Grupiński: Haniebne oświadczenie Kaczyńskiego

30.10.2012 15:45
Rafał Grupiński

Rafał Grupiński (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Haniebne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego - tak szef klubu PO Rafał Grupiński ocenił słowa prezesa PiS, który mówiąc o katastrofie smoleńskiej, stwierdził, że doszło do zamordowania 96 osób. Jego zdaniem Kaczyński nie powinien wypowiadać się na ten temat do zakończenia śledztwa przez prokuraturę.
- Mieliśmy dziś do czynienia z sytuacją niesłychaną - z zupełnie nieuzasadnionym, nieetycznym atakiem prezesa Kaczyńskiego na władzę - ocenił Grupiński. Jak dodał, powodem tego ataku był artykuł prasowy o "niesprawdzonych i nieuzasadnionych podstawach".

"Zamachu dokonano też na posłach PO?"

Grupiński mówił, że słowa Kaczyńskiego o zbrodni dokonanej na pasażerach tu-154M w połączeniu z żądaniem dymisji rządu oznaczają, że Kaczyński uważa, iż władze polskie dokonały zamachu. Stwierdził, że - według rozumowania szefa PiS - zamachu dokonano również na Arkadiuszu Rybickim, na Sebastianie Karpiniuku oraz Grzegorza Dolniaku - parlamentarzystach PO, którzy zginęli w katastrofie.

Słowa Kaczyńskiego Grupiński nazwał haniebnymi. - Uważam to za głęboko niemoralne. Co więcej, uważam, że Jarosław Kaczyński jako osoba bezpośrednio dotknięta dramatem - śmiercią brata, prezydenta - nie powinien w sprawach tragedii smoleńskiej wypowiadać się do końca śledztwa prokuratury. Powinien zamknąć w tej sprawie usta i przestać snuć korzystne dla swojej formacji teorie polityczne na podstawie tragedii, jaka się wydarzyła - oświadczył szef klubu PO.

"Zamordowanie 96 osób"

"Rzeczpospolita" podała we wtorek, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny.

W reakcji na te doniesienia "Rz" Jarosław Kaczyński oświadczył m.in., że "zamordowanie 96 osób", w tym prezydenta i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to "niesłychana zbrodnia". Podkreślił, że każdy, kto choćby przez matactwo miał z nią cokolwiek wspólnego, musi ponieść konsekwencje.

Później informacje "Rz" zdementowała warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa. Jej szef płk Ireneusz Szeląg poinformował, że biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku tu-154M. Dodał, że dowody nie dają podstaw, by twierdzić, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu.

Zobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  no, no ... zezik ostatnio dostal od ryzego po posladach za nicnierobienie i teraz chce sie wykazac... dalej zezik, co sie bedziesz ograniczal, pojedz po calaku... jakie haniebne... zdradzieckie.... wojsko na nich wyslac... najlepiej o 22...wtedy beda w domach....

 • andaraos

  0

  Haniebna jest cała obsada Sejmu RP i ich "zaplecza".
  No.., może poza Ruchem PP. Ale ci jakoś dziwnie rozmienili się na drobne, co czyni ich coraz bardziej marionetkami na usługach... służb specjalnych? Tylko czyich?

 • candid13

  Oceniono 1 raz -1

  LA STAMPA pisala;
  "Przede wszystko potwierdza się straszliwa PRAWDA: CIĄŻĄCA OBECNOŚĆ OSOBY TRZECIEJ W KABINIE PILOTÓW, KTÓRA KONTROLOWAŁA PILOTA (Według Rosjan dowódca polskiego lotnictwa).

  TO JASNE PRZYZNANIE, że to +najważniejszy pasażer+, a zatem SZEF PAŃSTWA, ZDECYDOWAŁ, BY LĄDOWAĆ WŁAŚNIE TAM, A NIE GDZIE INDZIEJ, GDZIE WARUNKI METEOROLOGICZNE BYŁYBY LEPSZE".

 • le_os

  Oceniono 1 raz -1

  kompletne dno, wyłączenie racjonalnego myślenia, kiedy przyjdzie czas opamiętania ? Przecież są odczytane czarne skrzynki słowo po słowie, jest przebieg ostatniej fazy lotu metr po metrze. I byle sensacja i wszystko od początku... Czego jeszcze trzeba ? Zemsty jakieś ?

 • gigigolo

  Oceniono 3 razy 1

  od samego początku, kiery prezes z bratem Prezydentem z kolegami z wierchuszki PiS rozpoczynali kampanię mocnym uderzeniem w Katyniu, koniecznie z przytupem aby przykryć premiera wraz z rządem, kiedy sypali piasek w tryby we wszystko co nie PiSowe, kiedy na skutek presji psychicznej prawdziwego polaka piloci za wszelką cenę chcieli wylądować, kiedy doszło do tragedii i największa od lat opozycja (jak o sobie mówią), latami ta sama zrozumiała, że to oni są pośrednim sprawcą tragedii i wyrzuty sumienia zagryzały kato prawicę , teoria o zamachu Macierewicza załatwiała wszystko. pojawiła się jak zbawienie. odwraca uwagę od prawdziwych powodów, kieruje ostrze na znienawidzone PO i Rosję. przecież to wszyscy wiedzą, 60% w kraju i cała zagranica. i tyle.

 • modne_wiadomosci

  Oceniono 5 razy -3

  Innego wyjścia nie ma.Należy tą mafię postkomunistyczną PO z delegalizować.

 • o_laf

  Oceniono 2 razy 2

  jarus wie....ze to byla zbrodnia
  w koncu pamieta co kazal bratu zrobic, w ostatniej rozmowie na telef

  ....godz. 6:16. Nieznana osoba w kabinie powiedziała prawdopodobnie: "Pan prezydent chciałby zadzwonić z telefonu" i dodaje: "jeszcze raz"

  ....o 6:16. Chwilę potem drugi pilot pyta, o której godzinie zaczynają się uroczystości w Katyniu. "Nie wiem, ale jak nie usiądziemy, to oni nie będą mieć czasu" - odpowiada kapitan samolotu

  Załoga Tu-154 czekała do ostatniej chwili na decyzję prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy odlecieć na lotnisko zapasowe......... I tej decyzji się nie doczekała - wynika ze słów na pokładzie tupolewa odczytanych przez polskich specjalistów

 • last.j23

  Oceniono 2 razy 2

  Reklamacja: słowo "haniebne" jest zarezerwowane dla towarzysza Wiesława. Przepraszam, Jarosława.

 • tepicpo

  Oceniono 7 razy -3

  haniebne jest to, że ruskie pachołki nie potrafią porządnie przeprowadzić śledztwa i w tym sensie są odpowiedzialni za śmierć smoleńską . Tusk, podobnie jak jego banda, nie ma honoru i jaj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje