Szef NCS straci pracę. "Problemy ze współpracą"

Joanna Mucha, minister sportu

Joanna Mucha, minister sportu (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Jeszcze dziś poznamy nazwisko szefa Narodowego Centrum Sportu. Minister sportu Joanna Mucha swoje decyzje ogłosi po południu.
- To było chyba oczekiwane przez wszystkich. Mieliśmy problemy ze współpracą. Taka decyzja była nieunikniona - stwierdziła Mucha w TVN24.

Z kolei minister sportu podkreśliła w radiowej "Trójce", że zmiana na stanowisku szefa NCS nie dotyczy tylko sytuacji z 16 października, kiedy to nie doszło do meczu Polaka - Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podkreśliła, że problemy współpracy z Robertem Wojtasiem pojawiły się zaraz po zakończeniu mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Jeden z nich dotyczył przygotowania biznesplanu.

- Więc te decyzje, które dziś zapadną, mają wiele wspólnego z sytuacją z 16 października, ale też z innymi obszarami współpracy - powiedziała. Minister Mucha powiedziała też, że to nie NCS, ale generalny wykonawca ponosi winę za to, że budowa Stadionu Narodowego nie jest jeszcze oficjalnie zakończona, ponieważ nie dostarczył określonych dokumentów.

Joanna Mucha powtórzyła też, że nie ponosi odpowiedzialności za sytuację z 16 października, gdyż była wówczas na posiedzeniu Rady Ministrów i nie mogła podjąć żadnej decyzji. Ponosi natomiast odpowiedzialność polityczną.

Zobacz także
 • Andrzej Stankiewicz Mucha zostaje. Stankiewicz: Znam ministrów, którzy powinni odejść wcześniej
 • Polityczne echa odwołania meczu. "Widać, że państwo nie działa"
Komentarze (26)
Szef NCS straci pracę. "Problemy ze współpracą"
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 28 razy 28

  Biznesplan ?
  Przeciez NCS zarobilo juz zlotowke za wynajecie stadionu strazakom .

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 28 razy 26

  A tam, straci pracę... To tylko jeden punkt widzenia. A co zyska?

  - wysoką odprawę,
  - trzy miesiące urlopu,
  - kolejną ciepłą i pewnie cichszą medialnie posadkę.

  Kto następny na prezesa NCS?

 • jas58

  Oceniono 22 razy 18

  zrobiło się przekręt z murawą , a to się nazywa "problemy ze współpracą"

 • 1966jerry

  Oceniono 15 razy 13

  w tym kraju chętnych do koryta nie brakuje,a odpowiedzialnych za cokolwiek brak !!!!! tak jest ze wszystkim !!!!!!

 • swan_ganz

  Oceniono 24 razy 12

  "Kto następny na prezesa NCS?"

  to akurat wiemy.. Pan Herra - czołowy profesjonalista od biznesów wszelakich jakim dysponuje PO..
  Gościu zaczynał od stanowiska zwykłego pompiarza na Stacjach Lotosu ale już po trzech chyba latach został prezesem jednej ze spółek tego koncernu Lotos Paliwa.. Złośliwi mówią, ze ten awans to swojemu ojcu zawdzięcza ale wszyscy wiedzą, ze to jego osobiste talenty ... Po kilku latach jego szefowania ta spółka staneła na skraju bankructwa wiec Olechowski - szef Lotosu wysłał go na naukę do Shella ael chyba nei skorzystał za bardzo bo dość szybko Ojczyzna faceta wezwała i stanął na czele donaldowej spółeczki PL 2012...
  Wprawdzie nie wiemy czy konkretnie się ta spóleczka zajmowała ale ponoć tylko dzięki nim EURO w ogóle się w Polsce odbyło.. Dlatego nie dziwi wysokość pensji jaką w tej spółeczce społeczeństwo mu wypłacało bo to była prawie stówka miesięcznie...
  Dziś stanie na czele deficytowego Stadionu Narodowego i będzie zarabiał jakieś grosze; coś koło 30 kołą na miesiąc... No ale umiejętność zamknięcia dachu to nie byle jakie umiejętności wiec wysokość wynagrodzenie nie dziwi bo jak się już okazało nie każdy profesjonalista z PO takie rzeczy potrafi robić...

  Bawcie się gó...arze dalej za publiczne pieniądze dopóki możecie bo rachunek za to na pewno do was prędzej czy później przyjdzie..

 • catch222

  Oceniono 17 razy 11

  Znam pana Here z jak najgorszej strony.Najwazniejsze:nie jest inteligentny.Ojciec go wozi juz od przedszkola.I nadal zalatwia synusiowi roboty.Oglosic konkurs niech wygra najlepszy.I tyle...
  P.S.I niech Muszysko zablokuje wyplate miliona zlotych za Euro temu dupkowi z Narodowego.Niczym sie nie popisal ,poza bankietami z VIP-ami...

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 7 razy 7

  "Minister Mucha powiedziała też, że to nie NCS, ale generalny wykonawca ponosi winę za to, że budowa Stadionu Narodowego nie jest jeszcze oficjalnie zakończona, ponieważ nie dostarczył określonych dokumentów."

  Czy to znaczy, że mecze odbywają się na placu budowy?

 • szpak.nie

  Oceniono 5 razy 3

  Zarówno NCS jak i ministerstwo sportu powiny zniknąć z powierzchni ziemi, to jest kompletnie niepotrzebne. Do zajmowania się sportem są związki i PKOl, do zarządzania obiektami jest już Centralny Ośrodek Sportu. Stworzenie NCSu, czyli spółki do zajmowania się jednym, deficytowym w dodatku obiektem, to szczyt marnotrawstwa publicznych pieniędzy - nie dość, że do obiektu trzeba dokładać, to jeszcze dodatkowo niepotrzebny prezes i cała ferajna nieudaczników pobierają duży szmal fundowany im za nic przez podatników.

 • alebefra

  Oceniono 11 razy 3

  Nastepnym szrfem bedzie osobisty fryzjer Pani Muszki.
  A moze jednak krawiec?
  Kto wie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje