Samotna matka została aresztowana na podstawie przepisów zatwierdzonych m.in. przez PO

29.10.2012 08:38
Opolanka została aresztowana

Opolanka została aresztowana"Rzeczpospolita"

Aresztowana przez policję opolanka samotnie wychowująca dwójkę dzieci została zatrzymana zgodnie z prawem. Przepisy, które to umożliwiły, zatwierdził Sejm poprzedniej kadencji. Za poprawkami opowiedzieli się posłowie PO, PSL, SLD i SdPL - informuje "Rzeczpospolita".
Zmiany prawne powodujące zniesienie dolnego progu wysokości grzywny, którą można zamienić na areszt, obowiązują od początku tego roku. Sejm je przyjął, aby umożliwić sądom egzekwowanie grzywien do 500 zł. Wcześniej było to nieosiągalne.

Właśnie na podstawie tych przepisów została aresztowana Joanna W., matka samotnie wychowujące dwójkę dzieci. Zatrzymano ją za niezapłacenie grzywny w wysokości 2250 złotych. Wcześniej mieszkankę Opola odwiedził komornik, ale uznał, że nie ma czego zająć, więc sprawę umorzył. Kobieta myślała, że na tym sprawa została zakończona. Okazało się jednak, że umorzenie egzekucji przez komornika nie anuluje wyroku sądu, i opolanka została aresztowana.

Joanny W. zgodnie bronią politycy. - W tej bulwersującej sprawie mogę powiedzieć jedno: wyjaśnimy ją w ciągu godzin, nie dni - zapowiadał dwa dni temu Donald Tusk. - Nie odpuścimy - mówił. Jednak przepisy, zgodnie z którymi kobieta została zatrzymana przez opolską policję, zostały zatwierdzone właśnie przez premiera - informuje "Rzeczpospolita".

Projekt poprawek Donald Tusk zaproponował w marcu 2011 roku. Za ich przyjęciem opowiedzieli się posłowie PO, PSL, SLD oraz SdPL. Intencją polityków było rozszerzenie kompetencji sędziów, którzy dzięki nim mieli zyskać możliwość egzekwowania niskich kar. Okazało się jednak, że nowe przepisy ograniczają sądom możliwość zawieszenia kary więzienia w sytuacji takiej jak ta, w której znalazła się Joanna W.Komentarze (262)
Zaloguj się
 • cbk-kbc

  Oceniono 1 raz 1

  A od jak dawna i z jaką pierwotną kwotą zalegała? Za co? To nie wścibstwo, ale pełny obraz sprawy.

 • lily-evans01

  Oceniono 3 razy 1

  Do kosztów grzywny dołóżmy koszty utrzymania dłużnika w areszcie... One przewyższają nierzadko samą grzywnę!
  Tak, długi trzeba płacić. Ale w sposób użyteczny społecznie, tak, aby dłużnik naprawdę należność zwrócił, a nie został ukarany. Bo co to daje? Nie wierzę, że nie ma prac społecznie użytecznych, do których nie można było zatrudnić tej pani, aby odpracowała... No litoooości!

 • kararaka

  Oceniono 6 razy 0

  Takie to mamy czasy i takie rządy że mafiom się odpuszcza i sitwom się pobłaża a po kobietę z malutkimi dziećmi za niewielkie należności POsyła się antyrerrorystów pośród nocnych ciemności. 0j nie jest to władza miłości za jaką się deklaruje.

 • ubranynaczarno

  Oceniono 3 razy 1

  chamy !!!!!!!!

 • gossam.2

  Oceniono 8 razy 0

  Wiekszosc wypocin pissowatych pokazuje ich stosunek do przestrzegania prawa wedlug zasady "prawo prawem a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie. Zrobcie jeszcze z tej Opolanki swoja kolejna meczennice! Grzywny trzeba placic, dlugi oddawac albo nie dopuszczac do takich sytuacji.Ciekawe czy kazdy z biadolacych nad losem "samotnej matki z dziecmi" sam ochoczo zrzeklby sie splaty dlugu od niej gdyby do takowego doszlo.

 • telewidz9

  Oceniono 5 razy -5

  To jest prorodzinne brawo KANALIE.

 • aide5

  Oceniono 2 razy 0

  Ja bym proponowal przywrocenie Konstytucji 3 maja i z wolnych rolnikow zrobic chlopów panszczyznianych Z robienia czegoś z byle czego wychodzi byle co.

 • omertahistoriamafii

  Oceniono 7 razy 7

  Tytułu nie powstydziłby się sam Goebbels :)

  A co do samej sprawy i braku kasy na zasądzoną OD DAWNA grzywnę - kostium kąpielowy i na koń!

 • beatta4

  Oceniono 6 razy 2

  Za błąd w wypełnianiu papierów samotnie wychowująca dzieci matka musiała zapłacić 2300 zł grzywny, ciekawie ile nasi "wykształceni" posłowie zapłacą za notoryczne błędy w ustawach, które uderzają w nas wszystkich ? I a propo jak to się ma do polityki prorodzinnej ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje