Rosja: Zaginiony statek przewoził złoto. Trwają poszukiwania

Akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa (fot. Youtube.com)

Statek, który zaginął wczoraj na Morzu Ochockim, przewoził złoto. Jak przypomina agencja Interfax, na jego pokładzie było 11 osób. Trwająca ponad dobę akcja ratownicza na razie nie przyniosła rezultatów.
Statek "Amurskaja" płynął do portu w Ochocku. Wczoraj straż przybrzeżna odebrała sygnał radiowy z boi ratunkowej. Jednak w miejscu, skąd został nadany, nie odnaleziono ani boi, ani statku. - Nie wykluczamy, że statek znalazł się w strefie bez łączności, bo tam panują wciąż sztormowe warunki - mówi szef ratowników z Chabarowska Denis Ilinow.

Jednostka nie była wyposażona w satelitarny system namierzania. Sprawą zajęła się już prokuratura i Komitet Śledczy. Jak ustalono, "Amurskaja" przewoził 700 ton rudy złota. Eksperci szacują jej wartość na 200 tysięcy dolarów. Akcję poszukiwawczą utrudniają silny wiatr i wysokie fale.Zobacz także
 • Surfer z Nowego Jorku śpieszy się na pociąg na Penn Station Huragan Sandy niestraszny surferom. "Czekaliśmy na te dni" [WIDEO]
 • Policja na miejscu zabójstwa w Annecy Saddam Husajn, niemiecki wywiad i tysiące funtów. Nowe wątki w sprawie zabójstwa brytyjskiej rodziny
 • Izraelski dziennik Haaretz o zatrzymaniu statku Izrael przejmuje propalestyński statek u wybrzeży Gazy
Komentarze (66)
Rosja: Zaginiony statek przewoził złoto. Trwają poszukiwania
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 334 razy 320

  W tytule "złoto" w treści "ruda złota" a na statku pewnie była tylko Ruda.

 • el_bigos

  Oceniono 213 razy 209

  NIe ma to jak wstawić kretyński tytuł,żeby przyciągnąć uwagę. Jest zasadnicza różnica między rudą złota a samym złotem dziennikarzyno. Ostatnio coraz bardziej mnie wku...ają "sensacyjne" tytuły artykułów w stylu "zrobili to w szkole"

 • galnospoke

  Oceniono 119 razy 107

  Rude zlota, nie zloto biedy, durny dziennikarski pismaku. Masz to nawet w tresciu artykulu, ktory potraktowales copy-paste nawet go nie czytajac.

 • cracken001

  Oceniono 81 razy 79

  NO ZESZ K U R W A-szukacie taniej "sensacji"?? JAKIE znow zloto?? wartosc tej rudy wynosila 200 tys.waszyngtonow,to jezt rownowartosc wg. cen dzisiejszych, niecalych 3,5 kg zlota-TYLE,to jeden matros jest w stanie przemycic w jednym rejsie!!!

 • agatsu

  Oceniono 77 razy 77

  Jeszcze wczoraj to był drobnicowiec, dziś przewoził rude, jutro się okaże że zszedł na peryskopową..

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 45 razy 41

  złoto a ruda złota za 200 tys $ to skromna różnica

  biorąc po uwagę że 31,1 g (1 uncja) złota w monetach kanadyjskich kosztuje w mannicy państwowej 5891.77zł to 1 kg zlota wart jest prawie 190 tys złotych. Czyli cały ładunek to ok 2 kg złota.

  Pewnie się jakiś redaktorzyna przesłyszał......

 • bajo-bongo

  Oceniono 38 razy 38

  ale mącicie ciągła zmianą informacji nt tego parowca czy motorowca. On na dno tak jak i wy ze swym tekstem redakcyjnym

 • czerwonyhapturek

  Oceniono 40 razy 26

  A komu jeszcze sie oplaca przewozic statkiem ladunek o wartosci $200 000?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje