają, żeby nie zgasł.
  Proponuję dzis zająć sie bezrobociem. Albo jak tak bardzo lubimy ocierać się o Rosje to może jak obniżyc koszt gazu od nich.
  To są problemy.

 • jkierul

  Oceniono 563 razy 475

  Mówi się o stanie państwa, może trzeba porozmawiać o stanie dziennikarstwa. Redaktor naczelny Rzepy powinien zająć się innym rodzajem działalności. Red. Gmyz nigdy nawet nie powinien zostać przyjęty do pracy w gazecie - mówię to na podstawie wieloletniej obserwacji jego pracy.

 • ugrydul

  Oceniono 373 razy 325

  Żartownisiowi, który zgłosił bombę w Złotych Tarasach grozi 8 lat. Debil Gmyz, po którego tekście mogło dojść do zamachu stanu (Kaczor o mało co się nie zesikał, żeby to zrobić) Też powinien za to beknąć.

 • 1andrzejk196

  Oceniono 311 razy 263

  Radzę Gmyzowi zakup dodatkowej szczoteczki do zębów,bo gdy PiS (nie daj Boże) dojdzie do władzy,na pewno się przyda.

 • fakiba

  Oceniono 213 razy 185

  Bombę podłożył Gmyż lont podpalili Kaczor z Macierewiczem do spółki a pieprznęło w pisuar przy okazji śmierdzącą zawartością obrzucając gazetkę brawo proszę częściej

 • 69jurek

  Oceniono 304 razy 154

  Gmyz chciał równierz ośmieszyć kaczyńskiego. Ciekawe czyje służby go inspirowały. Bo że byłinspirowany to więcej niżpewne.

 • klara551

  Oceniono 141 razy 129

  Dziennik Rzeczpospolita zasłużył na warzywny skrót rzepa.I sam przez gmyzowanie się wyrwie jak ta rzepa z bajki o dziadku. Rzepa w ten sposób nobilituje tabloidy do poziomu rzetelnej prasy. Teraz zamiast mówić o kimś,czy czymś ,że gada głupoty możemy mówić -rzepi albo gmyzuje. O durniu możemy powiedzieć,że nieźle pogmyzował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje