Grupiński: Haniebne oświadczenie Kaczyńskiego

30.10.2012 15:45
Rafał Grupiński

Rafał Grupiński (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Haniebne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego - tak szef klubu PO Rafał Grupiński ocenił słowa prezesa PiS, który mówiąc o katastrofie smoleńskiej, stwierdził, że doszło do zamordowania 96 osób. Jego zdaniem Kaczyński nie powinien wypowiadać się na ten temat do zakończenia śledztwa przez prokuraturę.
- Mieliśmy dziś do czynienia z sytuacją niesłychaną - z zupełnie nieuzasadnionym, nieetycznym atakiem prezesa Kaczyńskiego na władzę - ocenił Grupiński. Jak dodał, powodem tego ataku był artykuł prasowy o "niesprawdzonych i nieuzasadnionych podstawach".

"Zamachu dokonano też na posłach PO?"

Grupiński mówił, że słowa Kaczyńskiego o zbrodni dokonanej na pasażerach tu-154M w połączeniu z żądaniem dymisji rządu oznaczają, że Kaczyński uważa, iż władze polskie dokonały zamachu. Stwierdził, że - według rozumowania szefa PiS - zamachu dokonano również na Arkadiuszu Rybickim, na Sebastianie Karpiniuku oraz Grzegorza Dolniaku - parlamentarzystach PO, którzy zginęli w katastrofie.

Słowa Kaczyńskiego Grupiński nazwał haniebnymi. - Uważam to za głęboko niemoralne. Co więcej, uważam, że Jarosław Kaczyński jako osoba bezpośrednio dotknięta dramatem - śmiercią brata, prezydenta - nie powinien w sprawach tragedii smoleńskiej wypowiadać się do końca śledztwa prokuratury. Powinien zamknąć w tej sprawie usta i przestać snuć korzystne dla swojej formacji teorie polityczne na podstawie tragedii, jaka się wydarzyła - oświadczył szef klubu PO.

"Zamordowanie 96 osób"

"Rzeczpospolita" podała we wtorek, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny.

W reakcji na te doniesienia "Rz" Jarosław Kaczyński oświadczył m.in., że "zamordowanie 96 osób", w tym prezydenta i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to "niesłychana zbrodnia". Podkreślił, że każdy, kto choćby przez matactwo miał z nią cokolwiek wspólnego, musi ponieść konsekwencje.

Później informacje "Rz" zdementowała warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa. Jej szef płk Ireneusz Szeląg poinformował, że biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku tu-154M. Dodał, że dowody nie dają podstaw, by twierdzić, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu.

Zobacz także
Komentarze (81)
Grupiński: Haniebne oświadczenie Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • fedorczyk4

  Oceniono 213 razy 153

  Nie pierwsze i niestety nie ostatnie haniebne oswiadczenia moralnego karla.

 • scythe_sharpening_stone

  Oceniono 171 razy 129

  Haniebne ? Lekarz psychiatra uważa że wariatowi wolno mówić mu ślina na język przyniesie.

 • fakiba

  Oceniono 130 razy 108

  Haniebne jest pozwolenie bandzie oszołomów wykorzystywać gmach sejmu RP do ośmieszania Polski

 • m8ts

  Oceniono 129 razy 103

  Nie ma odważnego żeby przyodziać Jareczka w kaftanik? Krzywdę sobie zrobi bidula.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 101 razy 93

  Samiście sobie winni, trzeba było prowadzić profesjonalną kampanię informacyjną. Nie bać się, że prezes będzie grzmiał, tylko w raporcie Millera jednoznacznie opisać katastrofę. Łącznie z ostatnią rozmową Kaczyńskich przez telefon – rozmawiał organizator lotu, to nie są sprawy prywatne!

  Co to jest, że trąbi się, że samolot nie zderzył się z brzozą, skoro są zdjęcia drzewa z wbitymi częściami skrzydła (publikacja m.in. w Polityce) - dlaczego takich bzdur się nie dementuje w zarodku.

 • 28.cm

  Oceniono 86 razy 80

  Żenujący to jest poziom polskiego dziennikarstwa. Czasem mam wrażenie, że niektórzy z logicznym rozumowaniem nie mają nic wspólnego, prawdziwa tępota. A ludzie to łykają jak lekarstwo i się potem wszystkim w głowach miesza. Dlatego polecam więcej dystansu i mniej mediów. Teraz długie wieczory więc może jakaś ciekawa książka...

 • gruzek

  Oceniono 95 razy 71

  Czekam teraz na zdjęcia jak Tusk z Putinem podkładają bombę. Ukażą się zapewne w Uważam Rze3, Gazecie Polskiej lub innym szmatławcu.

 • euler2718

  Oceniono 85 razy 69

  Kaczyński wie co mówi gdy zarzuca zamach i morderstwo - z tą różnicą że to ON stoi za zbrodnią, bo to on był beneficjentem śmierci 95 osób (śmierć obywatela Lecha K. to prywatna sprawa braci).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje