Na Mazowszu 5 tys. mieszkańców noc spędziło bez prądu

29.10.2012 06:22
Prawie 5 tys. mieszkańców Mazowsza było bez prądu w nocy z niedzieli na poniedziałek. To skutek sobotnich śnieżyc w Warszawie i okolicach. Wczoraj rano prądu nie miało prawie 70 tys. odbiorców.
W niedzielę rano prądu nie miało prawie 70 tys. odbiorców, po południu po usunięciu części awarii liczba ta spadała do 33 tys., a wieczorem do ponad 10 tys.

Do północy usunięto ponad 90 proc. awarii i energii nie ma 4939 odbiorców - poinformowała dyrektor Biura Komunikacji PGE Dystrybucja SA Dorota Gajewska. Najwięcej gospodarstw pozbawionych prądu jest obecnie w rejonie Wołomina, Pruszkowa i Konstancina-Jeziorny.

Jak zapewniła Gajewska, pozostałe, najcięższe prace naprawcze - połamane słupy - z uwagi na trudności z dojazdem do miejsca awarii w nocy będą prowadzone od rana.

Najwięcej wyłączeń prądu odnotowano o godz. 6 rano w rejonie Jeziorny - 24 250; w rejonie Wołomina - 17 766; w rejonie Legionowa - 9 500. Uszkodzone zostały 73 linie średniego napięcia; 1 353 podstacje; prąd nie docierał do 69 753 odbiorców.

Śnieg jeszcze popada

Dzisiaj w południowo-wschodniej części Polski będzie duże zachmurzenie, okresami pojawią się opady śniegu. Na wschodzie i południu Polski temperatura maksymalna będzie wynosiła 0-2 st., na północnym zachodzie - do 5-7 st.

W nocy z poniedziałku na wtorek śnieg będzie padał zwłaszcza w Polsce wschodniej i południowej. Na północnym zachodzie można się spodziewać także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -5 do -1 st., tylko nad samym morzem od 0 do 3 st.

We wtorek możliwe opady śniegu w całym kraju. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie kraju do 6 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich od -1 do 1 st.

Polska pod śniegiem

W całej Polsce od nocy z piątku na sobotę padał intensywnie śnieg. Trudne warunki pogodowe utrzymują się w też Austrii i w Czechach. Temperatura spadła tam do 5 stopni poniżej zera, drogi pokryła gołoledź, doszło do wielu wypadków. Problemy z przyjmowaniem samolotów miało w sobotę wieczorem podwarszawskie lotnisko w Modlinie - maszyny kierowano na lotnisko Chopina.Kłopoty mieli też kolejarze. Z powodu śniegu, oblodzenia sieci trakcyjnej i nieprawidłowego funkcjonowania urządzeń sterowania ruchem na węźle warszawskim doszło do poważnych utrudnień. Padać nie przestało przez cały dzień, a wieczorem ulice pokrywała kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu. Wieczorem do akcji ruszyli GOPR-owcy - ratowali turystów zabłąkanych w Górach Izerskich. Kłopoty mieli kierowcy i podwarszawskie lotnisko w Modlinie.

W niedzielę już nie padało, jednak wciąż było zimno, a śnieg nadal się utrzymywał.

Zobacz także
Komentarze (17)
Na Mazowszu 5 tys. mieszkańców noc spędziło bez prądu
Zaloguj się
 • siekier35

  Oceniono 8 razy 6

  to co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima?!i

 • kazimirz

  Oceniono 4 razy 4

  Wladza Ludowa i tzw. panstwo zdaje kolejny egzamin!
  Chwala Generalom!

 • seboc

  Oceniono 3 razy 3

  Skansen i prowizora w Bolandzie XXI w.
  S.

 • nannek

  Oceniono 9 razy 3

  GW jak zwykle bezczelnie KŁAMIE.
  5tys odbiorców to nie jest 5tys miszkańców!!! ale conajmniej x4
  Tak bez energii mogłobić wcześniej nawet i 0,5 mln ludzi.

 • seroo1

  Oceniono 1 raz 1

  Bogatych Niemców nie stać na ciągłe usuwanie awarii po każdym większym wietrze lub opadach śniegu, dlatego wszystkie linie niskiego i średniego napięcia zakopali w ziemi. Nie stać ich też na to, żeby z powodu byle wiatru przewracającego starsze drzewa, na długie godziny lub i na kilka dni stawały warsztaty i małe zakłady pracy.
  A nas stać.
  Dlatego to oni produkują samochody a my je od nich kupujemy a nie odwrotnie.
  Sztucznie stworzona w Polsce niby konkurencja w przesyle energii pokazuje swoje "zalety".
  PGE wywala miliardy na stadion i jego utrzymanie bo przecież musi się w ten sposób reklamować, gdyż w przeciwnym wypadku konkurencja przejęła by rynek. Żenada za nasze pieniądze. I nie tykał tego układu nawet największy tropiciel układów. Ciekawe dlaczego...????

 • bolek_z_motorowki

  Oceniono 1 raz 1

  to już przestaje być śmieszne, można by pomyśleć, że te tereny nawiedził jakiś kataklizm, a tu raptem spadło trochę śniegu, niedługo z tego kraju pozostanie kupka kamieni

 • stalowy_jez

  Oceniono 15 razy 1

  Szkoda tych ludzi. Płacą podatki a państwo nawet elementarnych usług nie zapewnia.

 • pepe1969

  0

  >>>>>>>>>>> Wpiszcie na googlach "cena prądu" i wejdźcie na pierwszą nie reklamową stronę (zaklad.energetyczny..................). Jest tam prawdziwe i pełne porównanie cen prądu w Polsce dla gospodarstw domowych za 1 kWh (cena prądu + opłata dystrybucyjna).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje