Twitter do Gmyza: "Cezary - odbierz". Gmyz: "Z niczego się nie wycofuję"

30.10.2012 18:40
Tak Twitterowicze śmieją się z Cezarego Gmyza

Tak Twitterowicze śmieją się z Cezarego Gmyza (fot. Twitter)

Cezary Gmyz, który napisał tekst o rzekomych śladach po środkach wybuchowych na wraku tupolewa, przestał odbierać telefon po tym, jak informacje w jego artykule zostały zdementowane przez jego redakcję. "Cezary - odbierz" - piszą do niego twitterowicze i wymieniają się memami i żartami z dziennika. Gmyz odezwał się wieczorem: Z niczego się nie wycofuje.
Cezary Gmyz jest autorem artykułu na czołówce dzisiejszej "Rzeczpospolitej" o śladach materiałów wybuchowych (trotylu i nitrogliceryny) na wraku prezydenckiego tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Ślady miały być wykryte przez polskich prokuratorów na fotelach i niektórych ciałach ofiar.

Doniesienia wywołały burzę w kraju. PiS zwołał nadzwyczajne posiedzenie rodzin smoleńskich i zespołu Antoniego Macierewicza. Jarosław Kaczyński zażądał podania się rządu do dymisji. Prokuratura wojskowa zdecydowanie zdementowała informacje dziennika.

Gmyz zapewniał w rozmowie z Gazetą.pl, że informację sprawdzał "bardzo rzetelnie w czterech niezależnych źródłach".

"Rz" dementuje. "Cezary - odbierz"

Po godzinie 15.30 "Rzeczpospolita" zdementowała artykuł Gmyza. "Pomyliliśmy się, pisząc dziś o trotylu i nitroglicerynie. To mogły być te składniki, ale nie musiały" - napisała redakcja. Po jakimś czasie usunęła z oświadczenia słowa "pomyliliśmy się".

W tym momencie Gmyz nabrał już wody w usta i przestał odbierać telefony. "Cezary - odbierz proszę" - napisał do niego na Twitterze dziennikarz TVN Krzysztof Skórzyński.

"Gdzie jest Cezary Gmyz? Jakieś oświadczenie, wyjaśnienia? Rano błyszczał w mediach, teraz nie ma nic do powiedzenia?" - pytał na Twitterze dziennikarz TOK FM Tomasz Sekielski.

Gmyz: Z niczego się nie wycofuję

Gmyz około 19 skomentował sytuację: "Z niczego się nie wycofuję. Moi informatorzy to ludzie o najwyższej wiarygodności. Źródła od siebie niezależne. I zawsze będę ich chronił" - napisał na Twitterze.W rozmowie z Niezależną.pl podtrzymał swoje stanowisko: - Po rozmowie ze mną redakcja "Rzeczpospolitej" usunęła ze swego oświadczenia słowa "pomyliliśmy się" i uważam to za satysfakcjonujące. Myślę, że zebrany przeze mnie materiał pokazuje, że wysoce prawdopodobne jest, iż wykryte substancje to trotyl i nitrogliceryna. Wbrew temu, co twierdzi prokuratura, użyte przez nią urządzenie nie służy bowiem do wykrywania pestycydów czy kosmetyków, lecz materiałów wybuchowych - mówił.

Sieć śmieje się z "Rzeczpospolitej"

Internet szybko zalała fala żartów i memów na temat Gmyza i "Rzeczpospolitej". "Jaka jest ulubiona woda mineralna naczelnego Rzepy? Cztery źródła" - śmieje się na Twitterze Sekielski. Jarosław Kuźniar z TVN24 pisze: "KONIEC ZAGADKI: claim radiowej reklamy 'Rzeczpospolitej' brzmi: 'Rzeczpospolita - pobudza myślenie'. Brawa za konsekwencję!" - pisze.

"Strzał w stopę", "Niech redakcja się zdecyduje na jedną wersję, bo można się pogubić", "Na pokładzie wraku tupolewa wykryto ślady siarki. Czy był tam sam Diabeł?" - pisali inni internauci.

Swoje trzy grosze dorzucił dziennikarz Polsatu Klaudiusz Slezak: "Posądzicie mnie o szaleństwo, ale moim zdaniem Cezary Gmyz został w tej sprawie wykorzystany. Przez kogo? Przez tego, który na tym zyskał..." - napisał Slezak.

Gmyza bronił na Facebooku Dominik Zdort. "Ja nie przepraszam. Gmyz też nie. Aż się boję ujawnić, kto napisał te przeprosiny...", "prokuratura powiedziała to, co napisał Gmyz" - napisał. Screen z tej wypowiedzi został zamieszczony na Twitterze.W rozmowie z nami Zdort nie chciał komentować tego wpisu. - Tej rozmowy nigdy nie było. Wyprę się jej - po czym rozłączył się.

Komentarze (348)
Zaloguj się
 • arno-ger

  Oceniono 2 razy 0

  Gmyz na zawsze zostanie symbolem dziennikarskiego przygłupa ! Jak mozna być dziennikarzem będąc takim oszołomem ?

 • ctadek

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko gmyz jest pierwszym i jedynym swiadkiem mardu smolenskiego,niech sad zwolni go z tajemnicy i zapyta

 • dbacz

  Oceniono 1 raz 1

  Jakie "losowo" wybrane komentarze, bo uwieżę, mam wrażenie jak bym czytał Trybunę Ludu, ach to tylko tytuł się zmienił reszta po staremu

 • jim19

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuje nowe słowo "gmyznąc się" i tak Rzepa "gmyznęła się" albo "pan poseł X gmyznął" czyli chlapnął jak łysy o beton.

 • 3.janusz

  Oceniono 4 razy 4

  Intryguje mnie pytanie:
  czy bardziej jest obłąkany, Gmyz czy Macierewicz.

 • dargomysl

  Oceniono 4 razy -2

  moje zrodla scisle tajne to brudzinski hoffman i kaczynski ale bede bronil ich tajnosci bo sa to moi tajni donosiciele. glowny " prawdomowny i piszacy sama prawde laureat nagrody macierewicza w dozeniu do prawdy.maly dziennikarzyna duma swoich rodzicow .gmyz

 • arey

  Oceniono 8 razy -4

  Panie Cezary. Szacun!!!!!!!! Brawo za odwagę. Po jazgocie rządowych dziennikarzy widać, że strzał był celny.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 6 razy 0

  gmyz powinien się powiesić jak pewien chorąży który słyszał trzy wybuchy.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 4

  gmyz,podaj te źródła proszę,a może te źródła to kartofel,maciar,hofman i pitbull kurski???????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje