Twitter do Gmyza: "Cezary - odbierz". Gmyz: "Z niczego się nie wycofuję"

Tak Twitterowicze śmieją się z Cezarego Gmyza

Tak Twitterowicze śmieją się z Cezarego Gmyza (fot. Twitter)

Cezary Gmyz, który napisał tekst o rzekomych śladach po środkach wybuchowych na wraku tupolewa, przestał odbierać telefon po tym, jak informacje w jego artykule zostały zdementowane przez jego redakcję. "Cezary - odbierz" - piszą do niego twitterowicze i wymieniają się memami i żartami z dziennika. Gmyz odezwał się wieczorem: Z niczego się nie wycofuje.
Cezary Gmyz jest autorem artykułu na czołówce dzisiejszej "Rzeczpospolitej" o śladach materiałów wybuchowych (trotylu i nitrogliceryny) na wraku prezydenckiego tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Ślady miały być wykryte przez polskich prokuratorów na fotelach i niektórych ciałach ofiar.

Doniesienia wywołały burzę w kraju. PiS zwołał nadzwyczajne posiedzenie rodzin smoleńskich i zespołu Antoniego Macierewicza. Jarosław Kaczyński zażądał podania się rządu do dymisji. Prokuratura wojskowa zdecydowanie zdementowała informacje dziennika.

Gmyz zapewniał w rozmowie z Gazetą.pl, że informację sprawdzał "bardzo rzetelnie w czterech niezależnych źródłach".

"Rz" dementuje. "Cezary - odbierz"

Po godzinie 15.30 "Rzeczpospolita" zdementowała artykuł Gmyza. "Pomyliliśmy się, pisząc dziś o trotylu i nitroglicerynie. To mogły być te składniki, ale nie musiały" - napisała redakcja. Po jakimś czasie usunęła z oświadczenia słowa "pomyliliśmy się".

W tym momencie Gmyz nabrał już wody w usta i przestał odbierać telefony. "Cezary - odbierz proszę" - napisał do niego na Twitterze dziennikarz TVN Krzysztof Skórzyński.

"Gdzie jest Cezary Gmyz? Jakieś oświadczenie, wyjaśnienia? Rano błyszczał w mediach, teraz nie ma nic do powiedzenia?" - pytał na Twitterze dziennikarz TOK FM Tomasz Sekielski.

Gmyz: Z niczego się nie wycofuję

Gmyz około 19 skomentował sytuację: "Z niczego się nie wycofuję. Moi informatorzy to ludzie o najwyższej wiarygodności. Źródła od siebie niezależne. I zawsze będę ich chronił" - napisał na Twitterze.W rozmowie z Niezależną.pl podtrzymał swoje stanowisko: - Po rozmowie ze mną redakcja "Rzeczpospolitej" usunęła ze swego oświadczenia słowa "pomyliliśmy się" i uważam to za satysfakcjonujące. Myślę, że zebrany przeze mnie materiał pokazuje, że wysoce prawdopodobne jest, iż wykryte substancje to trotyl i nitrogliceryna. Wbrew temu, co twierdzi prokuratura, użyte przez nią urządzenie nie służy bowiem do wykrywania pestycydów czy kosmetyków, lecz materiałów wybuchowych - mówił.

Sieć śmieje się z "Rzeczpospolitej"

Internet szybko zalała fala żartów i memów na temat Gmyza i "Rzeczpospolitej". "Jaka jest ulubiona woda mineralna naczelnego Rzepy? Cztery źródła" - śmieje się na Twitterze Sekielski. Jarosław Kuźniar z TVN24 pisze: "KONIEC ZAGADKI: claim radiowej reklamy 'Rzeczpospolitej' brzmi: 'Rzeczpospolita - pobudza myślenie'. Brawa za konsekwencję!" - pisze.

"Strzał w stopę", "Niech redakcja się zdecyduje na jedną wersję, bo można się pogubić", "Na pokładzie wraku tupolewa wykryto ślady siarki. Czy był tam sam Diabeł?" - pisali inni internauci.

Swoje trzy grosze dorzucił dziennikarz Polsatu Klaudiusz Slezak: "Posądzicie mnie o szaleństwo, ale moim zdaniem Cezary Gmyz został w tej sprawie wykorzystany. Przez kogo? Przez tego, który na tym zyskał..." - napisał Slezak.

Gmyza bronił na Facebooku Dominik Zdort. "Ja nie przepraszam. Gmyz też nie. Aż się boję ujawnić, kto napisał te przeprosiny...", "prokuratura powiedziała to, co napisał Gmyz" - napisał. Screen z tej wypowiedzi został zamieszczony na Twitterze.W rozmowie z nami Zdort nie chciał komentować tego wpisu. - Tej rozmowy nigdy nie było. Wyprę się jej - po czym rozłączył się.

Komentarze (348)
Twitter do Gmyza: "Cezary - odbierz". Gmyz: "Z niczego się nie wycofuję"
Zaloguj się
 • nietakmabyc

  Oceniono 925 razy 809

  Może to wszystko byłoby śmieszne, gdyby nie fakt, że ktoś z pełną premedytacją próbuje destabilizować państwo.

 • fakiba

  Oceniono 685 razy 519

  Pan Gmyz pewnie jest zajęty szukaniem pracy w nowej gazecie którą będzie mógł ośmieszać

 • 70jurek

  Oceniono 491 razy 369

  Gmyz wykonał kawał roboty aby ośmieszyć kaczyńskiego. Ciekawe na czyje zlecenie.

 • ziutka333

  Oceniono 344 razy 282

  Zapytajcie się Cezarego Gmyza kto odpowiada za huragan w USA. Odpowiedź może być tylko jedna to Donald Tusk i gdy Jarosłsw Kaczyński dojdzie do władzy to Go i za to rozliczy

 • marsyas

  Oceniono 328 razy 280

  Ciekawe, czy Cezary Gmyz napisał artykuł sam z siebie, czy może otrzymał takie zadanie w redakcji.

 • staalkeer

  Oceniono 348 razy 150

  Tak to już jest że jedne media wchodzą w dupę pisowi pisząc o zamachach i trotylu a drugie wchodzą w dupę PO pisząc po 30 minutach że to jest trotyl z bombardowań z drugiej wojny światowej. Polskie media zaczerpnęły najgorsze wzorce z amerykańskich mediów. Jesli nie będziemy świadomym społeczeństwem to zrobią z nas takich idiotów jak w USA gdzie będą dwie partie które robią to samo i reprezentują takie same grupy interesów ale fanatycy z każdej ze stron toczą zażarte boje o to która jest lepsza.

 • mryetan

  Oceniono 177 razy 117

  "Internet szybko zalała fala żartów i memów"

  MEMów? chyba już jestem stary

 • suche_majtki_na_dnie_morza

  Oceniono 88 razy 74

  powinniśmy dziękować temu panu że ośmieszył wręcz cały piss i niektóre osoby z rodzin smoleńskich. rano "konferencja" a raczej rodzaj sądu inkwizycji gdzie padały takie słowa i oskarżenia że aż uszy więdły. dziękujemy ci cezary pokazałeś światu jaki gnida jest z jarka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje