Hypki: Byłbym bardzo ostrożny, jeżeli to w ogóle prawda

30.10.2012 08:21
Tomasz Hypki, ekspert lotniczy ze

Tomasz Hypki, ekspert lotniczy ze "Skrzydlatej Polski" oraz sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta)

- Byłbym bardzo ostrożny. Nie mam pojęcia, skąd wzięły się tam te materiały. Jeżeli to w ogóle prawdziwa informacja - powiedział portalowi Gazeta.pl Tomasz Hypki, sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa. Według "Rzeczpospolitej" eksperci odkryli na wraku Tu-154M ślady materiałów wybuchowych.
- Hipoteza wybuchu jest bezsensowna i nie ma pokrycia w żadnych faktach, przede wszystkim w zapisach rejestratorów. Nie ma też żadnego potwierdzenia w stenogramach z kokpitu - powiedział Hypki.

Według Hypkiego "Rz" może się w tej sprawie, jak i w wielu innych podanych przez nią informacjach dotyczących katastrofy smoleńskiej, mylić. - Byłbym bardzo ostrożny - dodał.

Według "Rzeczpospolitej" polscy prokuratorzy i biegli, którzy badali wrak samolotu, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych, trotylu i nitrogliceryny. Ślady mogą pochodzić od niewybuchów z czasów II wojny światowej, których dużo znajduje się w rejonie katastrofy. Próbujemy potwierdzić informacje gazety.

Dotychczasowe badania nie potwierdziły obecności materiałów wybuchowych we wraku Tu-154M. Zgodnie z oficjalnymi komunikatami Naczelnej Prokuratury Wojskowej, opartych na opinii biegłych z Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii z czerwca 2010 r., w próbkach szczątków zebranych na miejscu katastrofy nie stwierdzono obecności bojowych środków trujących oraz produktów ich rozkładu, biegli nie stwierdzili także obecności materiałów wybuchowych. Także w raporcie Millera nie stwierdzono śladów detonacji materiałów wybuchowych.

Zobacz także
Komentarze (254)
Zaloguj się
 • the-heretic

  0

  sraty paty dupa w kraty ...

 • the-heretic

  0

  stary kacy-niski wali w sroczu gliceryna a trotylem sobie doupe udraznia !

 • the-heretic

  0

  stary kacy_niski wali w sroczu gliceryna ze az mu dupe rozwala.
  a trotylem sobie udraznia odbyt :(((

 • dublet

  0

  Pałkownik Gmyz dostal zadanie ośmieszyć Jara Zbawiciela i dzielnie je wykonal:-)

 • agentczk22

  Oceniono 3 razy -3

  Prokuratura w sprawie technika z Jaka-40 wykluczyła udział osób trzecich.
  A CO Z DRUGIMI.

 • vinogradoff

  Oceniono 2 razy 2

  Przypominam, ze nie wazne jest jaka jest prawda a wazne jest tylko to co Ludziska w swej masie uznaja za prawde. Tu przewage nad badaczami prawdy maja zawsze zawodowi i cyniczni maipulatorzy a tym wieksza im wieksza klase reprezentuja czego koronnym dowodem jest pan Jaroslaw okrzykniety przez tlumy Zbawca, ktory potrafi klamac na kazdy temat mowiac monotonnym beznamietnym glosem a slowa same wypadaja mu z ust jak z renkawa. Dobra klase ma w tej branzy tez i pan Antoni, ktory jednak podczas przemawiania ma sklonnosc do pzowania na pana Lenina ( z tych Leninow) i 30 lat temu bardzo wysokie mistrzostwo mial w tej dyscyplinie pan Jurek Urban.

 • crypolskocry

  Oceniono 6 razy 2

  hahaha oszolomy z prawicy, lykacie wszystko jak gąsior kluchy :)
  a tu zonk!
  dalej dajecie sie zmanipolowac przez rzeczpospolita.
  jestescie jeszcze glupsi niz lemingi z po

 • zomozadwa

  Oceniono 6 razy 4

  jedynym materiałem wybuchowo/niebezpiecznym na pokładzie tu 154
  był materiał genetyczny jednojajowca.

 • zlappande

  Oceniono 7 razy 7

  no i jakie konkluzje ?
  tylko Hypki nie dal ciala i przemyslal i wykazal ostroznosc w sadach

  Edward Klich "kupil" sensacje i zaczal sie uzalac i narzekac
  Jaroslaw Kaczynski pokazal po raz kolejny, ze ten facet nie powinien podejmowac jakichkolwiek decyzji (nawet na szczeblu gminy), bo z urojen potrafi wysmazyc pic

  na zdrowy rozsadek: jakimikolwiek by nie byli polscy eksperci, moga popelniac pomylki, ale nie robmy z nich debili, jak sie mozna na kims oprzec to chyba na tych, co od wielu lat mieli z lotnictwem do czynienia a nie na sfrustrowanym doktorze (zadnym profesorze) Nowaczyku, co go odsunieto od badan i dali mu starcza emeryture czyli nadzor sieci komputerowych (wkladac kabelki) czy Biniendzie, co potrafi jedynie symulowac, raz lepiej a raz gorzej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje