Kaczyński o materiałach wybuchowych: My mamy swoje źródła

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Jarosława Kaczyńskiego nie przekonała ani wyjaśnienie prokuratury, ani przyznanie się do błędu "Rzeczpospolitej". Prezes PiS jest przekonany, że na miejscu katastrofy w Smoleńsku znaleziono "materiały wybuchowe". - My całkowicie podtrzymujemy swoje zdanie - oświadczył.
Jarosław Kaczyński rozmawiał po południu z prokuratorem generalnym i szefem prokuratury wojskowej w Warszawie. To oni dementowali doniesienia "Rzeczpospolitej" o śladach "trotylu i nitrogryceryny" na miejscu katastrofy tupolewa. Do pomyłki przyznała się też redakcja "Rz". - To tylko jest określenie kondycji polskich mediów. Ze smutkiem to przyjmuję. "Rzeczpospolita" - "Rzeczpospolitą". My mamy swoje źródła informacji. (...) Nie chodziło o nic innego jak o materiały wybuchowe. (...) Wiem jedno, zostały stwierdzone przy udziale urządzeń, które bardzo, bardzo rzadko się mylą - mówił po spotkaniu z prokuratorami Kaczyński.

Nawiązał też do słów Donalda Tuska, który krytykował go za ostre słowa o "zabójstwie" 96 osób. - Jest rzeczą niedopuszczalną, aby lider opozycji, korzystając, delikatnie mówiąc, z nieścisłych materiałów prasowych, wysnuwał wnioski, które dewastują państwo polskie -mówił premier. - Nie wiem, czy pan Tusk chce mnie zamordować, czy też ograniczyć do banicji. Te słowa wykazują, jak bardzo się denerwuje, jak bardzo wie, że prawda i tak wyjdzie na jaw - tak prezes PiS komentował słowa z konferencji premiera. - Ta prawda w końcu doprowadzi, że to on znajdzie się w niesłychanie trudnej sytuacji - mówił dziennikarzom Kaczyński i zapowiedział wniosek o odwołanie rządu Donalda Tuska.

Zobacz także
 • Wrak Tu-154/Michał Setlak Ekspert weryfikuje cztery teorie ws. trotylu. "Ładunek wybuchowy? Poroniony pomysł"
Komentarze (650)
Kaczyński o materiałach wybuchowych: My mamy swoje źródła
Zaloguj się
 • ga.1.2

  Oceniono 1046 razy 934

  Komentowac na powaznie sie tego nie da,wiec co bylo ?Byl hel ,mgla .bomby magnetyczne.Teraz jest trotyl i nitrogliceryna a na koncu bedzie bomba atomowa

 • alisci

  Oceniono 819 razy 733

  Pytanie o zdrowie psychiczne prezesa PiS pozostaje dramatycznie zasadne. Poseł Kaczyński to sejmowy Natanek. Niestety, stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie.

 • vatican_commandos

  Oceniono 697 razy 617

  W sprawie tzw. źródeł Kaczyńskiego
  powinni wypowiadać się wyłącznie
  jego lekarze.

 • poleczka-2

  Oceniono 676 razy 586

  Kaczyński chory człowieku schizofrenia jest nie uleczalna ale można ją podleczyć proszę Lecz się ty i twój Macierewicz !

 • silthor

  Oceniono 640 razy 568

  Moje własne źródła są natomiast przekonane, że Jarosław Kaczyński jest poważnie chory psychicznie. Udało im się nawet ustalić, że dzisiaj jego stan uległ znacznemu pogorszeniu.

 • adamwlondynie

  Oceniono 580 razy 512

  Dwa wyjścia: 1. Trybunał Stanu i więzienie, 2. Psychiatryk, leczenie zamknięte.

 • malkowitch

  Oceniono 370 razy 334

  Jarek, to w końcu jak to było, to Putin strzelał czy Tusk, bo ta się pogubiłem.

 • dyskootantka

  Oceniono 108 razy 106

  Panie Kaczyński, ktoś powinien panu to w końcu powiedzieć: mimo wielu pańskich wysiłków, żeby zainteresować premiera swoimi wyskokami, mimo, że chciałby pan, żeby się z panem liczył, osiągnął pan tylko tyle, że premier Tusk ma pana w du...ie. Tyle w temacie pańskiej wielkości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje