Mucha: Michał Prymas nowym szefem NCS

29.10.2012 13:42
Minister sportu Joanna Mucha

Minister sportu Joanna Mucha (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Powołałam na członka zarządu i prezesa NCS Michała Prymasa - ogłosiła minister sportu Joanna Mucha. Dotychczasowy prezes Robert Wojtaś został odwołany.
- W związku z wydarzeniami z 16 października podjęłam kilka decyzji. Pierwsza to rozwiązanie kontaktu z panem prezesem Robertem Wojtasiem - mówiła na konferencji minister sportu Joanna Mucha. - Wielokrotnie informowałam, że te kompetencje, które posiada Wojtaś, to nie są te kompetencje, które są najważniejsze w momencie, gdy stadion jest już wybudowany - dodała pani minister.Później przedstawiła następcę Wojtasia. - Powołałam na członka zarządu Narodowego Centrum Sportu pana Michała Prymasa, będzie on pełnił funkcję prezesa Centrum od 1 listopada - zapowiedziała Mucha. - Realizował projekty związane z Euro 2012 w Poznaniu. Odpowiedzialny był za wypracowanie koncepcji komercjalizacji projektu. Poznański stadion jest jedynym stadionem z Euro 2012, który ma podpisaną umowę z operatorem. To doświadczenie bardzo przyda się w miejscu, w którym będzie teraz pracował - powiedziała.

Jak stwierdziła pani minister, do głównych zadań nowego prezesa będzie należała "poprawa zarządzania obiektem i kwestia komunikacji". - Pan prezes będzie musiał wypracować lepsze metody współpracy z organizatorami imprez - stwierdziła Mucha.

Przełożony mecz z Anglią

Zmiany w funkcjonowaniu NCS związane są z zamieszaniem, jakie wynikło przy organizacji na Stadionie Narodowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polska - Anglia. Spotkanie zaplanowane było na 16 października, ale ze względu na spowodowany intensywnymi opadami deszczu zły stan boiska - nad którym nie zamknięto dachu - zostało przełożone na następny dzień.

W związku z przeprowadzoną kilka dni później w ministerstwie sportu i podlegającym mu NCS kontrolą Mucha oddała się do dyspozycji premiera Donalda Tuska. Szef rządu nie przyjął dymisji, ale zażądał działań naprawczych, w tym konsekwencji personalnych i decyzji organizacyjnych.

4 szefów NCS

Prymas jest czwartym prezesem powołanego do życia w 2007 roku NCS. Jako pierwszy spółce, która odpowiadała za budowę warszawskiego stadionu przygotowywanego na Euro 2012, a obecnie pełni funkcję gospodarza obiektu, przewodził Michał Borowski. W sierpniu 2008 roku został zastąpiony przez Rafała Kaplera. Ten, po niespełna trzech latach pracy, w lutym sam zrezygnował ze stanowiska, a jego miejsce zajął Wojtaś.

Wciąż niewyjaśniona pozostaje kwestia premii Kaplera. Były prezes domaga się wypłacenia całej sumy przewidzianej kontraktem (571 tys. 187 zł i 50 groszy), podczas gdy zdaniem minister sportu kwotę tę "trzeba zweryfikować w dół". Sprawa trafiła do sądu.

Zobacz także
Komentarze (74)
Zaloguj się
 • unamatita

  0

  nowy szef NSC jest osobistym trenerem fitness pani minister? W końcu osobisty fryzjer już też pracował dla niej.
  u.

 • lex-ton

  0

  To kler wziął się za piłkę oraz dach ? panie Prymasie - powodzenia !
  Marek

 • antekguma1

  0

  Kolejny koleś na kolejne stanowisko. I znowu niezwykle kompetentny i właściwy.

 • cezar97

  0

  Wcześniej mieliśmy fryzjera za "fryzjera", teraz mamy Prymasa za prymasa. Po katolicku - czyli sami swoi. Dlaczego ta Polska jest taka poje-na?!

 • zalep

  0

  Ręka rękę myje. Gratulacje z nominacji.

 • bogda35

  0

  no to jeszcze wybrac Prymasa na premiera - i bedzie OK.Ale Rydzyk oszaleje !

 • nighthawk00

  0

  a czym zawinił stary szef? ze wybudowano dach, ktorego nie mozna otwierac podczas deszczu? i to jego wina?

 • malisz.mm

  Oceniono 1 raz 1

  NAS wszystkich odwoływanie jednych kolesi i zatrudnianie drugich tylko w tym przypadku będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych! Ciekawe ile panie minstrze odwołany odpalił pod stołem ze swojej sutej odprawy?

 • pierwszy_leming

  0

  I znowu wymienili tylko firanki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje