W nocy dwaj mężczyźni zmarli z wychłodzenia

28.10.2012 13:08
Zima w Polsce, 27 października 2012

Zima w Polsce, 27 października 2012 (Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta)

Ciała dwóch mężczyzn znaleziono w powiecie świdnickim na Lubelszczyźnie. Według wstępnej opinii lekarzy obaj zmarli na skutek wychłodzenia. Policja prosi, by zwracać uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy i dzwonić w takich przypadkach do służb dyżurnych.
Zwłoki 52-letniego mężczyzny odnalazł jego sąsiad; leżały nad przydrożnym rowem w miejscowości Brzezice w gminie Piaski. Natomiast na polu, niedaleko zabudowań wsi Choiny w gminie Rybczewice, znalezione zostały zwłoki 56-latka.

Wstępnie w obu przypadkach lekarze stwierdzili, że przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu. - Obaj mężczyźni nadużywali alkoholu - powiedziała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W całej Polsce od nocy z piątku na sobotę padał intensywnie śnieg. Na Lubelszczyźnie było wczoraj kilka stopni mrozu. Problemy z przyjmowaniem samolotów miało w sobotę wieczorem podwarszawskie lotnisko w Modlinie - maszyny kierowano na lotnisko Chopina. Kłopoty mieli też kolejarze. Z powodu śniegu, oblodzenia sieci trakcyjnej i nieprawidłowego funkcjonowania urządzeń sterowania ruchem, na węźle warszawskim doszło do poważnych utrudnień.

Padać nie przestało wczoraj przez cały dzień, a wieczorem ulice pokrywała kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu. Wieczorem do akcji ruszyli GOPR-owcy - ratowali turystów zabłąkanych w Górach Izerskich. Kłopoty mieli kierowcy i podwarszawskie lotnisko w Modlinie. W niedzielę już nie pada, jednak wciąż jest zimno i śnieg utrzymuje się.

Zobacz także

Najnowsze informacje