Mucha: Michał Prymas nowym szefem NCS

29.10.2012 13:42
Minister sportu Joanna Mucha

Minister sportu Joanna Mucha (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Powołałam na członka zarządu i prezesa NCS Michała Prymasa - ogłosiła minister sportu Joanna Mucha. Dotychczasowy prezes Robert Wojtaś został odwołany.
- W związku z wydarzeniami z 16 października podjęłam kilka decyzji. Pierwsza to rozwiązanie kontaktu z panem prezesem Robertem Wojtasiem - mówiła na konferencji minister sportu Joanna Mucha. - Wielokrotnie informowałam, że te kompetencje, które posiada Wojtaś, to nie są te kompetencje, które są najważniejsze w momencie, gdy stadion jest już wybudowany - dodała pani minister.Później przedstawiła następcę Wojtasia. - Powołałam na członka zarządu Narodowego Centrum Sportu pana Michała Prymasa, będzie on pełnił funkcję prezesa Centrum od 1 listopada - zapowiedziała Mucha. - Realizował projekty związane z Euro 2012 w Poznaniu. Odpowiedzialny był za wypracowanie koncepcji komercjalizacji projektu. Poznański stadion jest jedynym stadionem z Euro 2012, który ma podpisaną umowę z operatorem. To doświadczenie bardzo przyda się w miejscu, w którym będzie teraz pracował - powiedziała.

Jak stwierdziła pani minister, do głównych zadań nowego prezesa będzie należała "poprawa zarządzania obiektem i kwestia komunikacji". - Pan prezes będzie musiał wypracować lepsze metody współpracy z organizatorami imprez - stwierdziła Mucha.

Przełożony mecz z Anglią

Zmiany w funkcjonowaniu NCS związane są z zamieszaniem, jakie wynikło przy organizacji na Stadionie Narodowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polska - Anglia. Spotkanie zaplanowane było na 16 października, ale ze względu na spowodowany intensywnymi opadami deszczu zły stan boiska - nad którym nie zamknięto dachu - zostało przełożone na następny dzień.

W związku z przeprowadzoną kilka dni później w ministerstwie sportu i podlegającym mu NCS kontrolą Mucha oddała się do dyspozycji premiera Donalda Tuska. Szef rządu nie przyjął dymisji, ale zażądał działań naprawczych, w tym konsekwencji personalnych i decyzji organizacyjnych.

4 szefów NCS

Prymas jest czwartym prezesem powołanego do życia w 2007 roku NCS. Jako pierwszy spółce, która odpowiadała za budowę warszawskiego stadionu przygotowywanego na Euro 2012, a obecnie pełni funkcję gospodarza obiektu, przewodził Michał Borowski. W sierpniu 2008 roku został zastąpiony przez Rafała Kaplera. Ten, po niespełna trzech latach pracy, w lutym sam zrezygnował ze stanowiska, a jego miejsce zajął Wojtaś.

Wciąż niewyjaśniona pozostaje kwestia premii Kaplera. Były prezes domaga się wypłacenia całej sumy przewidzianej kontraktem (571 tys. 187 zł i 50 groszy), podczas gdy zdaniem minister sportu kwotę tę "trzeba zweryfikować w dół". Sprawa trafiła do sądu.

Zobacz także
Komentarze (74)
Mucha: Michał Prymas nowym szefem NCS
Zaloguj się
 • gr_ub_y

  Oceniono 41 razy 31

  To jest jakiś kabaret, wiedziałem że gdzie już o nim słyszałem w kontekście jakiegoś wałka. I o to jest. Taaaa dammmm....:

  2012-01-05: "Michał Prymas dostaje dwie pensje? Radni żądają wyjaśnień. 5,7 tys zł + 11,9 tys brutto - tyle zarabia miesięcznie Michał Prymas, po pierwsze jako dyrektor Biura Euro 2012 i po drugie jako wiceprezes spółki Euro Poznań 2012. Łącznie to ponad 17,5 tys. zł. Czy oba etaty a właściwie podmioty, w których pracuje Michał Prymas są potrzebne, zważywszy że biuro i spółka są odpowiedzialne za to samo zadanie - organizację Euro. "

  Kolejny niezastąpiony kombinator i drobny cwaniaczek z awansu społecznego:

  www.fakt.pl/Urzednik-od-Euro-dostaje-dwie-pensje,artykuly,142928,1.html

 • jerjar

  Oceniono 39 razy 25

  I znowu państwo na klęczkach.

 • krowanapastwisku

  Oceniono 23 razy 23

  poznan.naszemiasto.pl/artykul/1228089,michal-prymas-dostaje-dwie-pensje-radni-zadaja-wyjasnien,id,t.html
  Czy chodzi o tego samego człowieka??

 • 1234qwerty

  Oceniono 21 razy 15

  To jeszcze pytanko do pani ministry ile będzie kosztowało podatnika .to odwołanie kolegi Wojtasia i kto namaścił tego nowego Prymasa bo przecież nie pani ministra.

 • poborowy102

  Oceniono 20 razy 12

  Ministerstwo Sportu i Centralny Ośrodek Sportu to oczywiście za mało, zeby zająć się obiektem używanym ze 3-4 razy w roku. Trzeba do tego osobnej spółki z prezesem, wiceprezesostwem, radą, całym biurem nierobów pobierających duze wypłaty i odprawy mimo braku zajęć i kompetencji.... A potem bezczel;nie podnoszą podatki i wprowadzają nowe.

 • al-bundy

  Oceniono 15 razy 9

  Suchar dnia:

  Do sklepu wchodzi Ministra i zwraca się do ekspedientki:
  - Poproszę episkopat.
  - Chyba epidiaskop?
  - Proszę pani, to ja podejmuję diecezje!
  - Chyba decyzję?
  - Niech pani się nie wymądrza! W szkole byłam z Prymasem!

 • rystra

  Oceniono 10 razy 8

  Jak to, Pani powołała? Według jakich procedur? Gdzie i kiedy był rozpisany konkurs? Kto jeszcze kandydował? Istnieją przecież procedury powoływania na stanowiska osób opłacanych z publicznych pieniędzy ...

 • le_os

  Oceniono 14 razy 8

  "Wciąż niewyjaśniona pozostaje kwestia premii Kaplera [...] domaga się [...] 571 tys. 187 zł i 50 groszy"

  kiedy stadion tonął on zdaje się był na Hawajach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje