Samotna matka została aresztowana na podstawie przepisów zatwierdzonych m.in. przez PO

Opolanka została aresztowana

Opolanka została aresztowana"Rzeczpospolita"

Aresztowana przez policję opolanka samotnie wychowująca dwójkę dzieci została zatrzymana zgodnie z prawem. Przepisy, które to umożliwiły, zatwierdził Sejm poprzedniej kadencji. Za poprawkami opowiedzieli się posłowie PO, PSL, SLD i SdPL - informuje ?Rzeczpospolita?.
Zmiany prawne powodujące zniesienie dolnego progu wysokości grzywny, którą można zamienić na areszt, obowiązują od początku tego roku. Sejm je przyjął, aby umożliwić sądom egzekwowanie grzywien do 500 zł. Wcześniej było to nieosiągalne.

Właśnie na podstawie tych przepisów została aresztowana Joanna W., matka samotnie wychowujące dwójkę dzieci. Zatrzymano ją za niezapłacenie grzywny w wysokości 2250 złotych. Wcześniej mieszkankę Opola odwiedził komornik, ale uznał, że nie ma czego zająć, więc sprawę umorzył. Kobieta myślała, że na tym sprawa została zakończona. Okazało się jednak, że umorzenie egzekucji przez komornika nie anuluje wyroku sądu, i opolanka została aresztowana.

Joanny W. zgodnie bronią politycy. - W tej bulwersującej sprawie mogę powiedzieć jedno: wyjaśnimy ją w ciągu godzin, nie dni - zapowiadał dwa dni temu Donald Tusk. - Nie odpuścimy - mówił. Jednak przepisy, zgodnie z którymi kobieta została zatrzymana przez opolską policję, zostały zatwierdzone właśnie przez premiera - informuje "Rzeczpospolita".

Projekt poprawek Donald Tusk zaproponował w marcu 2011 roku. Za ich przyjęciem opowiedzieli się posłowie PO, PSL, SLD oraz SdPL. Intencją polityków było rozszerzenie kompetencji sędziów, którzy dzięki nim mieli zyskać możliwość egzekwowania niskich kar. Okazało się jednak, że nowe przepisy ograniczają sądom możliwość zawieszenia kary więzienia w sytuacji takiej jak ta, w której znalazła się Joanna W.Komentarze (262)
Samotna matka została aresztowana na podstawie przepisów zatwierdzonych m.in. przez PO
Zaloguj się
 • archimago7

  Oceniono 345 razy 283

  Trzeba jeszcze wiedzieć jak używać otrzymane narzędzia.
  Jakoś dziwnie w każdej ostatniej aferze, główny udział
  mają niedokształceni lub kompletnie debilni sędziowie.
  W przypadku Amber Gold miało miejsce kompletne olewanie obowiązków,
  a w przypadku nieszczęsnej kobiety z dziećmi nadmierna
  surowość i brak wyobraźni.

 • dziadekjam

  Oceniono 184 razy 140

  Kolejne odwracanie kota ogonem. Nikt nie kwestionuje zasadności istnienia takiego prawa. Kontrowersyjny jest sposób jego egzekwowania.
  P.S. Skąd się wzięło: "..opolanka samotnie wychowująca piątkę dzieci"? Wcześniej miała dwoje.

 • polskanorma

  Oceniono 79 razy 63

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A Panowie politycy rzeczywiście w takich sytuacjach zapominają, że często to oni stanowią takie a nie inne prawo.

  www.ebos.pl/wiadomosci/1597_zatrzymanie_matki_w_opolu_druga_strona_medalu.html

 • bogoria11

  Oceniono 112 razy 60

  W III RP powinniśmy prowadzić przepisy z bratniej Ukrainy. Za przestępstwa władzy, popełnione z rzekomych pobudek politycznych to bractwo trafiało by do więzień. I tym sposobem pozbylibyśmy się elit III RP. A tak złota wolność dla oprychów i polityków, więzienia dla szaraków. Demokracja zafajdana!

 • oelefante

  Oceniono 171 razy 57

  Za PO:
  - Polacy stali się najbardziej inwigilowanym narodem w OECD,
  - zamyka się witryny internetowe krytykujące prezydenta,
  - po raz pierwszy od 1989 roku zapadły wyroki skazujące za obrazę rządu,
  - ograniczono prawo do zgromadzeń publicznych,
  - zwiększono uprawnienia służb dotyczące inwigilowania i zatrzymywania obywateli,

 • bolek_z_motorowki

  Oceniono 158 razy 54

  Donald znów był wściekły, tym razem na siebie, złajał się i walnął pięć razy linijką po łapie, a potem wytargał za ucho

 • prolemur

  Oceniono 118 razy 52

  tak to jest jak banda ignorantów, która dorwała się do władzy ustanawia prawo

 • grymas50

  Oceniono 60 razy 32

  Ej, tam. Winny posterunkowy.

 • plantin

  Oceniono 32 razy 30

  Takie debilne prawo napędzi tylko "pensjonariuszy" i tak już przeludnionym zakładom karnym !!! Z jednej strony chcą podwyższyć do 1000 zł. kwotę podlegającą ściganiu jako kradzież (wcześniej 250 zł.) - to niech się zdecydują - intelektualiści - bo zaraz się okaże że za drobną grzywnę, np. za złe wypełnienie PiTu itp., będzie można trafić do kryminału a za kradzież mienia np. 800 zł. - sprawa będzie umarzana, lub znając praktykę - sprawa nie będzie w ogóle rozpatrywana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje