Wybory na Ukrainie: ludzie są rozczarowani. Wszystkimi [KOMENTARZE]

28.10.2012 20:38
Zadowolony Janukowycz

Zadowolony Janukowycz (Fot. Sergei Chuzavkov AP)

Jeśli Ukraina utrzyma swoją niezależność, to w ciągu 20- 30 lat jakieś rezultaty wystąpią - uważa prof. Jerzy Kłoczowski, dyrektor Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie. - Nie zachwyca wynik zjednoczonej opozycji - dodaje Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, komentując wyniki wyborów na Ukrainie.
Zobacz także
Komentarze (16)
Wybory na Ukrainie: ludzie są rozczarowani. Wszystkimi [KOMENTARZE]
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy 6

  Polscy rządowi analitycy rozczarowani wynikami wyborów na Ukrainie...
  Ale dlaczego dopiero teraz?
  Uwielbiam czytanie waszych polskich analiz. Są tak stronnicze że aż smieszne i zawsze wprowadzają mnie w świetny humor. ...Ach, kochane Polaki, jak ja was dobrze znam!
  Wczoraj PAP podała wyniki sondaży, tak zwanych exit polls. Byłem jedynym komentatorem który zwrócił uwagę na nierealistyczne zawyżenie prognozy wyniku partii kierowanej nieformalnie przez żydowską złodziejkę. Batkiwszczina miała być tylko 3% gorsza niż Partia Regionów, a o 10% lepsza niż UDAR. Komunistyczna Partia Ukrainy , sprzymierzona z PR, miała walczyć o przekroczenie progu wyborczego i była pominięta w klasyfikacji potentatów…Tymczasem, po podliczeniu ponad 30% głosów www.lenta.ru/news/2012/10/29/regions/
  PR 36,49%, Batkiwszczina 21,08%, KPU 15,26%, UDAR 12, 67%, Svoboda 7,58%
  Wasze mylne prognozy nie zostaną nigdy sprostowane, prawda?

 • ulanzalasem

  Oceniono 6 razy 6

  Na wybory chodzą naiwni, fanatycy danej opcji - przeważnie 2-3 najsilniejszych partii( u nas PiS, PO i co wybory ktoś wyskoczy, a to LPR, SO, Ruch P.), biedota która głosuje na tych, którzy sporo obiecają (też są naiwni, ale to trochę inna grupa społeczna), ale to hasła ogólne, a jak widać PiS bardziej pomógł dobrze zarabiającym (tylko proszę nie wyskakiwać z becikowym), ale obiecał uderzyć w złych liberałów...których w Sejmie nie ma :D
  Tak jak z protestującymi, bo kto protestuje...organizacje pozarządowe związane z daną partią, związki zawodowe (czyli zawodowi...ludzie od robienia zamieszania na ulicach), górnicy, pielęgniarki, nauczyciele, policjanci, a co z tymi, którzy nie pracują w budżetówce, nie należą do związków ? Co z pracującymi na umowach o dzieło, zlecenie, śmieciówkach, u małych i średnich pracodawców czy co z samymi małymi i średnimi przedsiębiorcami ?!
  Dlaczego 50-60% społeczeństwa pozostaje biernie ?

 • le_os

  Oceniono 9 razy 5

  żeby dziękować to musiałbym wiedzieć co takiego dobrego robi Janukowycz. Bo wg mnie w przeciwieństwie do Tymoszenko on nie przegra nigdy. ... nie twierdzę, że demokracja musi się wszędzie sprawdzać. Ogólnie: pożyjemy, zobaczymy

 • supon1954

  Oceniono 7 razy 3

  Ukraińcy wybrali życie a nie wegetację pod sztandarami UE.

 • nikola_piterski2

  Oceniono 7 razy 3

  "Zdaniem dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich rezultaty komunistów i nacjonalistów to jest takie świadectwo rozczarowania Ukraińców i obozem rządzącym, i opozycją".

  Poniewaz juz drugi raz zwyciezyli komunisci i "janukowcy", to oznacza, ze Ukraincy sa mocno rozczarowane "pomaranczowej" opozycjej, podsycanej i popieranej Polakami na obce pieniadze.

 • gtpress

  Oceniono 2 razy 2

  dziwna ta partyjna demokracja......gdzie sa autorytety?

 • perepere8

  Oceniono 22 razy 2

  wlasnie niedawno rozmaiwialem z Ukraincem, ktoremu sie powiodlo. ma swoj biznes, jezdzi po swiecie, wyedukowany, otwarty na swiat... ale kiedy zapytalem sie go czy dobrze by Ukraina poszla na Zachod i probowala przylaczyc sie przedzej czy pozniej do Uni Europejskiej, odpowiedzial bez namyslu: ale wtedy zywnosc zdrozeje..... ot i cala mentalnosc ukrainska zawarta w kilku slowach.

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 31 razy 1

  Natomiast Polacy sa bardzo zadowoleni z ZydoAmerykanskiej polityki ich ministra spraw zagranicznych oraz reszty w imie tzw. "wolnosci i demokracji".

 • vikaromaniuta

  Oceniono 6 razy 0

  Niepokojący jest sukces partii banderowca - Tiagniboka - partii "Swoboda", która oficjalnie pochwala ludobójstwo Polaków na Wołyniu. Podobna w swych poglądach jest "Batkiwszczyna" = partia żydówki - złodziejki Julii Tymoszenko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje