Kaczyński o materiałach wybuchowych: My mamy swoje źródła

30.10.2012 17:08
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Jarosława Kaczyńskiego nie przekonała ani wyjaśnienie prokuratury, ani przyznanie się do błędu "Rzeczpospolitej". Prezes PiS jest przekonany, że na miejscu katastrofy w Smoleńsku znaleziono "materiały wybuchowe". - My całkowicie podtrzymujemy swoje zdanie - oświadczył.
Jarosław Kaczyński rozmawiał po południu z prokuratorem generalnym i szefem prokuratury wojskowej w Warszawie. To oni dementowali doniesienia "Rzeczpospolitej" o śladach "trotylu i nitrogryceryny" na miejscu katastrofy tupolewa. Do pomyłki przyznała się też redakcja "Rz". - To tylko jest określenie kondycji polskich mediów. Ze smutkiem to przyjmuję. "Rzeczpospolita" - "Rzeczpospolitą". My mamy swoje źródła informacji. (...) Nie chodziło o nic innego jak o materiały wybuchowe. (...) Wiem jedno, zostały stwierdzone przy udziale urządzeń, które bardzo, bardzo rzadko się mylą - mówił po spotkaniu z prokuratorami Kaczyński.

Nawiązał też do słów Donalda Tuska, który krytykował go za ostre słowa o "zabójstwie" 96 osób. - Jest rzeczą niedopuszczalną, aby lider opozycji, korzystając, delikatnie mówiąc, z nieścisłych materiałów prasowych, wysnuwał wnioski, które dewastują państwo polskie -mówił premier. - Nie wiem, czy pan Tusk chce mnie zamordować, czy też ograniczyć do banicji. Te słowa wykazują, jak bardzo się denerwuje, jak bardzo wie, że prawda i tak wyjdzie na jaw - tak prezes PiS komentował słowa z konferencji premiera. - Ta prawda w końcu doprowadzi, że to on znajdzie się w niesłychanie trudnej sytuacji - mówił dziennikarzom Kaczyński i zapowiedział wniosek o odwołanie rządu Donalda Tuska.

Zobacz także
Komentarze (650)
Zaloguj się
 • askeladen

  Oceniono 1 raz 1

  Hei-ze!
  Co ma znaczyc: "Jarosława Kaczyńskiego nie przekonała ani wyjaśnienie prokuratury..."
  Jakis wyjasnieniach prokuratuty? Prokuratura NIE ZAPRZECZYLA, ze znaleziono slady trotylu, tylko powiedziala, ze cos-tam bylo ale ona czeka na wyniki badan.
  Autorzy artykulu nie wycofali sie ze swoich twierdzen, chociaz ich pracodawca, Rzeczpospolita, przyznala sie do bledu, tylko trudno teraz zrozumiec czyjego.

 • aide5

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce kazde wiadomosci zaczynaja sie Ze prokuratoru to ze prokuratura tamto i tak w kolko choc z tego nic nie wynika kazda nastepna wiadomosc znowu a prokuratura bada a prokuratura ustala i taki metlik od rana do wieczora .Trzeba bedzie dodac do nazwy panstwa RP Prokuratorska

 • p-y_t-x

  Oceniono 3 razy 3

  Albo traktujemy przedstawicieli PiS-u poważnie - wtedy automatycznie sprawę wyjaśnia prokuratura, bo jest doniesienie o morderstwie. Albo traktujemy ich jak szurniętych, oddział zamiejscowy domu dla psychicznie chorych. Wtedy pozostawiamy sprawę bez komentarzy. Potężny krzyk pisobolszewi przy próbie ustalenia stanu faktycznego (badania Yarkacza) może skłaniać do tego drugiego przypadku.

 • zadymajozek

  Oceniono 2 razy 2

  Jak dlugo jeszcze ta kreatura j kaczor bedzie chamowal rozwoj polski swoja chamowatoscia,Szkoda ze nie maPRL-u takich czobkow izolowano,gdzie pozostawiam w domysle.,

 • hardy1

  Oceniono 1 raz 1

  ...a Jarozbaw swoje.
  Tak to jest, kiedy "żądza rządów" zaćmi całkowicie umysł. Wtedy nawet "po trupach do celu".
  Czy Kaczyński robi to zaślepiony nieniwiścią? Czy też cynicznie, na zimno, podsycając emocje swoich wyznawców?

 • opaland

  Oceniono 2 razy 2

  Szanowni forumowicze i komentatorzy.
  Moim zdaniem JK nie jest chory ale po prostu palnął głupstwo. Po co przynaje się, że "wie wszystko o bombie na pokładzie"? Przecież jeśli ona tam była, to wie o niej tylko ten, kto ją podłożył.
  A zatem...
  Czy Was naprawdę nie dziwi, że wybrani przez JK przeżyli?

 • joolspl

  Oceniono 2 razy 2

  no oczywiscie ze to ruskich wina- oni sadzili te drzewa xD

 • joolspl

  Oceniono 2 razy 2

  jarus nie tylko materialy wybuchowe, przeciez jeszcze w krzakach mgle ruscy robili, i strzelali, no i oczywisci zmylili pilotow-namalowali na drzewach pas startowy

 • bp_2

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczyński to tylko prymitywny przygłup.
  Nie zasługuje na morderstwo, niech zdycha powoli, "leczony" na swoich proszkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje